
Zbysław Włodzimierz Anielak – polski lekkoatleta (sprinter) i trener lekkoatletyczny.
Michał Barta – polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie oszczepem, trener lekkoatletyczny.
Józef Baran-Bilewski, do 1938 Baran – lekkoatleta, mistrz Polski w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, olimpijczyk, kapitan artylerii Wojska Polskiego, ofiara zbrodni katyńskiej.
Eugeniusz Zygmunt Biskupski – polski lekkoatleta, który specjalizował się w trójskoku, oficer Wojska Polskiego.

Marek Biskupski – polski lekkoatleta, który specjalizował się w trójskoku i skoku w dal, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w 1973, trener klasy mistrzowskiej, zasłużony działacz lekkoatletyki, szef działu szkolenia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w latach 1993-1996. Zmarł w wieku 44 lat po wielu latach walki z chorobą nowotworową. W uznaniu zasług na rzecz rozwoju sportu w lekkiej atletyce odznaczony został pośmiertnie w 1996 przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

Sebastian Michał Chmara – polski lekkoatleta, który specjalizował się w wielobojach, trener i działacz sportowy, samorządowiec.

Lech Stanisław Ciuk, powszechnie zapisywany jako Leszek Ciuk – polski lekkoatleta, nauczyciel wychowania fizycznego, trener, sędzia i działacz sportowy.

Mirosław Wojciech Cygan – polski lekkoatleta, trener lekkiej atletyki, koszykówki, przygotowania motorycznego w grach sportowych.

Wiesław Czworonóg – polski trener lekkoatletyczny, wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Grzegorz Dunecki – polski lekkoatleta i trener lekkoatletyczny.

Otylia Tabacka-Kałuża pseudonim Orłowska – polska lekkoatletka.

Roman Korban – polski lekkoatleta, średniodystansowiec i trener lekkoatletyczny, mistrz i rekordzista Polski, olimpijczyk.

Jerzy Korwin-Kijuć - jeden z ostatnich oficerów 4 Dywizjonu Artylerii Konnej, wieloletni trener lekkoatletyki Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Orlęta Radom". Szkoleni przez niego zawodnicy zajmowali czołowe miejsca w zawodach wojewódzki i krajowych. Wieloletni pedagog.
Edmund Leszczyc-Sumiński - polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie oszczepem.

Mieczysław Łomowski – polski lekkoatleta, miotacz.

Alfons Wiktor Maćkowiak, znany także jako Alan Mack – oficer artylerii Wojska Polskiego II RP, kapitan Polskich Sił Zbrojnych, żołnierz 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej, po II wojnie światowej działacz polonijny w Anglii, pośmiertnie awansowany do stopnia generała brygady.

Robert Malinowski – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, w latach 2002–2004 wiceprezydent Grudziądza, od 2006 do 2018 prezydent Grudziądza. Brat Bronisława Malinowskiego.
Antoni Morończyk – polski lekkoatleta, skoczek o tyczce i trener lekkoatletyczny, wielokrotny mistrz Polski.

Jan Mulak – polski polityk, dziennikarz, sportowiec, teoretyk sportu, trener kadry państwowej, twórca polskiego „Wunderteamu” lekkoatletycznego lat 50. i 60., senator i marszałek senior Senatu III kadencji.

Eugeniusz Ornoch – polski lekkoatleta i trener lekkoatletyczny.

Włodzimierz Osiński – polski lekkoatleta, zawodnik i trener w skoku o tyczce.

Ryszard Ostrowski – polski lekkoatleta, biegacz. Obecnie trener biegów średnich i długich w klubie TS Olimpia Poznań oraz w kadrze narodowej juniorów.

Zbigniew Pałyszko – polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem. Żołnierz Wojska Polskiego.

Wanda Marianna Panfil-González – polska lekkoatletka, zwyciężczyni maratonów w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Bostonie i w Nagoi w Japonii. Dwukrotna uczestniczka letnich Igrzysk – w Seulu w 1988 i w Barcelonie w 1992 roku.
Stanisław Stefan Paszczyk – polski działacz sportowy, w latach 1997–2005 prezes PKOl, trener lekkoatletyczny, poseł na Sejm II i III kadencji, ambasador w Argentynie i Paragwaju.

Bogdan Poprawski – polski i kanadyjski trener, działacz sportowy, biznesmen, wielokrotny trener reprezentacji Kanady w lekkoatletyce.

Janusz Jan Sidło ps. Łokietek, Gruby – polski lekkoatleta, który specjalizował się w rzucie oszczepem. Najwybitniejszy polski zawodnik w historii tej konkurencji. Rekordzista Europy, świata, olimpijski oraz wielokrotny Polski. Pierwszy Europejczyk, który rzucił oszczepem ponad 80 metrów. Pięciokrotny olimpijczyk: Helsinki 1952, Melbourne 1956, Rzym 1960, Tokio 1964 i Meksyk 1968. Srebrny medalista olimpijski, trzykrotny medalista mistrzostw Europy. Kapitan polskiej reprezentacji lekkoatletycznej w okresie Wunderteamu i najlepszy polski sportowiec pierwszych 20 lat po II wojnie światowej. Dwukrotnie wybrany najlepszym sportowcem Polski w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Przez magazyn Track & Field News uznany został najlepszym lekkoatletą w historii, gdyż przez 20 kolejnych sezonów należał do dziesiątki najlepszych oszczepników świata. Czternastokrotny mistrz Polski w rzucie oszczepem oraz dwukrotny w rzucie granatem. 64 razy bronił barw narodowych w meczach międzypaństwowych odnosząc w nich 43 zwycięstwa. Podopieczny słynnego trenera Zygmunta Szelesta. Zwyciężał, przeważnie, już pierwszym rzutem. W ciągu swojej kariery startował w barwach Stali Katowice (1949–1950), Spójni Gdańsk (1951–1954) oraz Spójni Warszawa (1955–1973). Absolwent V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku (1952) oraz warszawskiej AWF (1971). Tytuł magistra otrzymał za pracę „Oszczep – od narzędzia do przyboru sportowego”.

Zygmunt Siedlecki – polski lekkoatleta oraz trener lekkoatletyczny.
Jerzy Skucha – polski lekkoatleta, doktor nauk matematycznych, działacz sportowy i trener. Prezes PZLA w latach 2009-2016.

Malwina Katarzyna Sobierajska – polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie młotem, trener.

Zygmunt Szelest – polski lekkoatleta, oszczepnik, najwybitniejszy w historii trener oszczepników. Ojciec polskiej szkoły oszczepu.

Stefan Szelestowski – polski sportowiec, lekkoatleta i pięcioboista, dwukrotny olimpijczyk.

Sławomir Janusz Szewiński – polski lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 400 metrów przez płotki, trener, a po zakończeniu kariery fotoreporter Przeglądu Sportowego.

Edward Szymczak – polski trener lekkiej atletyki, specjalista w skoku o tyczce.

Jadwiga Szyszko – polska trenerka lekkoatletyki, pedagog.

Ryszard Żukowski – polski trener lekkoatletyki, specjalista w zakresie teorii sportu oraz teorii i metodyki lekkiej atletyki, prof. dr hab.

Józef Żylewicz – polski lekkoatleta specjalizujący się w biegach. Działacz sportowy i trener.