Tadeusz BieleckiW
Tadeusz Bielecki

Tadeusz Bielecki – polski polityk i publicysta narodowy. Od czerwca 1939 prezes Rady Naczelnej Stronnictwa Narodowego, w latach 1946–1947 redaktor naczelny pisma „Myśl Polska”. Poseł na Sejm III kadencji, członek Komitetu dla Spraw Kraju od stycznia 1940.

Arka BożekW
Arka Bożek

Arka Bożek, właśc. Arkadiusz Bożek – polski działacz na Śląsku Opolskim.

Jan BrandysW
Jan Brandys

Jan Brandys – polski ksiądz rzymskokatolicki, powstaniec śląski i działacz plebiscytowy, w 1964 mianowany przez władze emigracyjne dziekanem generalnym.

Adam CiołkoszW
Adam Ciołkosz

Adam Witold Maria Ciołkosz, ps. Kremerowski – polski instruktor harcerski, porucznik piechoty Wojska Polskiego, publicysta, jeden z przywódców Polskiej Partii Socjalistycznej w kraju i na emigracji, poseł na Sejm II i III kadencji w II RP, członek Komitetu dla Spraw Kraju od 28 stycznia 1941 roku.

Tytus FilipowiczW
Tytus Filipowicz

Tytus Filipowicz – polski działacz polityczny, dyplomata, publicysta, członek loży wolnomularskiej w Warszawie w czasach II Rzeczypospolitej, założyciel Unii Narodowo-Państwowej w 1922 roku.

Józef GawlinaW
Józef Gawlina

Józef Feliks Gawlina – polski duchowny rzymskokatolicki, doktor nauk teologicznych, generał dywizji Wojska Polskiego, biskup polowy Wojska Polskiego w latach 1933–1947, opiekun duchowy polaków na emigracji w latach 1945–1964, arcybiskup ad personam od 1952. Jan Paweł II określił go jako „Biskup – Tułacz”, a przez Sekretariat Generalny Soboru Watykańskiego II nazwany po śmierci „Prawdziwym Pasterzem”.

Michał Kwiatkowski (polityk)W
Michał Kwiatkowski (polityk)

Michał Kwiatkowski – polski dziennikarz i polityk.

Herman LiebermanW
Herman Lieberman

Herman Lieberman – polski adwokat, działacz socjalistyczny, jeden z przywódców i poseł Polskiej Partii Socjalistycznej, publicysta.

Stanisław MackiewiczW
Stanisław Mackiewicz

Stanisław Mackiewicz herbu Bożawola, pseudonim „Cat” – polski prawnik. wydawca i pisarz, konserwatywny publicysta polityczny, związany z nieformalnym ugrupowaniem ziemiańskim tzw. żubrów kresowych, monarchista, w latach 1922–1939 redaktor dziennika „Słowo” w Wilnie; w 1939 opuścił kraj i przez Litwę udał się do Francji; w latach 1954–1955 premier rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie, w 1956 powrócił do Polski.

Stanisław MikołajczykW
Stanisław Mikołajczyk

Stanisław Mikołajczyk – polski polityk, przywódca Polskiego Stronnictwa Ludowego, poseł na Sejm II RP, w latach 1943–1944 premier rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie, członek Komitetu dla Spraw Kraju od stycznia 1940 roku, po II wojnie światowej poseł do Krajowej Rady Narodowej i na Sejm Ustawodawczy, wicepremier i minister rolnictwa w Tymczasowym Rządzie Jedności Narodowej, członek Centralnej Komisji Porozumiewawczej Stronnictw Demokratycznych w 1946 roku.

Zygmunt Nowakowski (artysta)W
Zygmunt Nowakowski (artysta)

Zygmunt Nowakowski właściwie Zygmunt Jan Błażej Tempka – polski pisarz, felietonista, dziennikarz, aktor, reżyser teatralny, doktor filologii polskiej.

Ignacy Jan PaderewskiW
Ignacy Jan Paderewski

Ignacy Jan Paderewski herbu Jelita – polski pianista, kompozytor, działacz niepodległościowy, mąż stanu i polityk. Pod jego bezpośrednim wpływem prezydent Woodrow Wilson umieścił w swoim ultimatum uzależniającym podpisanie przez Stany Zjednoczone traktatu wersalskiego 13 punkt domagający się zgody stron traktatu na suwerenność Polski – dzięki któremu w traktacie zapisano utworzenie niepodległego państwa polskiego.

Ignacy SchwarzbartW
Ignacy Schwarzbart

Ignacy Izaak Schwarzbart, ur. 13 listopada 1888 w Chrzanowie, zm. 26 kwietnia 1961 w Nowym Jorku – działacz syjonistyczny, adwokat, poseł na Sejm V kadencji, członek Rady Narodowej RP na uchodźstwie.

Tadeusz Tomaszewski (premier)W
Tadeusz Tomaszewski (premier)

Tadeusz Tomaszewski – prawnik, działacz polityczny, prezes Najwyższej Izby Kontroli na uchodźstwie (1939–1949), następnie premier polskiego rządu na obczyźnie (1949–1950).

Lucjan ŻeligowskiW
Lucjan Żeligowski

Lucjan Żeligowski – pułkownik piechoty Armii Imperium Rosyjskiego oraz generał broni Wojska Polskiego, znany z tzw. buntu Żeligowskiego, podczas którego zajął Wilno i jego okolice, proklamując powstanie tzw. Litwy Środkowej, kawaler Orderu Virtuti Militari.