Gliwickie Spadochronowe Zawody w Celności Lądowania 2020W
Gliwickie Spadochronowe Zawody w Celności Lądowania 2020

Gliwickie Spadochronowe Zawody w Celności Lądowania 2020 – odbyły się 12 września 2020 roku na lotnisku Gliwice-Trynek. Gospodarzem zawodów był Aeroklub Gliwickii, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2TD SP-AOB. Skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0-5 sekund. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach celności lądowania:indywidualnie spadochronów szybkich – 4 kolejki skoków spadochronów szkolnych – 4 kolejki skoków.

I Ogólnopolskie Zawody w Akrobacji Spadochronowej Gliwice 1970W
I Ogólnopolskie Zawody w Akrobacji Spadochronowej Gliwice 1970

IV Spadochronowe Mistrzostwa Śląska na celność lądowania Gliwice 1970 i I Ogólnopolskie Zawody w Akrobacji Spadochronowej – odbyły się 4-9 sierpnia 1970 roku. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Patronował Mistrzostwom członek Rady Państwa Jerzy Ziętek i Zarząd Powiatowy ZMS w Gliwicach oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Gliwickiej. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2. Mistrzostwa rozegrano w trzech kategoriach spadochronowych:Indywidualna celność lądowania Akrobacja indywidualna Skoki grupowe na celność lądowania.

II Międzynarodowe Klubowe Zawody Spadochronowe Gliwice 1976W
II Międzynarodowe Klubowe Zawody Spadochronowe Gliwice 1976

II Międzynarodowe Klubowe Zawody Spadochronowe Gliwice 1976 – odbyły się 13-16 maja 1976 roku. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Patronat nad Zawodami sprawowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Gliwickiej. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2TD SP-ANW. W czasie tych zawodów po raz pierwszy rozegrano konkurencję skoków zespołowych z zejściem się w czasie spadania z zamkniętym spadochronem trzech skoczków. Niepokonanymi w tej konkurencji byli skoczkowie gliwiccy Jan Bober, Ryszard Kopijczuk i Edward Miler). Zawody rozegrano w dwóch kategoriach spadochronowych:Indywidualnie celność lądowania Drużynowo.

II Zawody Speed–Star – Zawody spadochronowe Antek – Gliwicka Gwiazda 2017W
II Zawody Speed–Star – Zawody spadochronowe Antek – Gliwicka Gwiazda 2017

II Zawody Speed–Star – Zawody spadochronowe Antek – Gliwicka Gwiazda 2017 – odbyły się 30 września 2017 roku na gliwickim lotnisku w Gliwicach. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Skoki wykonywano z wysokości 2500 metrów i czas mierzony 25 sekund, z samolotu An-2TD SP-AOB, pilotowanego przez Jacka Niezgodę i Tomasza Jackiewicza. Wykonano 11 wylotów. Zawody rozegrano w jednej kategorii:Speed-Star – konkurencja polegała na stworzeniu w jak najkrótszym czasie 5. osobowej gwiazdy.

III Międzynarodowe Klubowe Zawody Spadochronowe Gliwice 1977W
III Międzynarodowe Klubowe Zawody Spadochronowe Gliwice 1977

III Międzynarodowe Klubowe Zawody Spadochronowe Gliwice 1977 – odbyły się 8-11 maja 1977 roku. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Patronat nad Zawodami sprawowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Gliwickiej. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2TD SP-ANW. Skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0-5 sekund. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach spadochronowych:Indywidualnie celność lądowania Drużynowo celność lądowania.

III Spadochronowe Mistrzostwa Śląska na celność lądowania Gliwice 1969W
III Spadochronowe Mistrzostwa Śląska na celność lądowania Gliwice 1969

III Spadochronowe Mistrzostwa Śląska na celność lądowania Gliwice 1969 – odbyły się 1-5 października 1969 roku. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Patronował Mistrzostwom członek Rady Państwa Jerzy Ziętek, który ufundował Puchar Przechodni. W skład Komitetu Honorowego tych zawodów weszli między innymi mjr pil. Stanisław Skalski, jak również przedstawiciele miejscowych władz, w tym Przewodniczący Prezydium Miejskiej Rady Narodowej i Sekretarze Komitetów Wojewódzkiego i Powiatowego PZPR. Na zakończenie zawodów odbył się pokaz skoków grupowych. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2. Mistrzostwa rozegrano w dwóch kategoriach spadochronowych:Indywidualnie celność lądowania Skoki grupowe celność lądowania.

IV Międzynarodowe Klubowe Zawody Spadochronowe Gliwice 1978W
IV Międzynarodowe Klubowe Zawody Spadochronowe Gliwice 1978

Międzynarodowe Zawody Spadochronowe Gliwice 1978 06.jpg

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2011W
Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2011

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2011 – odbyły się 29 maja 2011 roku na lotnisku Gliwice-Trynek. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Patronat nad Mistrzostwami sprawował VII Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Katowicach. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2P SP-AOI. Skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0-5 sekund. Podczas mistrzostw Jan Isielenis wykonał swój trzytysięczny skok ze spadochronem. Mistrzostwa rozegrano w trzech kategoriach celności lądowania:Indywidualnie spadochronów klasycznych Indywidualnie spadochronów szybkich Indywidualnie spadochronów szkolnych Drużynowo spadochronów klasycznych.

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2012W
Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2012

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2012 – odbyły się 2 czerwca 2012 roku na lotnisku Gliwice-Trynek. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Patronat nad Mistrzostwami sprawował VII Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Katowicach. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2P SP-AOI. Skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0-5 sekund. Mistrzostwa rozegrano w trzech kategoriach celności lądowania:spadochronów klasycznych spadochronów szybkich spadochronów szkolnych – konkurencja nie została rozegrana z powodu zbyt silnego wiatru.

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2013W
Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2013

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2013 – odbyły się 15 czerwca 2013 roku na lotnisku Gliwice-Trynek. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Patronat nad Mistrzostwami sprawował Prezydent Miasta Gliwice i VII Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Katowicach. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2P SP-AOI. Skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0-5 sekund. Mistrzostwa rozegrano w trzech kategoriach celności lądowania:spadochronów klasycznych spadochronów szybkich spadochronów szkolnych.

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2014W
Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2014

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2014 – odbyły się 31 maja 2014 roku na lotnisku Gliwice-Trynek. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Patronat nad Mistrzostwami sprawował VII Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Katowicach. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2P SP-AOI. Skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0-5 sekund. Mistrzostwa rozegrano w trzech kategoriach celności lądowania:Indywidualnie spadochronów klasycznych Indywidualnie spadochronów szybkich Indywidualnie spadochronów szkolnych. Drużynowo spadochronów klasycznych.

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2015W
Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2015

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2015 – odbyły się 27 września 2015 roku na lotnisku Gliwice-Trynek. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Patronat nad Mistrzostwami sprawował VII Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Katowicach. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2TD SP-AOB, z pilotami na pokładzie Jackiem Niezgodą i Tomaszem Jackiewiczem. Skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0-5 sekund. Mistrzostwa rozegrano w trzech kategoriach celności lądowania:spadochronów klasycznych spadochronów szybkich spadochronów szkolnych.

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2016W
Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2016

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2016 – odbyły się 11 czerwca 2016 roku na lotnisku Gliwice-Trynek. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Patronat nad Mistrzostwami sprawował VII Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Katowicach. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2TD SP-AOB. Skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0-5 sekund. Mistrzostwa rozegrano w pięciu kategoriach celności lądowania:indywidualnie spadochronów klasycznych – 4 kolejki skoków spadochronów szybkich – 2 kolejki skoków spadochronów szkolnych – 2 kolejki skoków drużynowo spadochronów szybkich spadochronów szkolnych.

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2017W
Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2017

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2017 – odbyły się 25 czerwca 2017 roku na lotnisku Gliwice-Trynek. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Patronat nad Mistrzostwami sprawował VII Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Katowicach. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2TD SP-AOB. Skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0-5 sekund. Mistrzostwa rozegrano w trzech kategoriach celności lądowania:indywidualnie spadochronów szybkich – 3 kolejki skoków spadochronów szkolnych – 2 kolejki skoków drużynowo spadochronów szybkich.

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2018W
Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2018

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2018 – odbyły się 2 czerwca 2018 roku na lotnisku Gliwice-Trynek. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Patronat nad Mistrzostwami sprawował VII Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Katowicach. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2TD SP-AOB. Skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0-5 sekund. Mistrzostwa rozegrano w pięciu kategoriach celności lądowania:indywidualnie spadochronów klasycznych – 2 kolejki skoków spadochronów szybkich – 2 kolejki skoków spadochronów szkolnych – 2 kolejki skoków drużynowo spadochronów szybkich spadochronów szkolnych.

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2019W
Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2019

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2019 – odbyły się 3 sierpnia 2019 roku na lotnisku Gliwice-Trynek. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwickii, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Patronat nad Mistrzostwami sprawował VII Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Katowicach. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2TD SP-AOB. Skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0-5 sekund. Mistrzostwa rozegrano w czterech kategoriach celności lądowania:indywidualnie spadochronów klasycznych – 2 kolejki skoków spadochronów szybkich – 2 kolejki skoków spadochronów szkolnych – 2 kolejki skoków drużynowo spadochronów szybkich.

VII Międzynarodowe Klubowe Zawody Spadochronowe Gliwice 1983W
VII Międzynarodowe Klubowe Zawody Spadochronowe Gliwice 1983

VII Międzynarodowe Klubowe Zawody Spadochronowe Gliwice 1983 – odbyły się 12-22 maja 1983 roku. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Otwarcia Mistrzostw dokonał Janusz Krajewski Prezydent Miasta Gliwic. Patronat nad Mistrzostwami sprawowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Gliwickiej. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2TD SP-ANW oraz śmigłowiec Mi-2. Zawody rozegrano w czterech kategoriach spadochronowych:Indywidualna celność lądowania Akrobacja zespołowa Relativ Drużynowa celność lądowania Ogólna.

XIX Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 1988W
XIX Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 1988

XIX Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 1988 – odbyły się 26-29 maja 1988 roku na lotnisku Gliwice-Trynek. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2TD SP-ANW. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2 SP-ANW. Skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0-5 sekund i z 2000 m, opóźnienie 25 sekund. Mistrzostwa rozegrano w siedmiu kategoriach spadochronowych:Indywidualna – celność lądowania Indywidualna – akrobacja indywidualna Indywidualna – dwubój Drużynowa – celność lądowania Drużynowa – akrobacja indywidualna Drużynowa – dwubój Relativ – drużyny trzyosobowe –.

XV Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 1984W
XV Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 1984

XV Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 1984 – odbyły się 20-26 maja 1984 roku na lotnisku Gliwice-Trynek. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Do dyspozycji skoczków były 3 samoloty An-2 w tym SP-ANW. W czasie zawodów wykonano ogółem 420 skoków. Po raz pierwszy wszyscy zawodnicy posiadali spadochrony typu „Latające skrzydło”. Mistrzostwa rozegrano w siedmiu kategoriach spadochronowych:Indywidualna – celność lądowania Indywidualna – akrobacja indywidualna Grupowa – celność lądowania Drużynowa – ogólna Relativ – drużyny trzyosobowe.

XVI Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 1985W
XVI Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 1985

XVI Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 1985 – odbyły się 28-31 maja 1985 roku na lotnisku Gliwice-Trynek. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2TD SP-ANW. Skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0-5 sekund i z 2000 m, opóźnienie 25 sekund. Mistrzostwa rozegrano w siedmiu kategoriach spadochronowych:Indywidualna – celność lądowania Indywidualna – akrobacja indywidualna Grupowa – celność lądowania Drużynowa – dwubój.

XVII Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 1986W
XVII Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 1986

XVII Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 1986 – odbyły się 21-24 maja 1986 roku na lotnisku Gliwice-Trynek. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2TD SP-ANW. Skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0-5 sekund i z 2000 m, opóźnienie 25 sekund. W ramach Mistrzostw rozegrano 6 kolejek skoków na celność, 3 kolejki na akrobację, wykonano 392 skoki. Mistrzostwa rozegrano w siedmiu kategoriach spadochronowych:Indywidualna – celność lądowania Indywidualna – akrobacja indywidualna Indywidualna – dwubój Drużynowa – dwubój.

XVIII Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 1987W
XVIII Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 1987

XVIII Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 1987 – odbyły się 26-29 czerwca 1987 roku na lotnisku Gliwice-Trynek. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2TD SP-ANW. Skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0-5 sekund i z 2000 m, opóźnienie 25 sekund. Mistrzostwa rozegrano w sześciu kategoriach spadochronowych:Indywidualna – celność lądowania Indywidualna – akrobacja indywidualna Indywidualna – dwubój Drużynowa – celność lądowania Drużynowa – akrobacja indywidualna Drużynowa – dwubój.

XXV Spadochronowe Mistrzostwa Polski konkurencje klasyczne – Gliwice 1981W
XXV Spadochronowe Mistrzostwa Polski konkurencje klasyczne – Gliwice 1981

XXV Spadochronowe Mistrzostwa Polski konkurencje klasyczne – Gliwice 1981 – odbyły się 5–9 września 1981 roku na gliwickim lotnisku. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki wraz z sekcją spadochronową, a organizatorem Aeroklub Polski. Do dyspozycji skoczków były samoloty An-2. Skoki wykonywano z wysokości 1200 metrów i opóźnieniem 5 sekund oraz 2000 m, opóźnienie 25 sekund. Kierownikiem Mistrzostw i jednocześnie Aeroklubu Gliwickiego był mgr inż. Tadeusz Strzelczyk. Zawody rozegrano w sześciu kategoriach spadochronowych:Indywidualnie kobiety celność lądowania, wykonano po 10 skoków Indywidualne mężczyźni celność lądowania, wykonano po 10 skoków Indywidualnie kobiety akrobacja indywidualna, wykonano po 4 skoki Indywidualnie mężczyźni akrobacja indywidualna, wykonano po 4 skoki Skoki grupowe Klasyfikacja drużynowa.