
Pomnik żołnierzy 42 Pułku Piechoty – pomnik znajdujący się w Białymstoku w parku Konstytucji 3 Maja, upamiętniający fakt odzyskania przez Polskę niepodległości oraz żołnierzy 42 pułku piechoty.

Drzewo Millennium, Drzewko Tysiąclecia – współczesny pomnik, w formie drzewa ze stali nierdzewnej polerowanej, upamiętniający 1000-lecie Gdańska.

Kopiec Jana Pawła II – najmłodszy i najmniejszy z krakowskich kopców, usypany na terenie Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców na Dębnikach przy ul. ks. Stefana Pawlickiego. Kopiec ma 7 m wysokości. Prowadzi do niego alejka wysadzana tujami, zakończona od strony kopca niewielkimi schodami. U wejścia znajduje się granitowa tablica z Herbem Papieskim i informacją iż kopiec jest pamiątką VI pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Sypany był w dniach 31 maja – 10 czerwca 1997 roku. Poświęcony został przez ówczesnego nuncjusza Józefa Kowalczyka w trakcie 289 konferencji episkopatu Polski odbywającej się na terenie kurii Zmartwychwstańców. Kopiec jest repliką Kopca Kościuszki w Olkuszu.

Krzyż Pojednania – instalacja rzeźbiarska znajdująca się w Dukli, niedaleko klasztoru oo. Bernardynów. Składa się ze stylizowanego krzyża, upamiętniającego ofiary wojny, oraz figur św. Jana z Dukli i Jana Pawła II.

Pomnik Władysława Jagiełły w Leżajsku – odlany z brązu pomnik króla Władysława Jagiełły znajdujący się na Rynku w Leżajsku.

Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego – odsłonięty w 1997 roku pomnik Józefa Piłsudskiego w Łodzi, znajdujący się u zbiegu ulic Kilińskiego i Traugutta. Pomnik ustawiony jest na wyłożonym kostką skwerze im. Związku Strzeleckiego „Strzelec”, nieopodal Łódzkiego Domu Kultury.

Pomnik „Ku czci Zwierząt Rzeźnych” – grupa rzeźb zwierząt rzeźnych na ulicy Stare Jatki we Wrocławiu.

Pomnik Electio Viritim – monument znajdujący się u zbiegu ulic: Młynarskiej, Jana Ostroroga i Obozowej w Warszawie.
Pomnik Józefa Piłsudskiego na placu Biegańskiego w Częstochowie – pomnik Józefa Piłsudskiego zlokalizowany na pl. Biegańskiego w Częstochowie.
Pomnik Stanisława Mikołajczyka w Poznaniu – pomnik przedstawiający stojącą postać Stanisława Mikołajczyka, zlokalizowany przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w centrum Poznania przy al. Niepodległości 16.

Rzeźba „Labirynt” – szczecińska fontanna-rzeźba w stanie ruiny, zlokalizowana na skrzyżowaniu alei Wojska Polskiego z placem Zwycięstwa, na osiedlu Centrum, w dzielnicy Śródmieście.
Znak Wielkiej Wody - pomnik stojący na terenie słubickiego portu rzecznego, poświęcony w 1997. Upamiętnia najwyższy stan rzeki Odra na terenie Słubic podczas powodzi tysiąclecia.

Pomnik Serca Bożego w Tarnobrzegu – figura powstała w 1997 r. Przedstawia postać Jezusa błogosławiącego ludzi. Inicjatorem powstania w tym miejscu figury był proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy - ks. Michał Józefczyk.

Pomnik Chrystusa Króla w Toruniu – posąg Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Toruniu.

Pomnik Stefana Łaszewskiego w Toruniu – pomnik pierwszego wojewody województwa pomorskiego w II Rzeczypospolitej.
Pomnik Szmula M. Zygielbojma − monument znajdujący się przy ulicy Lewartowskiego 6 na warszawskim Muranowie upamiętniający Szmula Zygielbojma.