Turystyka w PolsceW
Turystyka w Polsce

Polska jest częścią światowego rynku turystycznego z rosnącą liczbą odwiedzających, szczególnie po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Do najpopularniejszych miejsc turystycznych należą: wybrzeże Morza Bałtyckiego, Pojezierze Mazurskie, Tatry, Bieszczady Zachodnie, Sudety oraz Puszcza Białowieska. Na ofertę turystyczną Polski składa się zwiedzanie zabytków w miastach i poza miastami, np. tzw. pomników historii, a także turystyka biznesowa, agroturystyka, turystyka kwalifikowana, trekking, wspinaczka. W roku 2012 Polska była 17. najchętniej odwiedzanym przez turystów krajem na świecie.

Blachówka (Kościelisko)W
Blachówka (Kościelisko)

Blachówka – część wsi Kościelisko w Polsce w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, siedziba gminy Kościelisko.

Budzówka (Kościelisko)W
Budzówka (Kościelisko)

Budzówka – część wsi Kościelisko w Polsce w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Kościelisko.

Korona Gór PolskiW
Korona Gór Polski

Korona Gór Polski – lista 28 szczytów poszczególnych pasm górskich Polski. W założeniu miała to być lista zawierająca najwyższy szczyt każdego pasma. Różnica polega na tym, że za istotne uznano te z najwyższych szczytów, na które w chwili ustalania Korony prowadził znakowany szlak turystyczny.

Marsz ŚledziaW
Marsz Śledzia

Marsz Śledzia − odbywający się z inicjatywy dra Radosława Tyślewicza od 2002 roku marsz pieszy o długości ok. 12 km, biegnący po Rybitwiej Mieliźnie w Zatoce Puckiej, pomiędzy Kuźnicą i Rewą. Według organizatora marsz jest organizowany w celu przywrócenia obszaru dla bezpiecznej turystyki i rekreacji oraz w celu zapoznania uczestników marszu z zasadami bezpiecznego wypoczynku na wodzie, a także z przyrodą na Ryfie Mew. Marsz odbywa się pod patronatem lokalnych władz samorządowych gmin Jastarnia i Kosakowo oraz Gdyni, a także Prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni. Obecnie formalnym organizatorem marszu jest Stowarzyszenie Studiów i Analiz Bezpieczeństwa.

Ministerstwo Sportu (Polska)W
Ministerstwo Sportu (Polska)

Ministerstwo Sportu (MS) – polskie ministerstwo obsługujące ministra właściwego do spraw dwóch działów administracji rządowej: kultura fizyczna oraz sport istniejącej w latach 2005-2021.

Odznaka „Zasłużony Działacz Turystyki”W
Odznaka „Zasłużony Działacz Turystyki”

Odznaka „Zasłużony Działacz Turystyki” – polskie resortowe odznaczenie cywilne w postaci odznaki nadawanej w latach 1960–1996.

Odznaka honorowa „Za Zasługi dla Turystyki”W
Odznaka honorowa „Za Zasługi dla Turystyki”

Odznaka honorowa „Za Zasługi dla Turystyki” – polskie resortowe odznaczenie cywilne w postaci odznaki honorowej, nadawane przez ministra właściwego do spraw turystyki, którym do 2007 był minister gospodarki, a obecnie (2012) jest minister sportu i turystyki.

Ośrodek Informacji Turystycznej w ToruniuW
Ośrodek Informacji Turystycznej w Toruniu

Ośrodek Informacji Turystycznej w Toruniu – centralna informacja turystyczna prowadzona przez Gminę Miasta Toruń.

Parawan plażowyW
Parawan plażowy

Parawan plażowy – rodzaj parawanu używanego na plaży do ochrony przed wiatrem, ale także odgrodzenia się od innych plażowiczów, charakterystyczny głównie dla polskich plaż.

Polski System Informacji TurystycznejW
Polski System Informacji Turystycznej

Polski System Informacji Turystycznej – system informacji turystycznej w Polsce.

Szlak BatoregoW
Szlak Batorego

Szlak Batorego – szlak wodny stworzony przez Stefana Batorego w końcu XVI wieku.

Turystyka w ToruniuW
Turystyka w Toruniu

Turystyka w Toruniu – charakterystyka i dane statystyczne turystyki w Toruniu.

Wędrowiec (czasopismo)W
Wędrowiec (czasopismo)

Wędrowiec – polski ilustrowany tygodnik o tematyce podróżniczo-geograficznej a następnie społeczno-kulturalnej, wydawany w Warszawie od czerwca 1863 do 1906 roku.

Wiadomości TurystyczneW
Wiadomości Turystyczne

Wiadomości Turystyczne – specjalistyczny dwutygodnik branży turystycznej. Opisując wydarzenia turystyczne w Polsce i na świecie, gazeta dostarcza informacji z zakresu organizacji pracy, prawa i marketingu. Publikuje akty prawne, dokumenty i prezentacje, prezentuje najważniejsze środowiska i nowe trendy w światowym biznesie turystycznym. Pokazuje produkty turystyczne w Polsce i za granicą. Wiadomości Turystyczne są wydawane w Warszawie – nieprzerwanie od 1999 r., przez Eurosystem.

Wojna na pędzleW
Wojna na pędzle

Wojna na pędzle – konflikt pomiędzy Oddziałem Babiogórskim Towarzystwa Tatrzańskiego a niemiecką organizacją turystyczną Beskidenverein z Bielska, rozpoczęty w 1907, a szczególnie nasilony w latach 1925–1927. Prawdopodobnie jedyna tego rodzaju akcja w historii turystyki światowej. Działacze BV i PTT wzajemnie zamalowywali i niszczyli tabliczki oraz oznakowania terenowe konkurencyjnej organizacji, a także odmawiali honorowania zniżek. Dochodziło również do podpaleń schronisk.