
Afrorudzik oliwkowy, koloratka gabońska – podgatunek afrorudzika lub odrębny gatunek ptaka należący do rodziny muchołówkowatych (Muscicapidae). Holotypem jest dorosły samiec oznaczony numerem katalogowym USNM 631622, zebrany 14 kwietnia 2003 roku w prowincji Ogowe Nadmorskie w południowo-zachodnim Gabonie przez Briana Schmidta ze Smithsonian Institution. Dorosłe ptaki mierzą około 11–12 cm długości i ważą przeciętnie 18 g. Samce tego gatunku charakteryzują się ogniście pomarańczowymi podgardlem i piersią – od których pochodzi nazwa pyrrholaemus – żółtym brzuchem, oliwkowym grzbietem oraz czarnymi piórami na głowie. Samice są podobne, lecz mniej jaskrawo ubarwione. Obie płcie cechują się wyraźną białą plamką przed oczami.

Aplastodiscus sibilatus – gatunek płaza bezogonowego z rodziny rzekotkowatych.

Caerostris darwini – gatunek pająka z rodziny krzyżakowatych (Araneidae) występującego na Madagaskarze. Przędzie bardzo wytrzymałe nici, z których buduje duże sieci.

Crocodylus thorbjarnarsoni – gatunek wymarłego gada z rodziny krokodylowatych (Crocodylidae) żyjący przez większość pliocenu i we wczesnym plejstocenie we wschodniej Afryce.

Durlstodon – kopalny rodzaj ssaka wyższego, odkryty w 2015 roku podczas prac paleontologicznych prowadzonych przez studenta University of Portsmouth, Granta Smitha, w osadach Wybrzeża Jurajskiego, położonego w Dorset, na południowej linii brzegowej Anglii. Ssak ten żył około 145 mln lat temu i prawdopodobnie dał początek wielu liniom ssaków.

Durlstotherium – kopalny rodzaj ssaka wyższego, odkryty w 2015 roku podczas prac paleontologicznych prowadzonych przez studenta University of Portsmouth, Granta Smitha, w osadach Wybrzeża Jurajskiego, położonego w Dorset, na południowej linii brzegowej Anglii. Ssak ten żył około 145 mln lat temu i prawdopodobnie dał początek wielu liniom ssaków.

Enyalioides rubrigularis – gatunek jaszczurki z rodziny Hoplocercidae, żyjącej na terenie Ameryki Południowej. Nazwa gatunkowa rubrigularis pochodzi od łacińskich słów ruber („czerwony”) oraz gula („gardło”) i odnosi się do charakterystycznie pomarańczowo lub czerwonawo ubarwionego gardła i podbródka dorosłych samców, odróżniającego Enyalioides rubrigularis od innych przedstawicieli rodzaju Enyalioides. Największe podobieństwo E. rubrigularis wykazuje w stosunku do E. praestabilis, od którego odróżnia go obecność przeważnie dwóch porów na udzie. Oba gatunki są jednak podobne pod względem liczby łusek i cech morfometrycznych. Morfologiczne podobieństwo sugeruje bliskie pokrewieństwo pomiędzy nimi. Różnica sekwencji DNA pomiędzy nimi wynosi 0,09 – podczas gdy pomiędzy większością gatunków Hoplocercidae przekracza 0,15 – co w połączeniu ze zbliżoną morfologią tych gatunków sugeruje, że są one taksonami siostrzanymi.

Geckolepis megalepis – gatunek jaszczurki z rodziny gekonowatych (Gekkonidae).

Gephyromantis moseri – gatunek tropikalnego płaza bezogonowego z rodziny mantellowatych.

Gephyromantis salegy – gatunek płaza bezogonowego z rodziny mantellowatych, zamieszkującego lasy deszczowe na północy Madagaskaru.
Han solo – gatunek trylobita, jedyny przedstawiciel rodzaju Han z rzędu Agnostida. Jego skamieniałości znaleziono w ordowickiej formacji Zitai w północnej części prowincji Hunan w południowych Chinach. Gatunek opisał Samuel Turvey. Skamieniałości obejmują cephalon i dwa pygidia. Zaliczono go do rodziny Diplagnostidae, podrodziny Pseudagnostinae; uznano, że najbliżej spokrewnionym rodzajem był Pseudorhaptagnostus.

Histiophryne psychedelica – gatunek ryby z rodziny antenariusowatych (Antennariidae). Żyje w wodach okalających indonezyjskie wyspy Ambon i Bali. Jej nazwa pochodzi od psychodelicznych biało-różowych pasów ułożonych we wzór przypominający linie papilarne.

Melanophryniscus alipioi – gatunek płaza bezogonowego z rodziny ropuchowatych.

Nasutoceratops – rodzaj roślinożernych dinozaurów z rodziny ceratopsów, zamieszkujący na terenie kontynentu północnoamerykańskiego w okresie późnej kredy.

Oligoxystre diamantinensis – gatunek dużego pająka z rodziny ptasznikowatych (Theraphosidae). Samce tego gatunku odróżnia od innych przedstawicieli rodzaju Oligoxystre budowa nogogłaszczków oraz wyrostek goleniowy ustawiony pod kątem prostym do osi goleni, a zbiorniki nasienne samic są znacznie dłuższe niż szersze. Przedstawiciele obu płci cechują się ogólnym błękitnym metalicznym ubarwieniem kontrastującym z czerwonawymi szczecinkami na opistosomie. Holotypem Oligoxystre diamantinensis jest samiec zebrany 4 grudnia 2005 roku w okolicach miasta Diamantina w brazylijskim stanie Minas Gerais, a paratypami samiec i samica pochodzące z tej samej lokalizacji. Epitet gatunkowy diamantinensis odnosi się do miejsca znalezienia holotypu.

Ranoidea myola – gatunek krytycznie zagrożonego wyginięciem płaza bezogonowego z podrodziny Pelodryadinae w rodzinie Pelodryadidae.

Rokselana białobroda – gatunek ssaka z podrodziny gerez (Colobinae) w rodzinie koczkodanowatych (Cercopithecidae). Występuje jedynie w północno-wschodniej Mjanmie i południowych Chinach, a całkowita liczebność jest bardzo niewielka, dlatego gatunek należy do skrajnie zagrożonych wyginięciem.

Ssawkonóg skryty – odkryty niedawno gatunek madagaskarskiego ssaka z rodziny ssawkonogowatych (Myzopodidae). Bardzo mało wiadomo o jego zwyczajach, ale podejrzewa się, że przypominają one te, jakie ma ssawkonóg uszaty.

Thaumoctopus mimicus – gatunek głowonoga z rodziny ośmiornicowatych (Octopodidae), jedyny przedstawiciel rodzaju Thaumoctopus. Wykazuje duże zdolności mimetyczne i jest pierwszym znanym nauce zwierzęciem upodabniającym się do wielu różnych gatunków jadowitych lub drapieżnych zwierząt morskich. Podobnie jak Wunderpus photogenicus, z którym jest często mylony, zyskał dużą popularność zanim doczekał się naukowego opisu.

Trogloraptor marchingtoni – gatunek jaskiniowego pająka z grupy Haplogynae. Występuje jedynie na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Jest jedynym opisanym przedstawicielem rodzaju Trogloraptor i rodziny Trogloraptoridae.

Uakari dżunglowy – gatunek ssaka z rodziny Pitheciidae, z rzędu naczelnych. Początkowo osobniki tego gatunku zaliczano do uakari szkarłatnego z podgatunku Cacajao calvus rubicundus. Dopiero obserwacje przeprowadzone przez nowozelandzkiego biologa Jeana-Philippe'a Boubliego doprowadziły do wyodrębnienia nowego taksonu. Nazwa gatunkowa jest uhonorowaniem brazylijskiego biologa Marcio Ayresa, będącego pionierem w badaniach nad uakari.

Waiomys – monotypowy rodzaj owadożernych gryzoni z rodziny myszowatych, zamieszkujących indonezyjską wyspę Celebes na Oceanie Spokojnym. Jedynym przedstawicielem rodzaju jest Waiomys mamasae. Pojedynczy okaz samca został schwytany w 12 maja 2012 koło góry Gandangdewata, w rejonie miasta Mamasa w środkowo-zachodniej części wyspy. Gryzoń pływał w płytkim, rwącym górskim strumieniu. Nowe odkrycie zostało po raz pierwszy naukowo opisane na łamach Zootaxa w 2014 roku.

Xyloplax janetae – gatunek szkarłupni zaliczanych do kołonic, jeden z 3 znanych gatunków monotypowej rodziny Xyloplacidae. Występuje w północno-wschodnim Pacyfiku. Został opisany na podstawie osobników znalezionych na głębokości 2675 m.