Lista stadionów piłkarskich w Portugalii składa się z obiektów drużyn znajdujących się w Primeira Liga oraz Segunda Liga. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym znajduje się 16 drużyn, a na drugim poziomie 22 drużyny, których stadiony zostały przedstawione w poniższej tabeli według kryterium pojemności, od największej do najmniejszej. Tabela uwzględnia również miejsce położenia stadionu, klub do którego obiekt należy oraz rok jego otwarcia lub renowacji.

Estádio Cidade de Barcelos – stadion piłkarski w Barcelos, w Portugalii. Może pomieścić 12 500 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna Gil Vicente Został otwarty w 2004 roku, zastępując dawny obiekt klubu Estádio Adelino Ribeiro Novo. Obiekt był jedną z aren piłkarskich Mistrzostw Europy U-21 2006. Rozegrano na nim dwa spotkania fazy grupowej turnieju. W 2011 roku na stadionie rozegrano także trzy spotkania fazy grupowej oraz finał turnieju finałowego 7. edycji Pucharu Regionów UEFA.
Estádio Cidade de Coimbra jest to stadion piłkarski położony w portugalskim mieście Coimbra. Swoje mecze na stadionie rozgrywa drużyna Académica Coimbra. Na tym obiekcie rozegrano także kilka meczów podczas Euro 2004.

Complexo Desportivo de Vila Real de Santo António – wielofunkcyjny stadion w Vila Real de Santo António, w Portugalii. Został otwarty w 1989 roku. Obiekt może pomieścić 2896 widzów. Stadion jest areną domową Lusitano Futebol Clube. Na stadionie odbywały się m.in. mecze towarzyskie piłkarskich reprezentacji narodowych.

Estádio do Dragão – stadion piłkarski w Porto w Portugalii, na którym swoje mecze rozgrywa klub FC Porto. Posiada 5 gwiazdek UEFA czyli najwyższą kategorię.
Estádio Algarve – stadion piłkarski położony pomiędzy dwoma portugalskimi miastami Faro i Loulé. Stadion został oddany do użytku na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2004, a jego pojemność wynosi 30 002 miejsc. Swoje mecze na stadionie rozgrywają drużyny Louletano D.C. oraz SC Farense.
Estadio D. Afonso Henriques – stadion piłkarski położony w portugalskim mieście Guimarães. Stadion został oddany do użytku na Euro 2004, a jego pojemność wynosi 30 146 miejsc. Swoje mecze na stadionie rozgrywa drużyna Vitorii Guimarães.

Estádio da Madeira, formalnie Estádio da Choupana – stadion piłkarski w Funchal, na portugalskiej Maderze. Na obiekcie na co dzień występuje CD Nacional, grający w Lidze ZON Sagres.

Estádio da Mata Real – stadion piłkarski w Paços de Ferreira, w Portugalii. Został otwarty 7 października 1973 roku. Może pomieścić 5250 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna FC Paços de Ferreira.
Estádio de São Miguel – stadion piłkarski w Gondomar, w Portugalii. Został otwarty w 1970 roku. Może pomieścić 2450 widzów. Swoje spotkania na stadionie rozgrywają piłkarze klubu Gondomar SC.

Estádio de São Miguel – stadion sportowy w Ponta Delgada, na Azorach, w Portugalii. Został otwarty w 1930 roku. Może pomieścić 12 500 widzów. Swoje spotkania na stadionie rozgrywają piłkarze klubu CD Santa Clara.

Estadio do Bessa – stadion piłkarski położony w dzielnicy Porto, Boaviście. Na stadionie swoje mecze domowe rozgrywa zespół Boavisty Porto.

Estádio do Bonfim – wielofunkcyjny stadion w Setúbal, w Portugalii. Został otwarty 16 września 1962 roku. Może pomieścić 21 400 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna Vitória Setúbal.

Estádio do Mar – stadion piłkarski w Matosinhos, w Portugalii. Został otwarty 1 stycznia 1964 roku. Może pomieścić 9730 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Leixões SC.

Estádio dos Barreiros – stadion piłkarski w Funchal, na portugalskiej Maderze. Na obiekcie na co dzień występuje CS Marítimo i pomieścić może 11.000 osób.

Estádio Dr. Magalhães Pessoa – wielofunkcyjny stadion położony w portugalskim mieście Leiria. Stadion został zbudowany na Euro 2004, a jego głównym użytkownikiem jest klub piłkarski União Leiria. Architektem stadionu był Tomás Taveira.

Estádio José Alvalade XXI to stadion piłkarski w Lizbonie, na którym rozgrywa swoje mecze drużyna Sportingu. Powstał z myślą o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w 2004. Stadion wybudowano tuż obok poprzedniego obiektu Sportingu, który został następnie zlikwidowany.

Estádio José Arcanjo – stadion piłkarski w Olhão, w Portugalii. Został otwarty w 1984 roku. Może pomieścić 11 622 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna SC Olhanense. W 2009 roku przeszedł przebudowę podczas której na stadion może wejść o 100 widzów więcej.

Estádio José Gomes – stadion piłkarski w Amadorze, w Portugalii. Został otwarty w 1957 roku. Obiekt może pomieścić 11 500 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Estrela Amadora. Stadion był jedną z aren turnieju piłkarskiego na Igrzyskach Luzofonii 2009. Rozegrano na nim także pierwsze spotkanie dwumeczu o Superpuchar Portugalii w sezonie 1989/1990.

Estádio Municipal de Águeda – wielofunkcyjny stadion w mieście Águeda, w Portugalii. Został otwarty 10 kwietnia 1974 roku. Może pomieścić 10 000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu RD Águeda.
Estádio Municipal de Albufeira – wielofunkcyjny stadion w Albufeirze, w Portugalii. Został otwarty w 1925 roku. Może pomieścić 5000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Imortal DC.

Estádio Municipal de Aveiro jest to stadion piłkarski położony w portugalskim mieście Aveiro. Stadion został oddany do użytku na Euro 2004, a jego pojemność wynosi 30 970 miejsc. Swoje mecze na stadionie rozgrywa drużyna SC Beira-Mar. Architektem stadionu był Tomás Taveira.
Estádio Municipal de Braga – stadion piłkarski w Bradze, w Portugalii. Otwarty został 30 grudnia 2003 roku, koszt budowy wyniósł 83,1 milionów dolarów. Stadion mieści 30 154 widzów; posiada tylko dwie wysokie trybuny. Z pozostałych stron nie zostały takowe postawione – za jedną bramką znajduje się pusta przestrzeń, za drugą zaś lita skała. Obecnie mecze na nim rozgrywa drużyna Sportingu Braga. Był jedną z aren piłkarskich Mistrzostw Europy 2004.

Estádio Municipal – stadion piłkarski w Portimão, w Portugalii. Został otwarty w 1937 roku. Może pomieścić 6204 widzów. Swoje spotkania na stadionie rozgrywają piłkarze klubu Portimonense SC.

Estádio Municipal Fernando Cabrita – wielofunkcyjny stadion w Lagos, w Portugalii. Nosi imię trenera piłkarskiego, Fernando Cabrity. Obiekt może pomieścić 4600 widzów. Został otwarty w 1989 roku. Swoje spotkania na stadionie rozgrywają piłkarze klubu Esperança de Lagos. 9 lutego 2011 roku reprezentacja Andory przegrała na tym stadionie w meczu towarzyskim z Mołdawią 1:2. Było to pierwsze spotkanie tych drużyn w historii.

Estádio Municipal José Martins Vieira – stadion piłkarski w Almadzie, w Portugalii. Został otwarty 10 września 2005 roku. Może pomieścić 3000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu CD Cova da Piedade. W 2016 roku zespół ten po raz pierwszy awansował do rozgrywek Segunda Liga.

Estádio Universitário de Lisboa – wielofunkcyjny kompleks sportowy o powierzchni ok. 40 ha położony w miasteczku uniwersyteckim Uniwersytetu Lizbońskiego. Jego centralny punkt stanowi Estádio de Honra, stadion typu olimpijskiego, z trawiastym boiskiem i bieżnią lekkoatletyczną.
Estádio da Luz, stadion piłkarski w Lizbonie na którym swoje mecze rozgrywa klub SL Benfica i reprezentacja Portugalii. Jego nazwa pochodzi od słonecznego regionu zwanego Luzytania. Jest drugim o takiej samej nazwie. Stary stadion został otwarty w 1954 r. i liczył sobie 100 tys. miejsc. Na MŚ juniorów w piłce nożnej w 1993 roku jeszcze rozbudowany – finałowy mecz Portugalia – Brazylia obserwowało 127 tysięcy widzów. Był wówczas największy w Europie. Gościł m.in. finał Pucharu Zdobywców Pucharu w 1992.

Estádio Marcolino de Castro – stadion piłkarski w Santa Maria da Feira, w Portugalii. Może pomieścić 4667 widzów. Został otwarty w 1962 roku. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna CD Feirense.
Estádio Nacional – stadion wielofunkcyjny, który znajduje się w kompleksie sportowym Centro Desportivo Nacional do Jamor, w Oeiras pod Lizboną. Na tym obiekcie swoje mecze rozgrywa reprezentacja Portugalii w piłce nożnej. Stadion może pomieścić 37 593 osoby. Właścicielem stadionu jest Portugalski Związek Piłki Nożnej. Od 1946 roku, na stadionie jest tradycyjnie rozgrywany finał Pucharu Portugalii, tylko pięć razy od tego czasu odbył się na innych stadionach. W sumie ponad 50 krajowych finałów Pucharu rozgrywane były na tym obiekcie. Najbardziej prestiżowy międzynarodowy mecz, który grał tutaj, to był finał Pucharu Europy w 1967 roku pomiędzy klubami Celtic F.C. i Inter Mediolan. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść Celticu. Celtic stał się pierwszym brytyjskim klubem, który wygrał główny europejski trofeum klubowy. Zespół Jock Steina, który zdobył historyczne zwycięstwo, otrzymał nazwę "Lizbońskie Lwy".

Estádio do Rio Ave FC – stadion piłkarski w Vila do Conde, w Portugalii. Może pomieścić 12 820 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna Rio Ave FC. Został otwarty 13 października 1984 roku, zastępując dawny obiekt klubu Estádio da Avenida.