
Tomasz Stefan Arciszewski, pseudonim Antoni, Ludwik, Marcin, Siłacz, Stanisław, Szymon – polski polityk Polskiej Partii Socjalistycznej. Jeden z przywódców Organizacji Bojowej PPS. Minister poczt i telegrafów w Tymczasowym Rządzie Ludowym Republiki Polskiej oraz rządzie Jędrzeja Moraczewskiego. Poseł na Sejm Ustawodawczy, I, II i III kadencji. Lider podziemnej PPS–WRN. Prezes Rady Ministrów w latach 1944–1947, kierowany przez niego rząd 5 lipca 1945 utracił uznanie międzynarodowe.

Józef Baćmaga – polski polityk, rolnik i działacz samorządowy, członek PSL „Piast” w latach 1921–1927 oraz BBWR do 16 października 1929, poseł II kadencji Sejmu w latach 1928–1930.

Aleksy Bień – działacz socjalistyczny, poseł na Sejm II RP oraz na Sejm Ustawodawczy. Od 1925 do 1928 był prezydentem Sosnowca.

Henryk Chyb, ps.: Wołodyjowski – polski rolnik, działacz chłopski, polityk, poseł na Sejm w II RP.

Alfons Erdman – polski działacz niepodległościowy, samorządowiec i organizator ruchu ludowego, w II RP poseł na Sejm Ustawodawczy oraz I i V kadencji, a także senator II kadencji, burmistrz Bielska Podlaskiego.

Józef Grzecznarowski, ps. Adam, Antek, Antoni, Tadeusz, Tytus, Michał Krajewski – polski działacz socjalistyczny i związkowy. Poseł na Sejm, prezydent Radomia.

Wacław Eugeniusz Kobyłecki ps. „Godziemba” – polski przedsiębiorca, bankowiec, działacz społeczny, polityk, poseł na Sejm IV kadencji (1935–1938) w II Rzeczypospolitej.

Tomasz Stefan Kozłowski – polski ziemianin, rolnik, działacz społeczny, poseł na Sejm III (1930–1935) i IV (1935–1938) kadencji w II Rzeczypospolitej, członek Rady Głównej Centralnego Towarzystwa Organizacji i Kółek Rolniczych od 1934 roku, prezes Wojewódzkiego Towarzystwa Organizacji i Kółek Rolniczych w Kielcach.

Stanisław Krawczyński – polski lekarz, działacz społeczny, poseł na Sejm III (1930–1935), IV (1935–1938) i V kadencji (1938–1939) w II Rzeczypospolitej.

Stefan Marian (Maria?) Libiszowski – polski ziemianin, rolnik, działacz społeczny, poseł na Sejm IV kadencji (1935-1938) w II Rzeczypospolitej.

Franciszek Loeffler – działacz socjalistyczny i niepodległościowy. Lider Polskiej Partii Socjalistycznej w Kielcach. Komisarz rządu Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej Ignacego Daszyńskiego, a następnie rządu Jędrzeja Moraczewskiego na Kielce i powiat kielecki. Poseł na Sejm Ustawodawczy w 1919, działacz oświatowy i publicysta.

Tadeusz Mieczysław Novák – poseł V kadencji Sejmu II RP. Starszy brat Zygmunta Nováka, architekta krajobrazu. Potomek szlacheckiej rodziny, która przeniosła się z Węgier do Polski pod koniec XVIII wieku.

Kazimierz Pużak, ps. Bazyli, Seret – polski działacz socjalistyczny pochodzenia ukraińskiego, poseł na Sejm Ustawodawczy oraz I, II i III kadencji w II RP. W okresie II wojny światowej organizator i sekretarz generalny PPS-WRN, komendant główny Gwardii Ludowej WRN, członek Głównej Rady Politycznej, przewodniczący podziemnego parlamentu Rady Jedności Narodowej. Aresztowany 27 marca 1945 przez NKWD i sądzony w czerwcu 1945 w pokazowym procesie szesnastu. Aresztowany ponownie przez UB w 1947 i skazany w procesie pokazowym działaczy PPS-WRN w listopadzie 1948 na 10 lat więzienia. Zmarł w więzieniu w Rawiczu.

Piotr Ignacy Sobczyk – polski inżynier-rolnik, działacz społeczny, poseł na Sejm III, IV i V kadencji w II Rzeczypospolitej, Wiceprezes Zarządu Centralnego Towarzystwa Organizacji i Kółek Rolniczych do 1935 roku.

Zygmunt Adam Sowiński – polski inżynier-elektryk, przemysłowiec, działacz społeczny i gospodarczy, poseł na Sejm II Rzeczypospolitej III, IV i V kadencji, wiceprezes Prezydium Zarządu Koła Parlamentarnego Obozu Zjednoczenia Narodowego w 1938 roku.

Andrzej Waleron – polski polityk ruchu ludowego, dziennikarz, poseł na Sejm, członek Rady Głównej Centralnego Towarzystwa Organizacji i Kółek Rolniczych od 1934.

Stefan Wojnar-Byczyński, ps. Stiopka – polski dziennikarz, działacz niepodległościowy i społeczny, polityk, poseł na Sejm II RP III i IV kadencji.

Jan Wójcik – polski działacz społeczny, nauczyciel, samorządowiec, polityk, poseł na Sejm IV i V kadencji w II RP.