
Cy Young Award – nagroda nadawana corocznie w Major League Baseball najlepszemu miotaczowi w American League i National League. Wprowadzona w 1956 roku przez ówczesnego komisarza ligi Forda Fricka w hołdzie zmarłemu rok wcześniej członkowi Baseball Hall of Fame Cy Youngowi. Początkowo nagrodę przyznawano najlepszemu miotaczowi w całej Major League, od 1967 po odejściu ze stanowiska Fricka Cy Young Award otrzymuje dwóch miotaczy.

Hank Aaron Award – nagroda nadawana corocznie w Major League Baseball najlepszym uderzającym w każdej z lig, wybieranym w głosowaniu przez kibiców i dziennikarzy. Po raz pierwszy przyznana w 1999 w 25. rocznicę pobicia rekordu Babe Rutha przez Hanka Aarona w liczbie zdobytych home runów w karierze. Statystyki brane pod uwagę przy wyborze to home runy, uderzenia i run batted in.

League Championship Series Most Valuable Player Award – w Major League Baseball (MLB) nagroda nadawana corocznie najbardziej wartościowemu zawodnikowi w American League Championship Series i w National League Championship Series, które stanowią drugą rundę postseason. Zwycięzcy obydwu serii uzyskują awans do World Series, których wygrany zostaje mistrzem MLB. Po raz pierwszy nadana w National League w 1977, w American League zaś trzy lata później.

Major League Baseball All-Star Game Most Valuable Player Award – nagroda przyznawana corocznie w Major League Baseball dla najlepszego zawodnika Meczu Gwiazd. Po raz pierwszy nadana w 1962 roku. Początkowo nosiła nazwę Arch Ward Memorial Award w hołdzie Arch Wardowi, który był twórcą All–Star Game. W 1970 jej nazwę zmieniono na Commissioner's Trophy. W 1985 powrócono do pierwotnej nazwy gdyż Commissioner's Trophy zastąpiono World Series Trophy. Ostatecznie w 2002 nagrodę tę nazwano Ted Williams Most Valuable Player Award na cześć zmarłego rok wcześniej wieloletniego zawodnika Boston Red Sox Teda Williamsa.

Major League Baseball Manager of the Year Award – nagroda nadawana corocznie od 1983 roku dla najlepszych menadżerów w American League (AL) i National League (NL). Zwycięzca zostaje wybrany przez 28 członków Baseball Writers Association of America (BBWAA), którzy głosują na trzech menadżerów. Za pierwsze miejsce przyznaje się pięć punktów, za drugie trzy, a za trzecie jeden. Kilku menadżerów zdobyło nagrodę po sezonie, w którym osiągnęli pułap co najmniej 100 zwycięstw. Lou Piniella poprowadził Seattle Mariners do 116 wygranych w 2001, a Joe Torre w 1998 New York Yankees do 114. Sparky Anderson i Tony La Russa uzyskali identyczny bilans 104–58 odpowiednio w 1984 i 1988.

Major League Baseball Most Valuable Player Award (MVP) – w Major League Baseball (MLB) nagroda nadawana corocznie najbardziej wartościowemu zawodnikowi w American League i w National League. Od 1931 przyznawana przez zrzeszenie dziennikarzy Baseball Writers Association of America (BBWAA). Od 1944 roku nosi nazwę Kenesaw Mountain Landis Memorial Baseball Award, na cześć pierwszego komisarza ligi, który pełnił tę funkcję od 1920 do swojej śmierci 25 listopada 1944 roku.

Major League Baseball Rookie of the Year Award – w Major League Baseball nagroda nadawana corocznie najlepszemu debiutantowi sezonu, poprzez głosowanie dziennikarzy Baseball Writers' Association of America (BBWAA). W latach 1940–1946 głosował jedynie oddział dziennikarzy z Chicago. W 1947 roku po raz pierwszy nagrodę przyznano oficjalnie, gdyż w głosowaniu udział wzięli członkowie BBWAA z całego kraju. Przez pierwsze dwa lata wybierano jednego zawodnika z MLB. Od 1949 wybierany jest najlepszy debiutant w American League i National League.

Rawlings Gold Glove Award – w Major League Baseball nagroda nadawana corocznie dla zawodników wybieranych indywidualnie przez menadżerów i trenerów w National League i American League. Menedżerowie nie mogą głosować na graczy z drużyn, których prowadzą. Każdego roku przyznaje się 18 Złotych Rękawic, po jednym na każdej pozycji z wyjątkiem zapolowych, których corocznie wybiera się po trzech z każdej lig. W 1957 nagrodę przyznano dziewięciu zawodnikom z Major League Baseball. Od 1958 Gold Glove Award otrzymują oddzielnie baseballiści z American League i National League. W latach 1957–1960 na pozycji zapolowego wyróżniano lewo, prawo i środkowozapolowego. Od 1961 do 2010 nie stosowano tego podziału. W 2011 roku powrócono do pierwotnej wersji nagradzania zapolowych. Trofeum zrobione jest ze złotej lamy, przymocowane do podstawy z drewna orzechowego.

Roberto Clemente Award – nagroda nadawana corocznie w Major League Baseball za działalność charytatywną. Początkowo jako Commissioner's Award, jednak dwa lata później jej nazwę zmieniono na cześć Portorykańczyka Roberto Clemente, który zginął tragicznie w katastrofie samolotu z pomocą humanitarną dla ofiar trzęsienia ziemi w Nikaragui w grudniu 1972 roku.

Silver Slugger Award – nagroda nadawana corocznie w Major League Baseball dla najlepszego ofensywnego zawodnika na każdej pozycji, oddzielnie w American League i National League. Baseballiści wybierani są przez menadżerów i trenerów klubów MLB, jednak nie mogą głosować na zawodników z tych samych klubów. Statystyki brane pod uwagę przy wyborze to przede wszystkim średnia uderzeń, slugging percentage oraz on-base percentage. Po raz pierwszy ufundowana w 1980 roku przez firmę Hillerich & Bradsby, producenta oficjalnych kijów baseballowych MLB o nazwie Louisville Slugger.
World Series Most Valuable Player Award – nagroda nadawana corocznie w Major League Baseball najlepszemu zawodnikowi World Series. Po raz pierwszy przyznana w 1955 roku przez magazyn SPORT. Po zamknięciu czasopisma w 2000 najbardziej wartościowy zawodnik wybierany jest przez media, członków zarządu Major League Baseball oraz głosowanie kibiców .