
Max Amann – niemiecki, nazistowski urzędnik, polityk oraz dziennikarz. W 1936 został odznaczony honorowym stopniem SS-Obergruppenführera.

Heinrich Anacker – niemiecki poeta związanym z ruchem narodowo-socjalistycznym.

Artur Dinter – polityk i ideolog nazistowski, członek NSDAP, gauleiter Turyngii w latach 1925-1927, pisarz, autor publikacji antysemickich.

Gunter d’Alquen – redaktor naczelny niemieckiego tygodnika Das Schwarze Korps oficjalnego organu Schutzstaffel (SS), a w okresie późniejszym dowódca zajmującego się propagandą oddziału Waffen-SS, SS-Standarte „Kurt Eggers”. Nazwa oddziału nawiązywała do korespondenta wojennego SS i wydawcy magazynu „Das Schwarze Korps”, poległego w roku 1943.

Richard Walther Darré – agronom i zootechnik, minister III Rzeszy do spraw Żywności i Rolnictwa, szef RuSHA oraz SS-Obergruppenführer.

Otto Dietrich – niemiecki SS-Obergruppenführer, w latach 1938-1945 szef prasowy III Rzeszy i sekretarz stanu w ministerstwie propagandy.

Kurt Eggers był niemieckim pisarzem, poetą, autorem piosenek i sztuk teatralnych, blisko związanym z partią nazistowską. Służył na froncie w czasie II wojny światowej jako korespondent wojenny i żołnierz SS-Untersturmführer. Zginął na froncie wschodnim w 1943.

Walter Frentz – niemiecki fotograf, operator i producent filmowy, fanatyk kajakarstwa.

Paul Joseph Goebbels – niemiecki polityk, minister propagandy i oświecenia publicznego w rządzie Adolfa Hitlera, członek ścisłego kierownictwa partii narodowosocjalistycznej, w ostatnich dniach życia kanclerz Rzeszy, zbrodniarz wojenny.

Gottbegnadeten–Liste – 36-stronicowa lista najważniejszych artystów w III Rzeszy, ułożona we wrześniu 1944 przez Josepha Goebbelsa i Adolfa Hitlera.

Karl Hanke – sekretarz osobisty Josepha Goebbelsa, gauleiter Dolnego Śląska m.in. podczas oblężenia Wrocławia w 1945; ostatni Reichsführer-SS.

Veit Harlan – niemiecki reżyser i aktor, autor narodowosocjalistycznych filmów propagandowych.

Heinrich Hoffmann – niemiecki fotograf, jedna z bliskich osób i oficjalny fotograf Adolfa Hitlera.

Emil Jannings, właśc. Theodor Friedrich Emil Janenz – niemiecki aktor teatralny i filmowy, jedna z największych gwiazd kina niemieckiego. Jako pierwszy w historii odebrał statuetkę Oscara dla najlepszego aktora (1927/1928) za role w filmach Niepotrzebny człowiek i Ostatni rozkaz.

William Joyce zwany Lordem Hau-Hau – pochodzący ze Stanów Zjednoczonych brytyjski faszystowski polityk oraz niemiecki propagandysta. Podczas II wojny światowej prowadził nadawany z terenu Niemiec radiowy program propagandowy Germany Calling. Audycja była prowadzona w języku angielskim i cieszyła się dużą popularnością na Wyspach Brytyjskich. Po schwytaniu przez brytyjską armię Joyce został skazany i stracony za zdradę.

Julius Lippert – niemiecki dziennikarz i polityk nazistowskiej NSDAP, burmistrz Berlina w latach 1937–1940.

Agnes Miegel – niemiecka poetka i dziennikarka, związana z III Rzeszą.

Werner Naumann – sekretarz stanu w Ministerstwie Propagandy Rzeszy Josepha Goebbelsa.

Berta Helene Amalie „Leni” Riefenstahl – niemiecka reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa znana z nowatorskiej estetyki. Jej osoba i twórczość budziła często kontrowersje z powodu filmów propagandowych afirmujących hitleryzm oraz z powodu bliskich związków z czołowymi zbrodniarzami hitlerowskimi, którzy finansowali jej działalność artystyczną w okresie III Rzeszy. Poza działalnością związaną z filmem była również fotografką, aktorką i tancerką.

Otto Johann Maximillian Strasser – niemiecki polityk, członek lewego skrzydła NSDAP, brat Gregora Strassera. 4 lipca 1930 roku na skutek konfliktu z Adolfem Hitlerem odszedł z NSDAP wraz z grupką swoich 25 zwolenników. Po odejściu z NSDAP założył własne ugrupowanie o nazwie Czarny Front(niem.). W latach 1934–1955 na emigracji, po powrocie do Niemiec założył partię Niemiecka Unia Socjalna.

Julius Streicher – członek NSDAP, w latach 1925–1940 Gauleiter Frankonii, Obergruppenfuehrer SA, organizator pogromów i bojkotów Żydów oraz redaktor, a potem wydawca niemieckiego pisma prowadzącego nagonki na Żydów – „Der Stürmer”, które było ważną częścią nazistowskiej machiny propagandy. Z zawodu Streicher był nauczycielem.

Josef Wagner – niemiecki gauleiter, od 1934 nazistowski nadprezydent prowincji śląskiej Prus w czasach III Rzeszy i gauleiter NSDAP tej prowincji; w latach 1938-1941 nadprezydent prowincji górnośląskiej.

Winifred Wagner – niemiecka reżyser teatralna angielskiego pochodzenia, żona kompozytora Siegfrieda Wagnera. Zwoleniczka i bliska przyjaciółka Adolfa Hitlera.