
Wojskowy Klub Sportowy 42 Pułku Piechoty w Białymstoku przystąpił do rozgrywek Klasy B.

Wojskowy Klub Sportowy 42 Pułku Piechoty w Białymstoku przystąpił do rozgrywek Klasy A.

Wojskowy Klub Sportowy 42 Pułku Piechoty w Białymstoku przystąpił do rozgrywek Klasy B pod patronatem Warszawskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, choć oficjalnie należał do Wileńskiego Okręgu.

Wojskowy Klub Sportowy 42 Pułku Piechoty w Białymstoku przystąpił do rozgrywek Klasy B.

Wojskowy Klub Sportowy 42 Pułku Piechoty w Białymstoku przystąpił do rozgrywek Klasy A (BOZPN). Swoje mecze wojskowi rozgrywali na boisku położonym przy koszarach 42 Pułku Piechoty stacjonującego w okolicach dzisiejszej ulicy Traugutta w dzielnicy Wygoda oraz na stadionie miejskim zwanym „Zwierzynieckim”.

Wojskowy Klub Sportowy 42 Pułku Piechoty w Białymstoku przystąpił do rozgrywek Klasy A (BOZPN).

Wojskowy Klub Sportowy 42 Pułku Piechoty w Białymstoku przystąpił do rozgrywek Klasy A (BOZPN).

Białostocki Klub Sportowy Jagiellonia pod taką nazwą po raz pierwszy wystąpi białostocka drużyna, która przystąpiła do rozgrywek Klasy A (BOZPN).

BKS Jagiellonia Białystok przystąpiła do rozgrywek Klasy A (BOZPN).

BKS Jagiellonia Białystok przystąpiła do rozgrywek Klasy A (BOZPN).

BKS Jagiellonia Białystok przystąpiła do rozgrywek Klasy A (BOZPN).

WKS Jagiellonia Białystok przystąpiła do rozgrywek Klasy A (BOZPN).

PKS Motor Białystok przystąpił do rozgrywek "bezklasowych" okręgu białostockiego.

PKS Motor Białystok przystąpił do rozgrywek o Mistrzostwo Polski oraz eliminacji do 1 Ligi. Drużyna składająca się głównie z piłkarzy Jagiellonii, której odmówiono występów pod szyldem "J"-tki, po bezapelacyjnym zwycięstwie w okręgu stanęła przed szansą historycznego awansu.

KS ZMW Wici Białystok drużyna z Białegostoku występująca w rozgrywkach A klasy okręgu białostockiego. W roku 1948 większość piłkarzy rozwiązanego Motoru zasiliła drużynę Wici działającej przy Związku Młodzieży Wiejskiej.

Związkowiec Białystok przystąpił do rozgrywek okręgowej A klasy Białostockiego OZPN. Przed sezonem KS Wici zmieniło swoją nazwę na Związkowiec.

Budowlani Białystok przystąpili do rozgrywek okręgowej klasy wojewódzkiej Białostockiego OZPN.

Budowlani Białystok jak przed rokiem przystąpili do rozgrywek okręgowej klasy wojewódzkiej Białostockiego OZPN. Formalnie nazwy lig nieznacznie uległy zmianie, jednak trwało to tylko jeden sezon, w 1953 powrócono do starego nazewnictwa A,B,C.

Budowlani Białystok decyzją władz WKKF nie zostały zakwalifikowane do nowo powstałej klasy A i przystąpiły do rozgrywek klasy B.

Budowlani Białystok przystąpili do rozgrywek klasy A Białostockiego OZPN.

Jagiellonia Białystok przystąpiła do rozgrywek klasy A Białostockiego OZPN. Przed sezonem zespół Budowlanych zmienił nazwę na Jagiellonia Budowlani Białystok. Zmiana nazwy była nieoficjalna, dopiero 26.01.1957 roku oficjalnie wpisano nazwę Jagiellonia do dokumentów rejestrowych.

Jagiellonia Białystok po wycofaniu się z rozgrywek A klasy w roku 1956, wystartowała w sezonie 1957 od klasy B. Przed sezonem dnia 26.01.1957r. klub Budowlanych połączył się z Spartą Białystok oraz należącą do zrzeszenia Sparty piłkarską Victorią Białystok tworząc już oficjalnie klub o nazwie Jagiellonia Budowlani Białystok. Reaktywowano sekcję piłki nożnej, którą głównie tworzyli gracze Budowlanych i Victorii. Sparta wniosła silną sekcję lekkoatletyczną, szermierczą oraz obiekty sportowe, stadion w Zwierzyńcu oraz halę przy ul.Jurowieckiej 21. W ten sposób Jagiellonia po raz drugi w historii stała się gospodarzem stadionu Zwierzynieckiego.

Jagiellonia Białystok wystartowała w rozgrywkach B klasy Białostockiego OZPN. Decyzją władz Miejskiej Rady Narodowej, nadzór nad stadionem w Zwierzyńcu, który jak dotąd należał do Jagiellonii, został przekazany miastu. Klub mógł dalej korzystać z obiektów w Zwierzyńcu, ale nie posiadał swojej bazy sportowej i treningowej.

Jagiellonia Białystok przystąpiła do rozgrywek klasy A Białostockiego OZPN.

Jagiellonia Białystok przystąpiła do rozgrywek Ligi Okręgowej Białostockiego OZPN.