Walenty AndrychiewiczW
Walenty Andrychiewicz

Walenty Andrychiewicz można też znaleźć pisownię Walenty Andrychewicz (1787-1849) – polski wojskowy ormiańskiego pochodzenia, generał powstania listopadowego.

Julian BielińskiW
Julian Bieliński

Julian Bieliński – generał brygady, syn Floriana stolnika radomskiego i Małgorzaty Dobrzelewskiej.

Edmund CallierW
Edmund Callier

Edmund Callier – historyk i publicysta, uczestnik powstania styczniowego w 1863.

Dezydery ChłapowskiW
Dezydery Chłapowski

Dezydery Adam Chłapowski herbu Dryja – polski generał, działacz gospodarczy, prekursor pracy organicznej.

Karol Litawor ChreptowiczW
Karol Litawor Chreptowicz

Karol Litawor Chreptowicz herbu Odrowąż – chorąży nadworny litewski w latach 1781-1786, strażnik polny litewski w 1759 roku, pisarz ziemski grodzieński w latach 1746-1781, starosta grodzieński w latach 1786-1795, komisarz Komisji Porządkowej Cywilno-Wojskowej województwa trockiego powiatu grodzieńskiego w 1790 roku.

Mikołaj Hutten-CzapskiW
Mikołaj Hutten-Czapski

Mikołaj Hutten-Czapski herbu Leliwa – hrabia, generał major wojsk koronnych, generał major komenderujący w Dywizji Małopolskiej w 1792 roku, uczestnik wojny polsko-rosyjskiej 1792.

Dominik DziewanowskiW
Dominik Dziewanowski

Dominik Jan Chryzostom Dziewanowski herbu Jastrzębiec – generał brygady Armii Księstwa Warszawskiego.

Stanisław Kostka GadomskiW
Stanisław Kostka Gadomski

Stanisław Kostka Gadomski herbu Rola – wojewoda łęczycki od 1787 roku, marszałek sejmu, generał lejtnant wojsk koronnych I Rzeczypospolitej w 1762 roku, podkomorzy sochaczewski w latach 1760-1787, starosta czerwonogrodzki w 1761 roku.

Franciszek Jerzy ŁakińskiW
Franciszek Jerzy Łakiński

Franciszek Jerzy Łakiński herbu Pelikan – rotmistrz, od 1830 r. dziedzic wsi w okolicach Wągrowca, po sprzedaniu Szczerbina. Służył w armii pruskiej, a latach 1808–1814 walczył u boku Polaków w armii Napoleona Bonaparte. W 1830 roku osiedlił się w Wągrowcu i podjął działalność dobroczynną na rzecz dzieci i ubogich. Podobno powiedział przed śmiercią, że gdy sosny posadzone wokół piramidy w Łaziskach sięgną ponad jej szczyt, Polska odzyska niepodległość. W tym samym roku został pochowany w tej właśnie piramidzie. Budowla mierzy 6 metrów i wykonana jest z kamienia. Niedaleko znajduje się metalowa rzeźba konia na kolumnie, legenda głosi, że jest to miejsce spoczynku zwierzęcia rotmistrza, współcześnie uważa się, iż był to znak graniczny, kolumna, która określała zasięg wągrowieckich gruntów. Łakiński za zasługi otrzymał stopień rotmistrza, Krzyż Srebrny Virtuti Militari i francuskiej Legii Honorowej.

Henryk MilbergW
Henryk Milberg

Henryk Otto Milberg – generał brygady Wojska Polskiego.

Stefan MycielskiW
Stefan Mycielski

Stefan Kazimierz Eugeniusz Mycielski herbu Dołęga – hrabia, ziemianin, podporucznik.

Ambroży SkarżyńskiW
Ambroży Skarżyński

Ambroży Mikołaj Skarżyński herbu Bończa – pruski kadet w latach 1804–1808, baron, napoleoński oficer w latach 1808–1815, a następnie generał Wojsk Polskich w latach 1830–1831.

Kazimierz TurnoW
Kazimierz Turno

Kazimierz Turno herbu Trzy Kotwice – generał brygady armii Księstwa Warszawskiego, odznaczony w Księstwie Warszawskim Krzyżem Kawalerskim Orderu Virtuti Militari.