
Ardżan - piąty guru sikhów.

Andrzej Batory – książę Siedmiogrodu, biskup warmiński w 1589 roku, kardynał w 1584 roku, opat komendatoryjny czerwiński w latach 1593-1599, kanonik warmińskiej kapituły katedralnej w latach 1581-1585.

Louise Bourgeois – francuska położna, oficjalna położna francuskiego dworu.

Franciszek Caracciolo, właśc. Francesco Caracciolo – prezbiter, święty katolicki.

Robert Cecil, 1. hrabia Salisbury, KG, PC – angielski polityk i doradca Elżbiety I oraz Jakuba I Stuarta, członek Tajnej Rady Jej Majestatu w latach 1591–1603, sekretarz stanu od 1596 do 1612, Lord tajnej pieczęci od 1598 do 1608, Lord Wielki Skarbnik od 1608 do 1612.

Michael Drayton – poeta angielski.
Elisabeth von Anhalt – księżniczka Anhaltu i poprzez małżeństwo margrabina-elektorowa Brandenburgii.

Orazio Gentileschi – włoski malarz okresu baroku, caravaggionista.

Berlinghiero Gessi – włoski kardynał.

Henri II le Bon – książę Lotaryngii i Baru.

Jodocus Hondius, czasami nazywany Jodocusem Hondiuszem Starszym w celu odróżnienia go od jego syna Jodocusa Hondiiusa II – holenderski miedziorytnik i kartograf. Jest znany z kontynuacji dzieł Gerarda Merkatora, w szczególności dawnych map Europy i Nowego Świata, a także z jego portretów Francisa Drake'a. Był jednym z twórców amsterdamskiej szkoły kartografii w XVII wieku.
Marcin Kazanowski herbu Grzymała – hetman polny koronny (1633-1636), od 1633 r. wojewoda podolski, od 1622 r. kasztelan halicki. Starosta bohusławski od 1622 r., tłumacki od 1627 r., dźwinogrodzki od 1628 r., przedborski w 1634 r., starosta niżyński w 1634 r.

Jan Huygen van Linschoten – holenderski kupiec, żeglarz i odkrywca. W 1583 r. pożeglował dookoła Przylądka Dobrej Nadziei do portugalskiej kolonii Goa w Indiach. W latach 1594–1595 brał udział w dwóch wyprawach Willema Barentsa do Arktyki, przekonany o istnieniu krótszej drogi do Indii na północy.

Giovanni Garzia Millini – włoski kardynał.

Jan Dominikowicz Pac herbu Gozdawa – wojewoda miński oraz ciwun wileński.

Mikołaj Rusca (wł.) Nicolò Rusca – błogosławiony Kościoła katolickiego, ofiara prześladowań antykatolickich, duchowny katolicki.

Daniel Sigonius – ksiądz, dziekan dekanatu lelowskiego - profesor teologii. Trzykrotny rektor Akademii Krakowskiej w latach: 1626 - 1627, 1628-1630, 1638.

Johann Speymann – kupiec, rajca i burmistrz Gdańska.

Adam Aleksander Stadnicki herbu Szreniawa bez Krzyża – kasztelan i starosta przemyski, wojewoda bełski, starosta kolski.

Josuah Sylvester – poeta i tłumacz angielski. Urodził się w hrabstwie Kent. Był synem sukiennika Roberta Sylvestera. Ze szkoły w Southampton wyniósł biegłą znajomość francuskiego. Zmarł w mieście Middelburg w Holandii, gdzie był przedstawicielem Company of Merchant Adventurers of London, 28 września 1618. Jego najbardziej znanym dziełem jest przekład eposu biblijnego francuskiego hugenockiego (ewangelickiego) poety Guillaume’a du Bartasa Divine Weekes and Workes (1592-1608). Utwór ten był niezwykle popularny w Anglii w I połowie XVII wieku. Wywarł pewien wpływ na Johna Miltona i Johna Drydena. Sylvester pisął także sonety. Przykładem tej formy jest wiersz Ubique.

Tomasz Acerbis – włoski kapucyn, mistyk, Błogosławiony Kościoła katolickiego.
Francesco Vanni(ur. 1563, zm. 26 października 1610 r.) – włoski malarz, tworzący na przełomie późnego manieryzmu i wczesnego baroku. Tworzył głównie w Rzymie i rodzinnej Sienie wraz z okolicami.

Muzio (Mutio) Vitelleschi – generał jezuitów.

Hendrick Cornelisz Vroom – holenderski malarz, grafik, ilustrator i projektant gobelinów. Jest uważany za prekursora europejskiego malarstwa marynistycznego.

Wanli – trzynasty cesarz Chin z dynastii Ming.

Zofia – księżniczka Wirtembergii oraz poprzez małżeństwo księżna Saksonii-Weimar.