Karol Akerman – polski chemik.

Balisiowie – jedna ze znanych rodzin chrzanowskich, tzw. cabańskich, czyli według niepotwierdzonej źródłowo lokalnej ustnej tradycji, wywodzących się od ludności napływowej, która miała osiedlić się w Chrzanowie i jego okolicach podczas najazdu Mongołów w XIII w. Istniejące księgi parafii rzymskokatolickiej św. Mikołaja w Chrzanowie zawierają najwcześniejsze z zachowanych danych o członkach tej rodziny. Jednymi z pierwszych jej przedstawicieli, o których zachowały się dane na piśmie są Wojciech Baliś i jego syn Wojciech Baliś-Balisiński. W spisie rajców i ławników chrzanowskich z lat 1701-1800 znajdujemy jego syna, Jacentego Balisia-Balisza-Balisieńskiego-Baliszewskiego. A w wykazie właścicieli realności według wykazu hipotecznego z czasów Wolnego Miasta Krakowa figurują trzy rodziny Balisiów w Chrzanowie. Rodzina Balisiów do lat 20. XX w. używała zamiennie kilku form nazwiska: Baliś, Balisz, Balisiński, Baliszewski. Stabilizacja pisowni, która nastąpiła w latach 20. XX w., doprowadziła do przyjęcia pisowni nazwiska Baliś, chociaż część rodziny optowała za pisownią Balisz, a niektórzy wybrali rzadką dziś formę nazwiska, Balisiński.

Stanisław Józef Barys ps. „Kęczyński” – kapitan Wojska Polskiego.

Ilona Dworak-Cousin – izraelska działaczka społeczno-kulturalna, poetka, dziennikarka, pisarka oraz farmaceutka polsko-żydowskiego pochodzenia, popularyzatorka kultury polskiej w Izraelu, przewodnicząca Towarzystwa Przyjaźni Izrael-Polska.

Tadeusz Jan Gdula – polski nauczyciel, działacz społeczny, samorządowy i związkowy, burmistrz Chrzanowa, Wiceprezes Związku Miast Małopolskich w 1939 roku, polityk, poseł na Sejm III, IV i V kadencji w II RP, członek władz Rady Obwodowej Obozu Zjednoczenia Narodowego w Chrzanowie w 1937 roku.

Andrzej Grabowski – polski aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i dubbingowy, artysta kabaretowy, piosenkarz, scenarzysta i reżyser.

Stefan Jażdżyński – pułkownik piechoty Wojska Polskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari.

Romuald Władysław Klimowiecki, właśc. Klimów – polski prawnik, polityk, starosta w okresie II Rzeczypospolitej, profesor nauk prawnych, specjalista prawa konstytucyjnego, państwowego i administracyjnego, sędzia wojskowy w PRL.

Henryk Loewenfeld zw. Heinz – jeden z ostatnich prywatnych właścicieli obszaru dworskiego w Chrzanowie, przemysłowiec, kolekcjoner dzieł sztuki.

Roman Kajetan Loteczko (Loteczka) – kapitan administracji Wojska Polskiego, inżynier, działacz sportowy i społeczny.
Robert Tomasz Maciaszek – polski polityk, prawnik i samorządowiec, poseł na Sejm VII kadencji, od 2018 burmistrz Chrzanowa.

Stefano Elia Marchetti – adiutant włoskiego generała Francesco Nullo, garibaldczyk, uczestnik powstania styczniowego 1863.

Mieczysław Aleksander Mazaraki herbu Newlin – absolwent nauk przyrodniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim, profesor gimnazjum i liceum im. St. Staszica w Chrzanowie, przyrodnik, inicjator powołania Muzeum w Chrzanowie i jego dyrektor od 1960 do lat 80. XX w., współzałożyciel Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Chrzanowskiej oraz lokalnych kół Ligi Ochrony Przyrody. Uhonorowany w 1994 roku tytułem Honorowego Obywatela Miasta Chrzanowa w uznaniu za prowadzone liczne badania historyczne i popularyzacyjne na temat Chrzanowa, za organizację muzeum w Chrzanowie oraz za propagowanie idei ochrony przyrody na terenie powiatu chrzanowskiego. Wraz z żoną Ireną Mazaraki – autor publikacji przyrodniczych i historycznych dotyczących ziemi chrzanowskiej. Jest autorem historii sokolnictwa w Polsce Z sokołami na łowy wydanej w 1977 roku przez Wydawnictwo Sport i Turystyka – pozycji unikatowej ze względu na ciekawe ujęcie tematu i bogactwo informacji.

Tadeusz Urbańczyk – profesor gimnazjalny filologii polskiej, klasycznej i germanistyki, chrzanowski pedagog i działacz kulturalny.

Władysław Roman Wawrzonek, pseudonim Tadeusz Skałuba, – polski publicysta historyczny, wydający w II obiegu, żołnierz Armii Krajowej Okręgu Śląskiego.