
Afrotis – rodzaj ptaka z rodziny dropi (Otididae).

Ardeotis – rodzaj ptaka z rodziny dropi (Otididae).
Chlamydotis – rodzaj ptaka z rodziny dropi (Otididae),

Drop arabski – gatunek dużego ptaka z rodziny dropi (Otididae).

Drop australijski – gatunek dużego, ciężkiego ptaka z rodziny dropi (Otididae) o długiej szyi i nogach. Ciemię czarne, szyja biała w wąskie, szare prążki. Wierzch ciała jasnobrązowy, w zgięciu skrzydła czarno-biały rysunek. Spód biały do jasnoszarego, szeroka czarna przepaska na piersi. Zobaczyć go można, kiedy przechadza się dumnie, z dziobem uniesionym do nieba, często zastyga nieruchomo. Lot mocny, choć ciężki, furkoczący, z szyją wyciągniętą. Nie wyróżnia się podgatunków.RozmiaryDługość ciała: samce około 120 cm, samice około 90 cm. Masa ciała: samce 5,6–8,2 kg; samice 2,8–3,2 kg.Zasięg, środowiskoAustralia, południowa Nowa Gwinea. Rzadki ptak koczujący na suchych terenach zadrzewionych oraz otwartych w północnej i środkowej Australii, na południu rzadszy.

Drop indyjski – gatunek dużego ptaka z rodziny dropi (Otididae). Bardzo skryty oraz ostrożny, często jednak zabijany jest z samochodu. Samiec – masywny, o długości ciała 125 cm i masie ciała do 18 kg, bardzo szybko biega i równie dobrze lata. Spotkać go można w małych grupach, sezonowo koczujących w poszukiwaniu odpowiednich terenów trawiastych; tworzenie niewielkich rezerwatów jest więc częściową ochroną przed odłowami tych ptaków. W sezonie lęgowym, zależnie od pogody, składa tylko 1 jajo. Jest gatunkiem krytycznie zagrożonym z powodu polowań, fragmentacji populacji i zmniejszającego się areału odpowiednich siedlisk. Czynniki te spowodowały spadek liczebności do około 250 osobników.Zasięg, środowiskoWyspowo Indie i południowo-wschodni Pakistan. Tereny podmokłe na nizinach. Osiadły.
Drop olbrzymi – gatunek dużego i ciężkiego ptaka z rodziny dropi (Otididae) występujący we wschodniej i południowej Afryce.Podgatunki i zasięg występowaniaWyróżnia się dwa podgatunki A. kori:A. k. struthiunculus (Neumann, 1907) – Etiopia i północna Somalia do Ugandy i północnej Tanzanii A. k. kori (Burchell, 1822) – południowa Angola na wschód po Zimbabwe i południowy Mozambik oraz na południe po RPACechy gatunkuGłowa, szyja i pierś czarno-biała, grzbiet i skrzydła brązowe, brzuch biały. Na czubku głowy znajduje się pęczek dłuższych piór. Wysokie, silne nogi.Średnie wymiary

Drop zwyczajny, drop, drop wielki – gatunek dużego ptaka z rodziny dropi (Otididae), będący jedynym przedstawicielem rodzaju Otis.

Dropie, dropiowate (Otidiformes) – rząd Otidiformes i rodzina Otididae średnich lub dużych ptaków neognatycznych. Zaliczają się do niej największe obecnie żyjące ptaki latające.

Dropik senegalski – gatunek ptaka z rodziny dropi (Otididae), o brązowym grzbiecie i skrzydłach oraz białym brzuchem. Samiec – ciemna czapeczka, biały przód głowy, czarne gardło, niebieskoszary przód szyi. Samica – brązowa czapeczka, maska, gardło oraz przód szyi białe lub jasnobrązowe. Żyje w parach lub grupach rodzinnych. Skryty, wykrywany najczęściej po głosie.RozmiaryDługość ciała 50–60 cm, masa ciała 1400–1500 g. Samice mniejsze od samców.Zasięg, środowiskoAfryka Subsaharyjska do wschodniej części Afryki Południowej. Występuje rzadko i lokalnie na sawannach i półpustyniach.PodgatunkiWyróżnia się 5 podgatunków E. senegalensisdropik senegalski (Vieillot, 1820) – południowo-zachodnia Mauretania do Sudanu i zachodniej Etiopii na południe po Gwineę, Kamerun i Republikę Środkowoafrykańską E. s. canicollis (Reichenow, 1881) – Etiopia i Somalia do północno-wschodniej Tanzanii E. s. erlangeri (Reichenow, 1905) – południowo-zachodnia Kenia, zachodnia Tanzania E. s. mackenziei C.M.N. White, 1945 – wschodni Gabon do wschodniej Angoli i zachodniej Zambii dropik białobrzuchy (J.E. Gray, 1829) – południowo-wschodnia Botswana, wschodnia Południowa Afryka i Eswatini

Eupodotis – rodzaj ptaka z rodziny dropi (Otididae).

Heterotetrax – rodzaj ptaka z rodziny dropi (Otididae).

Hubara arabska – gatunek dużego ptaka z rodziny dropi (Otididae).
Hubara saharyjska, hubara – gatunek dużego ptaka z rodziny dropi (Otididae).

Hubarka bengalska – gatunek dużego ptaka z rodziny dropi (Otididae), będący jedynym przedstawicielem rodzaju Houbaropsis. Występuje w północnej części subkontynentu indyjskiego oraz, w niewielkiej liczbie, w Kambodży. Ze względu na szybki zanik siedlisk lęgowych jest to gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem, a jego populacja w ostatnich latach gwałtownie spada.

Hubarka długoczuba – gatunek ptaka z rodziny dropi (Otididae), będący jedynym przedstawicielem rodzaju Sypheotides. Występuje na subkontynencie indyjskim, gdzie poza sezonem lęgowym jest obserwowany w wielu regionach, jednak lęgi odbywa tylko na nielicznych stanowiskach w północno-zachodnich i środkowych Indiach. Ze względu na polowania i utratę siedlisk lęgowych jest to gatunek zagrożony wyginięciem.

Lissotis – rodzaj ptaka z rodziny dropi (Otididae).

Lophotis – rodzaj ptaka z rodziny dropi (Otididae).
Strepet – gatunek średniego ptaka z rodziny dropi (Otididae), zamieszkujący Półwysep Iberyjski, Maroko, Półwysep Apeniński, Korsykę, Sardynię oraz Ukrainę, południową Rosję po Kazachstan, Kirgistan, południowo-zachodnie Chiny i północny Iran. Wschodnia część populacji wędrowna, zimuje w basenie Morza Śródziemnego, Azji Mniejszej, na Kaukazie oraz w Azji Południowej.