
Ahmad Szah – ostatni szach Persji z dynastii Kadżarów, rządzący od 16 lipca 1909 do 31 października 1925. Zasiadł na tronie po obaleniu przez siły konstytucyjne jego ojca Mohammada Ali Szaha. W 1921 został odsunięty od władzy w wyniku wojskowego zamachu stanu dokonanego przez Rezę Szaha i w 1923 udał się wraz z rodziną na wygnanie. Formalnie szachem był do 31 października 1925 roku, kiedy to Zgromadzenie Narodowe zaoferowało koronę Rezie Szahowi, który zapoczątkował rządy nowej dynastii Pahlawi. W 1914 odznaczony Krzyżem Wielkim Legii Honorowej.

Władysław Albert Anders – polski wojskowy i polityk. Generał dywizji Polskich Sił Zbrojnych, dowódca Armii Polskiej w ZSRR oraz 2 Korpusu Polskiego. Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych, następca prezydenta RP na uchodźstwie w latach 1950–1954, w 1954 mianowany przez władze emigracyjne generałem broni. Od 1954 członek Rady Trzech.

Joseph Lawton Collins, w amerykańskim piśmiennictwie często wymieniany jako J. Lawton Collins – amerykański generał. Podczas II wojny światowej służył zarówno na Pacyfiku, jak i w Europie. Był szefem sztabu Armii Amerykańskiej w czasie wojny koreańskiej.

Fryderyk Maria Albrecht Wilhelm Karol Habsburg – arcyksiążę austriacki, ostatni habsburski książę cieszyński, marszałek polny, generalny inspektor sił zbrojnych Austro-Węgier, a w latach 1914–1916 ich głównodowodzący.

Fryderyk III, urodzony jako Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern – cesarz niemiecki i król Prus, wolnomularz, dowódca wojskowy w stopniu feldmarszałka. Panował jedynie 99 dni, od 9 marca do 15 czerwca 1888. Zmarł na zapalenie płuc niedługo po wykonanej tracheotomii z powodu raka krtani pod postacią tzw. guza Ackermana.

Józef August Habsburg-Lotharingien, właśc. Erzherzog Joseph August Viktor Klemens Maria von Österreich – austriacki arcyksiążę, książę Korony Węgierskiej, marszałek polny cesarskiej i królewskiej Armii, członek izby wyższej węgierskiego parlamentu, wnuk palatyna Józefa Habsburga. W 1918 namiestnik królewski, w 1919 regent, 1936–1944 prezes Węgierskiej Akademii Nauk, w czasie pobytu zagranicą odnowiciel Orderu Vitéza i następca Miklósa Horthyego na stanowisku jego głównego kapitana.

André Malraux – francuski pisarz, eseista. Podawał się za orientalistę i archeologa, lecz nie posiadał wyższego wykształcenia.

Mohammad Ali Szah – szach Persji z dynastii Kadżarów od 8 stycznia 1907 do 16 lipca 1909 roku. Wstąpił na tron po śmierci swojego ojca Mozaffar ad-Din Szaha. Jako przeciwnik konstytucji przyjętej za rządów ojca, zniósł ją w roku 1907, jako sprzeczną z prawem islamskim, oraz rozwiązał parlament. Abdykował dwa lata później w wyniku rewolucji wywołanej przez zwolenników konstytucji i udał się na emigrację do Odessy. W roku 1911 wylądował pod Astarabadem z zamiarem odzyskania tronu, jednak jego siły zostały pokonane, a sam Mohammad Ali Szah zmuszony do ucieczki do Konstantynopola. Jego następcą został syn – Ahmad Szah.

Mohammad Reza Pahlawi – ostatni szachinszach Iranu, z dynastii Pahlawich, nastawiony prozachodnio, inicjator reform społecznych i gospodarczych w Iranie. W 1979 został odsunięty od władzy w wyniku irańskiej rewolucji islamskiej.

Reza Szah Pahlawi, per. رضا شاه پهلوی – szach Iranu od 15 grudnia 1925 do 16 września 1941, założyciel dynastii Pahlawi.