
Pomnik Marcina Lutra – nieistniejący już pomnik zlokalizowany w Brzegu na dawnym placu Kościelnym. Został ustawiony w sąsiedztwie kościoła protestanckiego św. Mikołaja. Istniał w latach 1905–1945 i był jednym z trzech pomników Marcina Lutra w powojennej Polsce. Twórcą pomnika był berliński rzeźbiarz Robert Hanig.

Pomnik Bartolomeo Colleoniego w Szczecinie – konny posąg słynnego kondotiera, znajdująca się w Szczecinie zabytkowa kopia renesansowego pomnika Bartolomeo Colleoniego dłuta Andrei del Verrocchio.
Pomnik Wojciecha Kaźmierczaka – pomnik w formie betonowego krzyża stylizowanego na pnie, umieszczonego na wysokim kamiennym cokole, zlokalizowany w centrum kompleksu leśnego Jasne Pole należącego do Dąbrów Krotoszyńskich.

Pomnik Stanisława Staszica w Kielcach – pomnik Stanisława Staszica znajdujący się w parku miejskim w Kielcach.

Pomnik Bartosza Głowackiego – obelisk wzniesiony ku czci Bartosza Głowackiego we Gdowie w 109 rocznicę bitwy pod Racławicami.

Pomnik Friedricha Schillera w Poznaniu – nieistniejący pomnik Friedricha Schillera, usytuowany w latach 1907–1919 na terenie parku im. Friedricha Schillera, współcześnie parku im. Karola Marcinkowskiego w śródmieściu Poznania.

Pomnik Fryderyka III w Poznaniu – nieistniejący monument w centrum Poznania, przedstawiający cesarza Fryderyka III, zlokalizowany we wschodniej części Placu Wilhelmowskiego.

Pomnik Ottona von Bismarcka w Poznaniu – nieistniejący posąg upamiętniający Ottona von Bismarcka, stojący do 1919 na obecnym placu Mickiewicza w Poznaniu, w obrębie Dzielnicy Cesarskiej.

Pomnik Ottona von Bismarcka w Toruniu – nieistniejący obelisk kanclerza Cesarstwa Niemieckiego Ottona von Bismarcka w Toruniu.

Pomnik Tadeusza Kościuszki w Opocznie – pomnik w Opocznie wykonany poprzez przekształcenie wcześniejszego obelisku upamiętniającego uwłaszczenie chłopów w Królestwie Polskim.

Pomnik Wojaka Pruskiego w Toruniu – pomnik, który niegdyś znajdował się w mieście Podgórz, później dzielnica Torunia.
Fontanna z delfinami – fontanna zlokalizowana w centrum Poznania, w osi centralnej części Alei Marcinkowskiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. 23 Lutego.

Pomnik Tadeusza Kościuszki w Sanoku – monument upamiętniający Tadeusza Kościuszkę w Sanoku, istniejący w latach 1902–1941.

Popiersie Sokratesa Starynkiewicza – pomnik znajdujący się na terenie Stacji Filtrów w Warszawie.
Pomnik Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu – tarnobrzeski pomnik znajduje się na placu Bartosza Głowackiego w najstarszej, centralnej części miasta. Został wzniesiony z fundacji społeczeństwa dla uczczenia 110. rocznicy insurekcji kościuszkowskiej. Pomnik stał się symbolem miasta, a Bartosz Głowacki stał się miejskim bohaterem, mimo że z Tarnobrzegiem nie miał nic wspólnego.

Ławka Schillera w Toruniu – pomnik w formie ławki upamiętniający Friedricha Schillera, niemieckiego poetę, przedstawiciela niemieckiego romantyzmu, autora Ody do radości.

Pomnik Friedricha Schillera we Wrocławiu – pomnik znajdujący się we Wrocławiu w Parku Szczytnickim.