
AEG – niemiecki koncern elektrotechniczny z siedzibą w Berlinie, założony przez przemysłowca niemieckiego Emila Rathenau, na bazie istniejącej od 1883 r. spółki akcyjnej Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektrizität, która zajmowała się produkcją urządzeń dla przemysłu elektrotechnicznego na bazie kilku patentów Thomasa Edisona.

Albatros Flugzeugwerke GmbH – niemiecki producent samolotów założony w grudniu 1909 r. w berlińskiej dzielnicy Johannisthal. Początkowo nosiła nazwę Albatros-Werke GmbH.

Blohm + Voss – niemieckie przedsiębiorstwo – stocznia, od 1996 roku w składzie koncernu Thyssen Industrie AG, zajmujące się produkcją i budową statków, okrętów oraz samolotów.

Deutsche Flugzeug-Werke (DFW) – niemiecka wytwórnia samolotów z pierwszej połowy XX w. Najbardziej znana z maszyn obserwacyjnych produkowanych dla lotnictwa niemieckiego w czasie I wojny światowej pod marką DFW.

Dornier Flugzeugwerke GmbH – niemiecka wytwórnia lotnicza założona we Friedrichshafen w 1914 roku przez Claudiusa Dorniera. Od chwili założenia do dnia dzisiejszego wytwórnia skonstruowała wiele maszyn zarówno dla celów wojskowych, jak i na rynek cywilny.

Extra Flugzeugbau – wytwórnia samolotów akrobacyjnych, założona w 1980 przez niemieckiego pilota akrobacyjnego Waltera Extrę.

Gerhard Fieseler Werke GmbH – niemiecki producent samolotów. Przedsiębiorstwo zostało utworzone w kwietniu 1930 roku jako Fieseler Flugzeugbau w Kassel przez Gerharda Fieselera.

Gothaer Waggonfabrik – były niemiecki producent pojazdów szynowych oraz samolotów z siedzibą w Gocie.

Halberstädter Flugzeugwerke G.m.b.H., zwana zwykle Halberstadt – niemiecki producent samolotów z pierwszej połowy XX w., najbardziej znany z maszyn obserwacyjnych produkowanych dla lotnictwa niemieckiego w czasie I wojny światowej.
Hamburger Flugzeugbau GmbH wpisana w rejestrze handlowym w czerwcu 1933 roku jako spółka-córka stoczni Blohm & Voss, założona przez właściciela stoczni Waltera Blohma jako osobna spółka, by uniknąć potencjalnego ryzyka związanego z nowym obszarem działalności, włączona w 1937 z powrotem w struktury koncernu jak dział budowy samolotów.

Henschel-Werke lub w skrócie Henschel – niemiecki producent maszyn i pojazdów, którego fabryki zlokalizowano w Kassel. Przedsiębiorstwo stało się wiodącym producentem lokomotyw w Europie. Od 1925 roku w zakładach w Kassel rozpoczęto produkcję autobusów i ciężarówek, a w latach 1933-1945 czołgów. W fabrykach przedsiębiorstwa Henschel w Berlinie produkowano także samoloty i pociski rakietowe.

Junkers Flugzeug- und Motorenwerke AG – przedsiębiorstwo założone w 1895 roku przez Hugona Junkersa. Pierwszy samolot Junkers J1 został wyprodukowany w 1915 roku.

Luftfahrzeug-Gesellschaft mbH (LFG) – niemiecka wytwórnia sterowców i samolotów z pierwszej połowy XX w. Najbardziej znana z maszyn obserwacyjnych i myśliwskich produkowanych dla lotnictwa niemieckiego w czasie I wojny światowej pod marką Roland.

Luft-Verkehrs-Gesellschaft mbH (LVG) – niemiecki producent samolotów z pierwszej połowy XX w., jeden z największych producentów maszyn obserwacyjnych produkowanych dla lotnictwa niemieckiego w czasie I wojny światowej.

Messerschmitt AG – producent samolotów założony przez niemieckiego konstruktora lotniczego, późniejszego profesora, Willy’ego Messerschmitta w marcu 1926 roku jako Messerschmitt Flugzeugbau GmbH. Poszukując wsparcia ze strony rządu Bawarii, Messerschmitt połączył swoją spółkę z Bayerische Flugzeugwerke. 11 lipca 1938 roku Messerschmitt założył nową spółkę pod własnym nazwiskiem, która przejęła całe zakłady Bayerische Flugzeugwerke. Główna fabryka samolotów znajdowała się w Augsburgu, mniejsze zakłady powstały w Ratyzbonie i Obertraubling.

Messerschmitt-Bölkow-Blohm (MBB) – niemiecki koncern lotniczy, kosmiczny i zbrojeniowy, powstały w 1969 roku, w wyniku przejęcia przez Messerschmitt spółki Bölkow GmbH, a następnie fuzji z Hamburger Flugzeugbau. Najbardziej znane produkty to śmigłowce Bölkow Bo 105 i BK 117, doświadczenia zebrane przy ich konstrukcji stanowiły podstawę opracowania obecnych następców technologicznych: dwóch modeli Eurocopterów – odpowiednio Eurocopter EC135 i EC145.

Rumpler Flugzeugwerke GmbH – niemiecki producent samolotów z pierwszej połowy XX wieku, najbardziej znany z wysokościowych maszyn obserwacyjnych produkowanych dla lotnictwa niemieckiego w czasie I wojny światowej.