Dan Alexa – rumuński piłkarz grający na pozycji defensywnego pomocnika.

Ioan Andone – rumuński trener piłkarski i piłkarz występujący na pozycji obrońcy lub defensywnego pomocnika.

Ionel Augustin – były rumuński piłkarz występujący na pozycji napastnika.

István Avar – rumuńsko–węgierski piłkarz austriackiego pochodzenia występujący na pozycji napastnika, reprezentant Rumunii (1926–1927) i Węgier (1929–1935), trener piłkarski.

Ilie Balaci – rumuński piłkarz grający na pozycji pomocnika. W swojej karierze rozegrał 69 meczów w reprezentacji Rumunii i strzelił w nich 8 goli.

Lucian Bălan – rumuński piłkarz, występujący na pozycji pomocnika, i trener piłkarski. Jest wychowankiem klubu Autobuzul Bukareszt. Przez siedem lat był zawodnikiem FC Baia Mare, z którym 1978 roku zadebiutował w Divizii A, a cztery lata później dotarł do finału Pucharu Rumunii. Od 1985 do 1989 roku występował w Steale Bukareszt. Pięciokrotnie zdobył z nią mistrzostwo kraju, ponadto triumfował w Pucharze Mistrzów oraz Superpucharze Europy, i awansował do półfinału i - ponownie - do finału Pucharu Mistrzów. W 1989 wyjechał do Belgii i później do Hiszpanii, ale już w 1991 roku zakończył piłkarską karierę i rozpoczął pracę szkoleniową.

Gavril Pelé Balint, rumuński piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika lub napastnika, i trener piłkarski. Jest wychowankiem klubu Hebe Sângeorz-Băi. Od 1980 do 1990 roku był zawodnikiem Steauy Bukareszt, z którą pięciokrotnie zdobył mistrzostwo kraju, ponadto triumfował w Pucharze Mistrzów oraz Superpucharze Europy, i awansował do półfinału i - ponownie - do finału Pucharu Mistrzów. Był jednym z najskuteczniejszych piłkarzy Steauy, w której zwykle występował jako cofnięty napastnik, za Victorem Piţurką i Mariusem Lăcătuşem. W 1990 roku, po rewolucji rumuńskiej wyjechał do hiszpańskiego Burgos CF, gdzie w 1993 roku zakończył karierę. Z reprezentacją Rumunii brał udział w Mundialu 1990.

Iuliu Baratky – rumuński piłkarz węgierskiego pochodzenia występujący na pozycji napastnika, reprezentant Rumunii (1930–1933) i Węgier (1933–1940), trener piłkarski.

Ilie Bărbulescu – rumuński piłkarz, występował na pozycji lewego obrońcy, i trener piłkarski. Jest wychowankiem klubu Argeș Pitești, w którym spędził jedenaście lat. W tym czasie zdobył dwa tytuły mistrza kraju. Później grał w FC Olt Scornicești i Petrolulu Ploiești. Od 1984 do 1987 roku był zawodnikiem Steauy Bukareszt, z którą trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Rumunii, ponadto triumfował w Pucharze Mistrzów oraz Superpucharze Europy. Był podstawowym zawodnikiem bloku defensywnego, który – oprócz niego – tworzyli Ștefan Iovan, Miodrag Belodedici i Adrian Bumbescu. Po rozstaniu ze Steauą grał jeszcze przez cztery lata w klubach niższych ligi. Piłkarską karierę zakończył w 1991 roku. Po zakończeniu kariery był trenerem młodzieży w Steaule.

Iuliu Bodola – rumuńsko–węgierski piłkarz występujący na pozycji napastnika, reprezentant Rumunii (1931–1939) i Węgier (1940–1948), trener piłkarski.

Ladislau lub László Bölöni – rumuński trener piłkarski węgierskiego pochodzenia oraz piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika.
Florin Daniel Bratu – piłkarz rumuński grający na pozycji napastnika.

Adrian Bumbescu – rumuński piłkarz, występujący na pozycji środkowego obrońcy, i trener piłkarski.

Rudolf Bürger – rumuński piłkarz i trener niemieckiego pochodzenia, reprezentant kraju.

Liviu Ciobotariu – rumuński piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy. Podczas kariery piłkarskiej mierzył 188 cm wzrostu, ważył 82 kg.

Paul Costantin Codrea – rumuński piłkarz grający na pozycji defensywnego pomocnika, a także trener.

Cosmin Contra – rumuński trener piłkarski i piłkarz.
Ionel Daniel Dănciulescu – piłkarz rumuński grający na pozycji napastnika.

Cornel Dinu, rumuński piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika, i trener piłkarski. Jest wychowankiem klubu Metalul Târgovişte, ale już w wieku osiemnastu lat trafił do Dinama Bukareszt, w którym grał bez przerwy do 1983 roku, aż do zakończenia kariery. W tym czasie zdobył z nim pięć tytułów mistrza kraju oraz trzykrotnie został wybrany piłkarzem roku w Rumunii. Jest rekordzistą pod względem liczby meczów w Dinamie - w ciągu siedemnastu lat wystąpił w 454 spotkaniach. Z reprezentacją Rumunii, w której barwach rozegrał 75 meczów, brał udział w Mundialu 1970.

Ștefan Dobay – rumuński piłkarz węgierskiego pochodzenia występujący na pozycji napastnika, reprezentant Rumunii w latach 1930–1939, trener piłkarski.

Anton Doboș – piłkarz rumuński grający na pozycji środkowego obrońcy.

Nicolae Dobrin – rumuński piłkarz. Wybrany na najlepszego rumuńskiego piłkarza w latach 1966, 1967 i 1971. Stadionul Nicolae Dobrin w Pitești został nazwany na jego cześć. Jeden z najwybitniejszych piłkarzy Rumunii, Dobrin był uważany za jednego najbardziej utalentowanych dryblerów w historii piłki nożnej. Nosił przydomek Gâscanul (Gąsior) lub Prințul din Trivale.

Ilie Dumitrescu – piłkarz rumuński grający na pozycji napastnika, a obecnie trener.

Ion Dumitru – rumuński piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Trener piłkarski.

Nicolae Dorin Goian – piłkarz rumuński grający na pozycji środkowego obrońcy, a także trener. Brat Dorina, Lucian Goian, także jest piłkarzem.

Gheorghe Hagi – rumuński trener piłkarski i piłkarz, występujący na pozycji środkowego pomocnika lub napastnika.

Norbert Höfling – rumuński piłkarz, grający na pozycji napastnika, trener, były reprezentant Rumunii.

Anghel „Puiu” Iordănescu – rumuński piłkarz, występujący na pozycji pomocnika lub napastnika, oraz trener piłkarski, generał i senator. Z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Akademii Ekonomicznej w Bukareszcie.

Eduard Iordănescu – rumuński piłkarz występujący na pozycji pomocnika, oraz trener piłkarski.

Ștefan Iovan, rumuński piłkarz, występujący na pozycji prawego lub środkowego obrońcy, oraz trener piłkarski.

Emeric Alexandru Jenei – rumuński piłkarz i trener piłkarski węgierskiego pochodzenia.

Ştefan Kovács lub Covaci – rumuński piłkarz i trener piłkarski pochodzenia węgierskiego. Z Ajaksem Amsterdam dwukrotny zdobywca Pucharu Mistrzów, kontynuator i reformator michelsowskiej koncepcji "futbolu totalnego".
Marius Mihai Lăcătuș – trener piłkarski i były rumuński piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika lub napastnika. Obecnie trener Steauy Bukareszt. Jest wychowankiem klubu FC Brașov. Od 1983 do 1990 roku był zawodnikiem Steauy Bukareszt, z którą w tym czasie pięciokrotnie zdobył mistrzostwo kraju, ponadto triumfował w Pucharze Mistrzów oraz Superpucharze Europy, i awansował do półfinału i - ponownie - do finału Pucharu Mistrzów. Z reprezentacją Rumunii, w której barwach rozegrał 84 mecze, brał udział w dwu turniejach o mistrzostwo świata. Był jednym z najskuteczniejszych i najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy Steauy. Powrócił do niej w 1993 roku i przez kolejnych siedem lat pełnił funkcję kapitana. W międzyczasie grał w AC Fiorentinie i Realu Oviedo.
Ion Lăpușneanu – rumuński piłkarz i trener, reprezentant kraju.

Mircea Lucescu – rumuński piłkarz, w czasie kariery zawodniczej występujący na pozycji napastnika, oraz trener piłkarski. Z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Akademii Ekonomicznej w Bukareszcie.

Răzvan Lucescu – rumuński trener piłkarski i piłkarz, występujący na pozycji bramkarza.

Dorinel Ionel Munteanu – rumuński piłkarz, występujący na pozycji lewego pomocnika lub rozgrywającego, oraz trener piłkarski. Jest wychowankiem klubu Metalul Bocşa. W sierpniu 1988 roku w barwach Olt Scornicești zadebiutował w Divizii A. Później grał w Interze Sybin, a w 1991 roku trafił do Dinama Bukareszt. Był zawodnikiem tego klubu przez dwa sezony; w tym czasie zdobył tytuł mistrza kraju oraz - w maju 1991 roku - po raz pierwszy wystąpił w reprezentacji Rumunii. Niedługo po upadku komunizmu wyjechał do Belgii, gdzie w broniącym się przed spadkiem z ekstraklasy zespole Cercle Brugge w ciągu dwu sezonów nie zagrał tylko w trzech meczach. Dobre występy w Eerste klasse zaowocowały w 1995 roku transferem do 1. FC Köln. Podobnie jak Cercle drużyna rokrocznie walczyła o utrzymanie się w Bundeslidze. W 1995 i 1996 roku jako zawodnik Köln znalazł się w piątce najlepszych piłkarzy w Rumunii. W sezonie 1997-1998 zespół pożegnał się z ekstraklasą, a Rumun występował w nim jeszcze przez rok, kiedy to przeszedł do VfL Wolfsburg. Munteanu był liderem „Wilków” na boisku, a po zakończeniu przygody z tym klubem został wybrany do jedenastki wszech czasów. Na początku 2004 roku po jedenastoletniej przerwie powrócił do Rumunii, tym razem do Steauy Bukareszt, gdzie w pierwszym sezonie był tylko rezerwowym. W kolejnym grał już w wyjściowym składzie, a Steaua po czteroletniej przerwie odzyskała mistrzostwo kraju. Od 2005 roku łączył występy na boisku z pracą szkoleniową; najpierw był grającym trenerem CFR Cluj, a od 2006 roku taką samą funkcję pełnił w Argeș Pitești.

Adrian Mutu – rumuński trener i piłkarz grający na pozycji pomocnika lub napastnika. Obecnie trenuje rezerwową drużynę klubu Al-Wahda Abu Zabi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Angelo Niculescu – rumuński piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Trener piłkarski.
Claudiu Iulian Niculescu – rumuński piłkarz/trener który gra i trenuje w Universitatea Kluż-Napoka. Mierzy 182 cm i waży 79 kg.

Ion Nunweiller – rumuński piłkarz i trener.

Radu Nunweiller – rumuński piłkarz grający na pozycji środkowego pomocnika. W swojej karierze rozegrał 42 mecze w reprezentacji Rumunii i strzelił w niej 2 gole.

Aurelian Cosmin Olăroiu, rumuński piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika, i trener piłkarski. Początkowo grał w klubach z niższych lig. W 1992 roku trafił do Naţionalu Bukareszt, w którego barwach zadebiutował w Divizii A. Ponadto był zawodnikiem Universitatei Craiova. W 1997 roku wyemigrował do Korei Południowej, gdzie dwa lata później w wieku trzydziestu lat zakończył piłkarską karierę.
Daniel Gabriel Pancu – rumuński piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika lub napastnika.

Basarab Nică Panduru, piłkarz rumuński grający na pozycji ofensywnego pomocnika.

Daniel Vasile Petrescu – rumuński piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy, oraz trener piłkarski.

Victor Pițurcă – rumuński piłkarz i trener piłkarski, podczas kariery występował na pozycji napastnika.
Mirel Matei Rădoi – piłkarz rumuński grający na pozycji defensywnego pomocnika lub środkowego obrońcy.

Mircea Rednic – rumuński piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy, i trener piłkarski.
Laurenţiu Aurelian Reghecampf – rumuński piłkarz grający na pozycji prawego pomocnika, a także trener.

Iosif Rotariu, piłkarz rumuński grający na pozycji defensywnego pomocnika.

Alexandru "Elek" Schwartz – rumuński piłkarz, a także trener.

Francisc Spielmann – rumuński piłkarz niemieckiego pochodzenia występujący na pozycji napastnika, reprezentant Rumunii (1939–1949) i Węgier (1940–1943).

Dumitru Stângaciu, rumuński piłkarz, występujący na pozycji bramkarza, oraz trener piłkarski. Jest wychowankiem klubu OJT Predeal. W 1982 roku trafił do FC Brașov, a dwa lata później grał już w Steaule Bukareszt. Przez cztery lata był dublerem Helmutha Duckadama; w tym czasie Steaua sięgnęła po Puchar Mistrzów oraz dwukrotnie zdobyła mistrzostwo kraju. Po przedwczesnym zakończeniu kariery przez Duckadama, został pierwszym bramkarzem. Do bogatej kolekcji trofeów dołączył w 1987 roku Superpuchar Europy. W kolejnych latach musiał rywalizować o miejsce w bramce ze sprowadzonym z Universitatei Craiova reprezentantem Rumunii Silviu Lungiem. Po mundialu 1990 Lung wyjechał do Hiszpanii i przez kolejne pięć lat Stângaciu miał miejsce w pierwszej jedenastce Steauy. W tym czasie - w 1992 roku - zadebiutował w drużynie narodowej. Od 1995 roku grał w Turcji, najdłużej w Kocaelisporze, z którym w 1997 roku zdobył Puchar kraju. Rok później, jako zmiennik Bogdana Stelei, pojechał na mundial 1998. Piłkarską karierę zakończył w 2001 roku, w wieku 37 lat.

Costică Ștefănescu – rumuński piłkarz i trener, reprezentant kraju grający na pozycji obrońcy.

Tudorel Stoica – rumuński piłkarz, występujący na pozycji defensywnego pomocnika, i trener piłkarski. Jest wychowankiem klubu Politehnica Gałacz. W 1974 roku w barwach FCM Galaţi zadebiutował w Divizii A, a rok później przeniósł się do Steauy Bukareszt, gdzie występował przez czternaście kolejnych lat. Siedmiokrotnie zdobył z nią mistrzostwo kraju, ponadto triumfował w Pucharze Mistrzów oraz Superpucharze Europy, i awansował do półfinału i – ponownie – do finału Pucharu Mistrzów. W 1989 roku wyjechał do francuskiego RC Lens, ale grał w nim tylko jeden sezon. Piłkarską karierę zakończył w 1991 roku w barwach Steauy.

Aurel Țicleanu – rumuński piłkarz i trener, reprezentant kraju grający na pozycji pomocnika.

Eugen Trică – rumuński piłkarz grający na pozycji lewego pomocnika, a także trener.

Ion Vlădoiu – piłkarz rumuński grający na pozycji napastnika.

Emerich Vogl – rumuński piłkarz, reprezentant kraju.