Lista stadionów piłkarskich w MeksykuW
Lista stadionów piłkarskich w Meksyku

Lista stadionów piłkarskich w Meksyku składa się z obiektów drużyn znajdujących się w Liga MX oraz Liga de Ascenso. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym znajduje się 18 drużyn oraz na drugim poziomie 15 drużyn, których stadiony zostały przedstawione w poniższej tabeli według kryterium pojemności, od największej do najmniejszej. Tabela uwzględnia również miejsce położenia stadionu, klub do którego obiekt należy oraz rok jego otwarcia lub renowacji.

Estadio 10 de DiciembreW
Estadio 10 de Diciembre

Estadio 10 de Diciembre – wielofunkcyjny meksykański stadion, wykorzystywany głównie do rozgrywania meczów piłkarskich, zlokalizowany w mieście Jasso, w stanie Hidalgo. Może pomieścić 17,000 widzów. Arena została otwarta w 1963 roku i obecnie jest domowym stadionem drugoligowego zespołu Cruz Azul Hidalgo, filii pierwszoligowego Cruz Azul.

Estadio Alfonso LastrasW
Estadio Alfonso Lastras

Estadio Alfonso Lastras Ramírez – wielofunkcyjny meksykański stadion, wykorzystywany głównie do rozgrywania meczów piłkarskich, zlokalizowany w mieście San Luis Potosí, w stanie San Luis Potosí. Może pomieścić 28,000 widzów. Obiekt został nazwany na cześć związanego z miastem polityka Alfonso Lastrasa Ramíreza. Arena została otwarta w 2002 roku i od tego czasu jest domowym stadionem pierwszoligowego zespołu San Luis F.C.

Estadio AltamiraW
Estadio Altamira

Estadio Altamira – stadion piłkarski w meksykańskim mieście Altamira, w stanie Tamaulipas. Obiekt może pomieścić 13 500 widzów, a swoje mecze rozgrywa na nim drużyna Altamira FC.

Estadio Olímpico Andrés Quintana RooW
Estadio Olímpico Andrés Quintana Roo

Estadio Andrés Quintana Roo – wielofunkcyjny meksykański stadion, wykorzystywany głównie do rozgrywania meczów piłkarskich, zlokalizowany w mieście Cancún, w stanie Quintana Roo. Może pomieścić 20.000 widzów. Arena została otwarta w 2007 roku i od tego czasu jest domowym stadionem pierwszoligowego zespołu Atlante, który przeniósł się wówczas z miasta Meksyk do Cancún.

Arena CoraW
Arena Cora

Arena Cora – stadion piłkarski w meksykańskim mieście Tepic, stolicy stanu Nayarit. Obiekt może pomieścić 12 945 widzów, a swoje mecze rozgrywa na nim drużyna Deportivo Tepic.

Estadio AztecaW
Estadio Azteca

Estadio Azteca – stadion piłkarski w Meksyku, jeden z największych na świecie. Dwukrotna arena finałów mistrzostw świata. Właścicielem stadionu jest meksykańska grupa medialna Televisa.

Estadio AzulW
Estadio Azul

Estadio Azul - domowy stadion meksykańskiego klubu piłkarskiego Cruz Azul. Dawniej swoje mecze rozgrywała na nim również drużyna Atlante. Znajduje się w mieście Meksyk. Obecnie jest w stanie pomieścić 32,904 kibiców. Do 1990 roku był wykorzystywany również do rozgrywania spotkań futbolu amerykańskiego. Na początku tegoż roku na arenie tej zostało rozegranych kilka spotkań reprezentacji Meksyku. Gdy Meksyk był gospodarzem mistrzostw świata, Estadio Azul nie był brany pod uwagę w ustalaniu listy stadionów, na których będą rozgrywane mecze mundialu, ze względu na swoją wiekową konstrukcję, trudny dojazd i niedostępne parkingi.

Estadio BanorteW
Estadio Banorte

Estadio Banorte zwany też Estadio Carlos González – meksykański stadion piłkarski zlokalizowany w mieście Culiacán, w stanie Sinaloa. Może pomieścić 23 000 kibiców. Jest domowym stadionem zespołu Dorados de Sinaloa. Obiekt ten został wybudowany zaledwie w 3 miesiące i jest najszybciej wzniesionym stadionem piłkarskim na świecie. Pierwszego gola na Estadio Banorte zdobył Héctor Giménez. Odbywały się tam mecze kwalifikacyjne do MŚ U-20 2007, koncerty i mecze pierwszej oraz drugiej ligi.

Estadio Benito JuárezW
Estadio Benito Juárez

Estadio Benito Juárez – istniejący w latach 1987–2016 stadion piłkarski w meksykańskim mieście Oaxaca, stolicy stanu Oaxaca. Obiekt mógł pomieścić 12 500 widzów, a swoje mecze rozgrywały na nim drużyny Chapulineros de Oaxaca, Cruz Azul Oaxaca i Alebrijes de Oaxaca.

Estadio Olímpico Benito JuárezW
Estadio Olímpico Benito Juárez

Estadio Olímpico Benito Juárez - wielofunkcyjny stadion w meksykańskim mieście Ciudad Juárez, w stanie Chihuahua. Został zbudowany w 1981 roku, a nazwany na cześć byłego prezydenta Meksyku i bohatera narodowego Benito Juáreza. Może pomieścić 22,300 widzów, jest domowym stadionem klubu piłkarskiego Indios de Ciudad Juárez. Na jego inaugurację został zorganizowany mecz Reprezentacja Meksyku - Atlético Madryt. Właścicielem stadionu jest Universidad Autónoma de Ciudad Juárez. Fani Indios zawsze przychodzą na mecze w czerwonych lub białych koszulkach.

Estadio CalienteW
Estadio Caliente

Estadio Caliente – stadion piłkarski w Tijuanie, w Meksyku. Został otwarty w 2007 roku. Może pomieścić 33 333 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim Club Tijuana. Na stadionie rozegrano także wszystkie spotkania Mistrzostw CONCACAF U-17 w 2009 roku.

Estadio Centenario (Cuernavaca)W
Estadio Centenario (Cuernavaca)

Estadio Centenario – stadion piłkarski w meksykańskim mieście Cuernavaca, w stanie Morelos. Obiekt może pomieścić 14 500 widzów.

Estadio Corona (1970)W
Estadio Corona (1970)

Estadio Corona rzadziej zwany Estadio Moctezuma – dawny piłkarski stadion zlokalizowany w meksykańskim mieście Torreón w stanie Coahuila. Był jednym z najmniejszych stadionów w Meksyku – posiadał 20 100 miejsc, co na tamtejsze realia jest bardzo małą liczbą. Estadio Corona był również siedzibą Santos Laguny, a jego nazwa pochodziła od popularnej marki piwa „Corona”. Na jego inaugurację Santos Laguna zagrała z innym meksykańskim zespołem – Chivas. Na stadionie tym nigdy nie został rozegrany ani jeden mecz mistrzostw świata ze względu na jego ograniczoną pojemność i wyposażenie. Mimo to w 2004 roku odbyło się nie nim kilka spotkań Copa Libertadores.

Estadio CorregidoraW
Estadio Corregidora

Estadio Corregidora – wielofunkcyjny meksykański stadion, wykorzystywany głównie do rozgrywania meczów piłkarskich, zlokalizowany w mieście Querétaro, w stanie Querétaro. Może pomieścić 45,547 widzów. Arena została otwarta w 1985 roku. Pierwszym rozegranym tutaj spotkaniem był sparing reprezentacji Meksyku i Polski. Były tutaj także rozgrywane mecze MŚ 1986. Estadio Corregidora jest domowym stadionem pierwszoligowego zespołu Querétaro FC. Stadion nosi nazwę na cześć Josefy Ortiz de Domínguez, znanej pod pseudonimem La Corregidora, bohaterki wojny o niepodległość Meksyku.

Estadio CuauhtémocW
Estadio Cuauhtémoc

Estadio Cuauhtémoc – stadion piłkarski w mieście Puebla, w stanie Puebla, w Meksyku. Obiekt może pomieścić 42 648 widzów, co czyni go piątym co do wielkości stadionem w kraju.

Estadio CoronaW
Estadio Corona

Estadio Corona – domowy stadion meksykańskiego klubu piłkarskiego Santos Laguna. Znajduje się w mieście Torreón, w stanie Coahuila. Obecnie jest w stanie pomieścić 30 tys. kibiców podczas meczów piłkarskich oraz 20 tys. podczas specjalnych uroczystości, na przykład koncertów muzycznych. Koszt budowy stadionu wynosił ponad 100 milionów dolarów. Jest zlokalizowany w ośrodku sportowym Territorio Santos Modelo. Arena zastąpiła stary obiekt Santos Laguny, Estadio Corona, który został zbudowany w 1970 roku i mógł pomieścić 20 tys. widzów.

Estadio Héroe de NacozariW
Estadio Héroe de Nacozari

Estadio Héroe de Nacozari − wielofunkcyjny meksykański stadion, wykorzystywany głównie do rozgrywania meczów piłkarskich, zlokalizowany w mieście Hermosillo, w stanie Sonora. Może pomieścić 22,000 widzów. Arena została otwarta w 1985 roku i obecnie jest domowym stadionem dwóch zespołów: drugoligowego Guerreros FC i trzecioligowego Búhos de Hermosillo.

Estadio HidalgoW
Estadio Hidalgo

Estadio Hidalgo - meksykański stadion piłkarski zlokalizowany w mieście Pachuca, w stanie Hidalgo. Może pomieścić 30,000 widzów. Obiekt został nazwany na cześć księdza Miguela Hidalgo y Costilla. Arena została otwarta w 1993 roku i od tego czasu jest domowym stadionem pierwszoligowego zespołu C.F. Pachuca. Jako że miasto Pachuca jest ulokowane na wysokości aż 2400 metrów, na Estadio Miguel Hidalgo często panuje ziąb i trudne warunki atmosferyczne, co jest również atutem miejscowego zespołu podczas meczów domowych.

Estadio JaliscoW
Estadio Jalisco

Estadio Jalisco – stadion piłkarski w mieście Guadalajara, w stanie Jalisco, w Meksyku. Obiekt może pomieścić 63 163 widzów i jest największym stadionem w kraju po Estadio Azteca i Estadio Olímpico Universitario.

Estadio Luis „Pirata” FuenteW
Estadio Luis „Pirata” Fuente

Estadio Luis „Pirata” de la Fuente - domowy stadion meksykańskiego klubu piłkarskiego Tiburones Rojos de Veracruz. Znajduje się na obrzeżach miasta Veracruz, w stanie Veracruz. Jest wykorzystywany głównie do rozgrywania spotkań piłki nożnej, jednak czasem odbywają się też na nim koncerty. Obecnie jest w stanie pomieścić 30,000 kibiców. Został otwarty 17 marca 1967, a nosi imię Luisa de la Fuente (1914-1972), meksykańskiego piłkarza, który urodził się w Veracruz i w tamtejszym klubie spędził 9 lat.

Estadio Marte R. GómezW
Estadio Marte R. Gómez

Estadio Marte R. Gómez - wielofunkcyjny meksykański stadion, wykorzystywany głównie do rozgrywania meczów piłkarskich, zlokalizowany w mieście Ciudad Victoria, w stanie Tamaulipas. Może pomieścić 11,000 widzów. Arena została otwarta w 1939 roku i obecnie jest domowym stadionem drugoligowego zespołu Correcaminos UAT.

Estadio MorelosW
Estadio Morelos

Estadio Morelos – stadion piłkarski w Morelii, w Meksyku. Nosi imię José Maríi Morelosa. Może pomieścić 38 869 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna Monarcas Morelia. Obiekt został otwarty 9 kwietnia 1989 roku, zastępując Estadio Venustiano Carranza, na którym do tej pory grał Monarcas. Stadion był jedną z aren piłkarskich Mistrzostw Świata U-17 2011. Rozegrano na nim sześć spotkań fazy grupowej, jeden mecz 1/8 finału oraz jeden ćwierćfinał turnieju.

Estadio Nemesio DíezW
Estadio Nemesio Díez

Estadio Nemesio Díez – stadion piłkarski w mieście Toluca, w Meksyku. Obiekt może pomieścić 27 000 widzów.

Estadio Neza 86W
Estadio Neza 86

Estadio Universidad Tecnológica de Nezahualcóyotl, Neza 86 – stadion piłkarski w meksykańskim mieście Nezahualcóyotl, w stanie Meksyk. Obiekt może pomieścić 28 500 widzów.

Estadio LeónW
Estadio León

Estadio León – stadion piłkarski położony w meksykańskim mieście León, mogący pomieścić 33 943 widzów. Został otwarty w 1967 roku. Spotkania domowe rozgrywał na nim klub Club León. Na obiekcie zostały rozegrane mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 1970 i Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 1986.

Estadio Olímpico de TapachulaW
Estadio Olímpico de Tapachula

Estadio Olímpico de Tapachula – stadion piłkarski w meksykańskim mieście Tapachula, w stanie Chiapas. Obiekt może pomieścić 15 000 widzów, a swoje mecze rozgrywają na nim drużyny Cafetaleros de Tapachula i Ocelotes UNACH.

Estadio Olímpico UniversitarioW
Estadio Olímpico Universitario

Estadio Olímpico Universitario – wielofunkcyjny obiekt sportowy w stolicy Meksyku, mieście Meksyk.

Estadio AkronW
Estadio Akron

Estadio Omnilife – stadion piłkarski w Zapopan, w Meksyku. Został zaprojektowany w 2003 roku i wybudowany w latach 2004–2010, według projektu pracowni Jean-Marie Massaud'a. Pojemność obiektu wynosi 49 850 widzów. Trybuny są dwupiętrowe. Stadion posiada 280 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz 330 lóż biznesowych po 12 lub 13 osób. Pod stadionem znajduje się 780 miejsc parkingowych, a w jego sąsiedztwie dalszych 5 000. W środku obiektu mieszczą się również sklepy, restauracje, kino, przestrzeń dla dzieci oraz ścianka wspinaczkowa. Swoje spotkania na stadionie rozgrywa klub C.D. Guadalajara. Obiekt zainaugurowano 30 lipca 2010 roku meczem towarzyskim pomiędzy Guadalajarą a Manchesterem United, wygranym przez gospodarzy 3:2. Stadion był jedną z aren Mistrzostw Świata U-17 w 2011 roku.

Estadio Sergio León ChávezW
Estadio Sergio León Chávez

Estadio Sergio León Chávez - meksykański wielofunkcyjny stadion zlokalizowany w mieście Irapuato, w stanie Guanajuato. Najczęściej służy do rozgrywania meczów piłkarskich. Może pomieścić 24,000 kibiców, jest domowym stadionem zespołu Deportivo Irapuato. Został założony w 1969 roku jako Estadio Irapuato, a od 4 stycznia 1990 nosi imię zasłużonego prezydenta klubu.

Estadio TecnológicoW
Estadio Tecnológico

Estadio Tecnológico – stadion piłkarski znajdujący się w mieście Monterrey, w północno-wschodnim Meksyku.

Estadio Tres de MarzoW
Estadio Tres de Marzo

Estadio Tres de Marzo – stadion piłkarski w meksykańskim mieście Zapopan, w zespole miejskim Guadalajary, w stanie Jalisco. Obiekt może pomieścić 25 000 widzów, a swoje mecze rozgrywa na nim drużyna Tecos UAG.

Estadio UniversitarioW
Estadio Universitario

Estadio Universitario de Nuevo León – stadion piłkarski w meksykańskim mieście San Nicolás de los Garza, w zespole miejskim Monterrey, w stanie Nuevo León. Obiekt może pomieścić 41 515 widzów, a swoje mecze rozgrywa na nim drużyna Tigres UANL. Często określany poprzez przydomek "Volcán" ("Wulkan"), jest miejscem powstania meksykańskiej fali.

Estadio Víctor Manuel ReynaW
Estadio Víctor Manuel Reyna

Estadio Zoque Víctor Manuel Reyna – stadion piłkarski w meksykańskim mieście Tuxtla Gutiérrez, stolicy stanu Chiapas. Obiekt może pomieścić 28 900 widzów, a swoje mecze rozgrywa na nim drużyna Chiapas FC.

Estadio VictoriaW
Estadio Victoria

Estadio Victoria - meksykański stadion usytuowany w mieście Aguascalientes, w stanie Aguascalientes. Został otworzony w 2003 roku i może pomieścić 25,000 kibiców. Stadion jest wielofunkcyjny, ale najczęściej używany jest podczas meczów piłki nożnej i pełni funkcje domowego stadionu Necaxy. Wcześniej drużyna ta dzieliła stadion Azteca razem ze stołeczną Américą. Estadio Victoria nosi nazwę popularnego piwa, warzonego przez browar Grupo Modelo, który jest właścicielem nazwy stadionu. Między innymi na tym właśnie stadionie zostaną rozegrane mecze Mistrzostw Świata U-17 2011 w Meksyku.