
Browar Bojańczyka we Włocławku – zespół fabryczny XIX-wiecznego zabytkowego Browaru Bojańczyka z lat 1832-1880. Składa się z 5 budynków: głównego budynku Browaru, trzech magazynów oraz Domu Zarządcy.

Brukarnia – międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, który odbywa się co roku od 2003 roku na ulicach Włocławka. Organizatorem i pomysłodawca Festiwalu jest Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr Nasz.
Czarny Spichrz – zabytkowy, drewniany spichlerz zbożowy we Włocławku.

Festiwal Wisły – festiwal odbywający się w Toruniu i we Włocławku, promujący atrakcje związane z tradycjami rzecznymi.

Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku - instytucja kultury we Włocławku. Galeria mieści się przy Skwerze im. Lecha i Marii Kaczyńskich, w dzielnicy Śródmieście we Włocławku. Zajmuje się prezentacją i promocją współczesnej twórczości plastycznej i fotograficznej, edukacją kulturalną oraz upowszechnianiem sztuk wizualnych w kraju i za granicą.

Klub „Stara Remiza” we Włocławku – samorządowa instytucja kultury, śródmiejska filia Centrum Kultury Browar B.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku jest samorządową instytucją kultury.

Muzeum Diecezjalne we Włocławku – muzeum z terenu diecezji włocławskiej, prezentujące zbiory sztuki sakralnej różnych epok.

Muzeum Historii Włocławka – jeden z oddziałów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Znajduje się na trasie Szlaku Piastowskiego.

Muzeum Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – multimedialne muzeum upamiętniające życie, działalność oraz męczeńską śmierć ks. Jerzego Popiełuszki.
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku – powstała w 1908 placówka muzealna należy do najstarszych w Polsce. Obejmuje swym zainteresowaniem tereny ziemi kujawskiej i ziemi dobrzyńskiej na Kujawach wschodnich, w szczególności ich spuściznę kulturową, historię i sztukę regionu. Siedzibą muzeum jest gmach przy ulicy Słowackiego, wzniesiony w 1930.

Zbiory Sztuki we Włocławku – jeden z pięciu oddziałów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.