
Pałac Cecilienhof – pałac w północnej części Nowego Ogrodu w Poczdamie.

Pałac Charlottenhof – dawna rezydencja letnia księcia Fryderyka Wilhelma (1795–1861) w południowo-zachodniej części parku Sanssouci w Poczdamie. Przebudowana w latach 1826–29 w stylu klasycystycznym przez Karla Friedricha Schinkla i jego ucznia Ludwiga Persiusa.

Galeria Malarstwa – barokowy pałac w parku Sanssouci w Poczdamie.

Zamek Marquardt – zamek w Marquardt.

Neue Kammern – barokowy pałac w parku Sanssouci w Poczdamie. Wybudowany w 1745 r. na zlecenie króla pruskiego Fryderyka Wielkiego według projektu Georga Wenzeslausa von Knobelsdorffa. Zlokalizowany po zachodniej stronie pałacu Sanssouci, tworzy przeciwwagę dla wzniesionej po stronie wschodniej Galerii Malarstwa. Początkowo służył jako oranżeria. Przebudowany na pawilon gościnny w latach 1771–1775 przez Georga Christiana Ungera, otrzymał bogate rokokowe wnętrza.

Nowa Oranżeria – neorenesansowy budynek łączący funkcję oranżerii i mieszkalnego pałacu, znajdujący się w Poczdamie, w północnej części parku Sanssouci. Jest ostatnim i zarazem największym budynkiem pałacowym wybudowanym w parku Sanssouci. Powstał na zlecenie i w oparciu o szkice Fryderyka Wilhelma IV w latach 1851-1864 według projektu architektów Ludwiga Persiusa, Friedricha Augusta Stülera i Ludwiga Ferdinanda Hessego.

Nowy Pałac – barokowy pałac w zachodniej części parku Sanssouci w Poczdamie.

Pałac Barberini – barokowy budynek, znajdujący się w Poczdamie przy Alter Markt. Wzorowany na rzymskim Palazzo Barberini budynek powstał w latach 1771–1772 jako część prowadzonego przez pruskiego króla Fryderyka II Wielkiego urbanistycznego przekształcenia Alter Markt. Początkowo mieścił restaurację z browarem, a po dokonanej w latach 1847–1851 przebudowie znajdowały się w nim mieszkania czynszowe – niektóre z pomieszczeń gmachu były także wykorzystywane przez poczdamskie organizacje kulturalne. Gdy budynek w 1912 roku zakupiły władze miejskie, stał się on siedzibą m.in. urzędu stanu cywilnego, biblioteki i centrali telefonicznej.

Pałac Marmurowy – wczesnoklasycystyczny pałac na brzegu Jeziora Świętego w Nowym Ogrodzie w północnym Poczdamie.

Pałac miejski – rokokowy pałac, znajdujący się w Poczdamie, przy Alter Markt, naprzeciwko kościoła św. Mikołaja. Pierwotnie na terenie pałacu mieściły się średniowieczne budowle, takie jak drewniano-ziemny fort oraz, w późniejszych czasach, kamienny zamek. W XVI wieku zamek ten został zastąpiony przez renesansową rezydencję pierwszej żony elektora Joachima Fryderyka. Kilkadziesiąt lat po śmierci drugiej żony władcy, która przejęła zamek po swej poprzedniczce, został on nabyty przez Fryderyka Wilhelma I. Wielki Elektor na miejscu rezydencji elektorowej wybudował barokowy kompleks pałacowy. Kompleks ten służył kolejnym władcom państwa, zarówno królom Prus, jak i cesarzom niemieckim jako oficjalna rezydencja mieszkalna. Był wielokrotnie modernizowany i przebudowywany; największa z przebudów miała miejsce za rządów Fryderyka II Wielkiego, kiedy to fasadom pałacu nadano rokokowy wygląd. Po I wojnie światowej i upadku monarchii w Niemczech pałac był wykorzystywany jako siedziba władz miejskich oraz na cele muzealne.

Pałac Sacrow – barokowy pałac z końca XVIII w. w poczdamskiej dzielnicy Sacrow.
Pałac Sanssouci – rokokowy pałac Hohenzollernów we wschodniej części parku Sanssouci w Poczdamie.