Jerzy DeskurW
Jerzy Deskur

Jerzy Andrzej Deskur herbu Góra Złotoskalista – oficer Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej i Polskich Sił Zbrojnych, odznaczony Krzyżem Złotym i Srebrnym Orderu Virtuti Militari, mianowany przez władze RP na uchodźstwie pułkownikiem.

Aleksander FlorkowskiW
Aleksander Florkowski

Aleksander Florkowski – oficer piechoty Wojska Polskiego II RP i Polskich Sił Zbrojnych, w 1965 roku mianowany pułkownikiem przez prezydenta RP na uchodźstwie, kawaler Krzyża Srebrnego i Krzyża Złotego Orderu Wojennego Virtuti Militari, geodeta.

Aleksander IdzikW
Aleksander Idzik

Aleksander Józef Idzik – podpułkownik piechoty Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych, W 1957 został awansowany do stopnia pułkownika przez władze emigracyjne.

Franciszek KarassekW
Franciszek Karassek

Franciszek Wiktor Karassek – podpułkownik kawalerii Wojska Polskiego. W 1964 został awansowany przez władze emigracyjne do stopnia pułkownika kawalerii

Bronisław LaliczyńskiW
Bronisław Laliczyński

Bronisław Laliczyński – oficer piechoty Legionów, Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, mianowany pułkownikiem przez władze II RP na uchodźstwie, uczestnik walk o niepodległość Polski w I wojnie światowej, wojnie polsko-bolszewickiej i II wojnie światowej.

Rudolf Leroch-OrlotW
Rudolf Leroch-Orlot

Rudolf Ignacy Leroch-Orlot, właśc. Rudolf Leroch, ps. „Orlot” – oficer Legionów Polskich, podpułkownik Wojska Polskiego II RP i Polskich Sił Zbrojnych, w 1964 mianowany do stopnia pułkownika przez władze RP na uchodźstwie, działacz kulturalny, społeczny oraz emigracyjny w Argentynie.

Maria LeśniakW
Maria Leśniak

Maria Cecylia Leśniak, z domu Emeryk, primo voto Czajkowska, powszechnie określana jako Maria Leśniakowa, ps. „Maruta” – pułkownik Polskich Sił Zbrojnych, działaczka emigracyjna na polu kombatanckim, społecznym, charytatywnym i politycznym.

Mieczysław MłotekW
Mieczysław Młotek

Mieczysław Ryszard Młotek – polski historyk wojskowości, działacz emigracyjny. W 1957 został awansowany przez władze RP na uchodźstwie na stopień podpułkownika w korpusie oficerów administracji, później pułkownik.

Bolesław OrlińskiW
Bolesław Orliński

Bolesław Orliński – polski pilot wojskowy, sportowy i doświadczalny, pułkownik Wojska Polskiego, kawaler Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari.

Jerzy Pajączkowski-DydyńskiW
Jerzy Pajączkowski-Dydyński

Jerzy Kazimierz Pajączkowski-Dydyński herbu Lubicz – pułkownik dyplomowany piechoty Wojska Polskiego.

Andrzej PłachtaW
Andrzej Płachta

Andrzej Płachta – podpułkownik obserwator Wojska Polskiego, uczestnik I i II wojny światowej oraz wojen z Ukraińcami i bolszewikami, kawaler Orderu Virtuti Militari, mianowany przez władze RP na uchodźstwie na stopień pułkownika.

Władysław SegdaW
Władysław Segda

Władysław Hipolit Segda – polski szermierz, dwukrotny medalista olimpijski, oficer żandarmerii Wojska Polskiego II RP i broni pancernej Polskich Sił Zbrojnych, w 1986 roku mianowany pułkownikiem przez władze II RP na uchodźstwie.

Andrzej StańczykW
Andrzej Stańczyk

Andrzej Stańczyk – podpułkownik piechoty Wojska Polskiego, w 1965 mianowany przez władze emigracyjne pułkownikiem piechoty, kawaler Złotego i Srebrnego Krzyża Orderu Virtuti Militari.

Aleksander StefanowiczW
Aleksander Stefanowicz

Aleksander Stefanowicz – uczestnik wojny polsko-bolszewickiej i II wojny światowej, oficer saperów, piechoty i broni pancernych Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej i Polskich Sił Zbrojnych, w 1964 roku mianowany przez władze emigracyjne pułkownikiem broni pancernych.

Stanisław SzostakW
Stanisław Szostak

Stanisław Szostak – podpułkownik broni pancernych Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych, mianowany przez władze emigracyjne pułkownikiem.

Witold Urbanowicz (generał)W
Witold Urbanowicz (generał)

Witold Aleksander Urbanowicz – generał brygady, pilot Wojska Polskiego, podpułkownik Królewskich Sił Powietrznych, as myśliwski, pamiętnikarz, dowódca dywizjonu 303.