
Okręty typu Victorious – typ czterech amerykańskich okrętów pomocniczych o konstrukcji SWATH, zbudowanych dla United States Navy na początku lat 90. XX wieku. Okręty przeznaczone są do zbierania danych akustycznych przy użyciu systemu holowanych sonarów SURTASS, służących głównie wykrywaniu i śledzeniu obcych okrętów podwodnych.

Okręty ratownicze typu Safeguard – seria czterech okrętów ratowniczych wykorzystywanych przez United States Navy.

Okręty szpitalne typu Mercy – typ dwóch amerykańskich okrętów szpitalnych, zbudowanych w latach 70. XX wieku w stoczni National Steel and Shipbuilding Company w San Diego, w Kalifornii jako zbiornikowce. Statki zostały przebudowane na okręty szpitalne w latach 80. i dostarczone Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych w latach 1986-1987.

USS Kearsarge (BB-5) – amerykański pancernik generacji przeddrednotów, okręt główny typu Kearsarge, w służbie w latach 1900–1920. Był jedynym pancernikiem United States Navy, którego nazwa nie pochodziła od nazwy stanu, lecz została mu nadana dla upamiętnienia slupa z okresu wojny secesyjnej „Kearsarge”. Od 1920 do lat 50. służył w charakterze ciężkiego dźwigu pływającego.

USS Gannet (AM-41) trałowiec typu Lapwing służący w United States Navy w okresie I wojny światowej i II wojny światowej.

USNS Kingsport (T-AG-164) – pierwszy na świecie statek do łączności z satelitami. Służył w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych.

USS Liberty (AGTR-5) – amerykański okręt pomocniczy typu Belmont, klasyfikowany jako technical research ship, pełniący funkcję jednostki rozpoznania radioelektronicznego. Poważnie uszkodzony podczas wojny sześciodniowej w wyniku ataku lotnictwa i marynarki wojennej Izraela.

USS Prometheus (AR-3) – amerykański okręt warsztatowy służący w United States Navy w czasie I i II wojny światowej. Nosił nazwę pochodzącą od mitycznego bohatera Prometeusza, który ukradł ogień bogom i zaniósł go ludziom.

USS Proteus (AS-19) – amerykański okręt-baza okrętów podwodnych. Łącznie w służbie był w latach 1944 – 1999. Trzeci okręt US Navy noszący tę nazwę.
USS Recruit (TDE-1) – amerykański "okręt" szkolny. Zbudowany na lądzie w skali 1 do 3 był kopią niszczyciela eskortowego. Wszedł do służby 27 lipca 1949 i służył przez 18 lat jako jedyny "okręt" zbudowany na lądzie, który został oficjalnie przyjęty do służby. "Pływając" po morzu betonu w Morskim Centrum Szkoleniowym w San Diego wyszkolił ponad 50 000 marynarzy w podstawach służby okrętowej i procedur pokładowych używanych na okrętach. Przeprowadzano szkolenia ze służby na mostku i wiele innych, ale nie prowadzono szkoleń z obsługi silników i śrub. Wycofany oficjalnie ze służby w marcu 1967, ale używany do celów szkolnych do momentu zamknięcia bazy w 1997.

Sea Shadow – doświadczalna jednostka pływająca opracowana przez United States Navy, Defense Advanced Research Projects Agency oraz firmę Lockheed Martin. Okręt zbudowano w technologii SWATH oraz stealth.

USS Seagull (AM-30) trałowiec typu Lapwing służący w United States Navy w okresie I wojny światowej i II wojny światowej.

USS Yancey (AKA-93/LKA-93) – amerykański okręt zaopatrzeniowy typu Andromeda. Jego nazwa pochodziła od hrabstwa Yancey.

USS Yuma (AT-94/ATF-94/T-ATF-94) – amerykański holownik typu Navajo. Jego nazwa pochodziła od indiańskiego plemienia z terenów Arizony.

USS Zebra (AKN-5) – amerykański okręt pomocniczy typu Indus.