
Henryk Piotr Błaszczyk – prezbiter rzymskokatolicki archidiecezji warmińskiej.
Edmund Callier – historyk i publicysta, uczestnik powstania styczniowego w 1863.

Leon Stanisław Gallas ps. „Szpak–Noel” – polski działacz niepodległościowy, oficer Policji Państwowej, samorządowiec w II Rzeczypospolitej.

Pelagia Gdeczyk z domu Eitner – polska fotografka, która przez czterdzieści dwa lata prowadziła zakład fotograficzny w Gnieźnie.

Wincenty Harembski – polski lekarz, polityk i działacz społeczny, poseł na Sejm III kadencji w II RP z ramienia Stronnictwa Narodowego. Uczestnik powstania wielkopolskiego, ofiara zbrodni katyńskiej.

Maria Kaliszewska-Drozdowska – profesor UAM w zakresie biologii.

Malbim Meir (Majer) Weiser – rabin, kaznodzieja, konserwatywny działacz religijny i komentator Biblii - przeciwnik Haskali. "Czołowy uczony Tory i jeden z wyróżniających się komentatorów swoich czasów. Napisał monumentalny, analityczny komentarz do Tory – HaTora wehamicwa, opublikowany w Warszawie w latach 1860-76" (Wikipardes).Za życia znany był pod akronimem Malbim. Zwany też Lajbusiem Malbimem. Urodził się prawdopodobnie w Wołoczyskach na Wołyniu. Uczył się w Warszawie. W dokumentach określany jako poddany pruski. Być może wynikało to z jego działalności, jako rabina, we Wrześni i Kępnie w ówczesnych Prusach. Z Poznańskiego Malbim trafił do Bukaresztu na stanowisko naczelnego rabina Rumunii. Następnie przeniósł się do Konstantynopola, a później do Paryża. Po pracy w tak wielkich miastach przyjął posadę w niegdyś wojewódzkiej Łęczycy. Wikipedia podaje 1866 jako rok objęcia funkcji rabina w Łęczycy, po sławnym rabinie i uczonym Chaimie Auerbachu. Chodzi zapewne o Izaaka Chaima Auerbacha - syna Chaima Auerbacha - obaj byli rabinami Łęczycy i pisarzami religijnymi. Po pobycie w Łęczycy Malbim trafił do Chersonia i Mohylewa.

Edward Mycielski herbu Dołęga – polski działacz polityczny, przemysłowiec, poseł na sejm galicyjski, zastępca posła do Rady Państwa, zastępca członka Wydziału Stronnictwa Prawicy Narodowej w 1910.
Marian Paszkiewicz – prawnik, sędzia, porucznik rezerwy artylerii Wojska Polskiego, ofiara zbrodni katyńskiej.

Edward Marceli Poniński herbu Łodzia – właściciel ziemski, działacz polityczny i społeczny, uczestnik powstania listopadowego.
Bolesław Richelieu – sztukator działający na przełomie XIX i XX wieku w Poznaniu.