
Buk – osada w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Przybiernów, 3 km na wschód od Czarnogłów, 6,5 km na południe-południowy zachód od Golczewa, 6,5 km na wschód od stacji kolejowej Rokita.

Fleming (Flemming) – herb szlachecki.

Flemming – zniemczony flamandzki ród szlachecki, wywodzący się z Flandrii, zamieszkujący Pomorze Zachodnie od okresu średniowiecza do XIX/XX wieku.

Wieża Zamkowa – część dawnego zamku biskupów kamieńskich, w zachodniej części Golczewa, na przesmyku między jeziorami: Szczuczym i Okonim, przy drodze nr "108" (Parłówko–Płoty).

Adam Fryderyk Flemming – szambelan króla Augusta II Mocnego.

Antonina Czartoryska – polska księżna.

Izabela Dorota z Flemmingów Czartoryska – polska arystokratka doby oświecenia, żona księcia Adama Kazimierza Czartoryskiego, przez którego weszła do stronnictwa politycznego Familii, w okresie Sejmu Czteroletniego związana ze Stronnictwem Patriotycznym. W młodości znana ze swobody obyczajów, wśród jej kochanków byli m.in. król Stanisław August Poniatowski i Nikołaj Repnin, poseł rosyjski w Warszawie. W późniejszym okresie życia czynnie zaangażowana w życie polityczne schyłkowego okresu I Rzeczypospolitej i pierwszych lat XIX wieku. Pisarka, mecenaska sztuki, kolekcjonerka pamiątek historycznych, które gromadziła zarówno w Polsce jak i podczas swoich licznych podróży po Europie. Po utracie przez Polskę niepodległości utworzyła pierwsze polskie muzeum w Świątyni Sybilli w Puławach, które wraz ze zbiorami również założonego przez nią w Puławach Domu Gotyckiego stały się zaczątkiem obecnego Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Matka m.in. polityka księcia Adama Jerzego Czartoryskiego i pisarki Marii Wirtemberskiej.

Heino Heinrich von Flemming – saski i brandenburski marszałek polny, uczestnik wojny polsko-tureckiej 1672–1676 po stronie polskiej.

Jakub Henryk Flemming, Jacob Heinrich Reichsgraf von Flemming, hrabia Jakub Henryk Flemming – koniuszy wielki litewski, minister i zaufany doradca Augusta II, generał artylerii koronnej w latach 1710-1714, królewsko-polski i elektorsko-saski feldmarszałek oraz rzeczywisty tajny radca, członek Tajnej Rady Wojennej, poseł nadzwyczajny Rzeczypospolitej w Królestwie Wielkiej Brytanii w 1719 roku, przewodniczący Landtagu Pomorza Tylnego.

Jan Henryk Józef Jerzy Flemming – polski urzędnik dworski, miecznik wielki koronny.
Jerzy Detloff Flemming, hrabia, podskarbi wielki litewski w latach 1746-1764, od 1766 wojewoda pomorski, generał artylerii litewskiej w latach 1738-1724, generał lejtnant wojsk koronnych w 1737 roku, pułkownik-komendant Regimentu Piechoty królowej.

Karl Georg Friedrich, hrabia von Flemming – saski dyplomata i polityk, polski generał, starosta gniewski.

Tekla Róża z Radziwiłłów I voto Flemmingowa II voto Wiśniowiecka III voto Sapieżyna – polska i litewska księżna, córka Karola Stanisława Radziwiłła i Anny z Sanguszków, siostra m.in. Katarzyny Barbary Radziwiłłówny i Michała „Rybeńki” Radziwiłła.