
Aleksander II Mikołajewicz, ros. Александр II Николаевич – cesarz Wszechrusi, król Polski i wielki książę Finlandii w latach 1855–1881. Twórca wielu liberalnych reform, m.in. uwłaszczenia chłopów w Rosji i Królestwie Polskim. W 1867 sprzedał Alaskę Stanom Zjednoczonym za 7,2 mln dolarów.

Mohammad Beheszti – irański duchowny szyicki, ajatollah, pisarz i polityk, jeden z przywódców islamskiej rewolucji w Iranie, współzałożyciel i lider Partii Republiki Islamskiej od jej powstania 18 lutego 1979 do śmierci, współautor konstytucji Islamskiej Republiki Iranu.

Clement Shahbaz Bhatti powszechnie znany jako Shahbaz Bhatti – pakistański polityk oraz deputowany Zgromadzenia Narodowego od 2008. Od listopada 2008 do chwili swojej śmierci na skutek zamachu 2 marca 2011 w Islamabadzie był pierwszym Ministrem ds. Mniejszości. Bhatti jako katolik był zdecydowanym przeciwnikiem ustawy o bluźnierstwie i jako jedyny chrześcijanin zasiadał w rządzie Pakistanu. Do zamachu na Shahbaza Bhatti przyznała się organizacja terrorystyczna Tehrik-i-Taliban Pakistan. Terroryści nazwali również Bhattiego bluźniercą przeciwko Mahometowi. W 2016 roku rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny.

Luis Carrero Blanco – hiszpański wojskowy i polityk.

Siegfried Buback – niemiecki prawnik, prokurator generalny, zamordowany przez radykalnie lewicowych terrorystów z RAF.

Cabu, właśc. Jean Cabut – francuski karykaturzysta, rysownik prasowy i autor komiksów. Zginął w ataku terrorystycznym na siedzibę Charlie Hebdo.

Stéphane Charbonnier, znany jako Charb – francuski rysownik i dziennikarz satyryczny. Pracował dla tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo” od 1992 roku. Jego rysunki pojawiały się w przeróżnych gazetach, wydał także wiele komiksów. W 2009 roku, po odejściu Filipa Vala, został dyrektorem wydawniczym „Charlie Hebdo”. Zginął w ataku terrorystycznym na redakcję tygodnika.

Karen Demirczian, także spotykane warianty transkrypcji Demirczjan, Demirczan, Demirczijan – ormiański polityk, marszałek parlamentu Armenii w 1999. Zginął w zamachu w parlamencie ormiańskim 27 października tego samego roku.

Ghislaine Dupont – francuska dziennikarka specjalizująca się w Afryce.

Matthias Erzberger – niemiecki pisarz i polityk.

Rajiv Gandhi, hindi: राजीव गांधी – polityk indyjski, premier Indii od 31 października 1984, kiedy to objął to stanowisko, gdy została zamordowana jego matka, Indira Gandhi. Z funkcji zrezygnował 2 grudnia 1989. Jego żoną była Sonia Gandhi. Zginął w zamachu zorganizowanym przez Tamilskie Tygrysy. Z zamiłowania krótkofalowiec, posiadał znak VU2RG.

Wojciech Antoni Gąssowski – polski piosenkarz, gitarzysta i kompozytor.

Rafik Baha ad-Din al-Hariri – polityk libański, multimilioner, przedsiębiorca budowlany, były premier Libanu.

George Hawi – polityk libański, były sekretarz generalny Libańskiej Partii Komunistycznej. Urodził się w wiosce Bitighrin, w rodzinie prawosławnej. W 1955 roku wstąpił do Libańskiej Partii Komunistycznej. W latach 1979–1993 był sekretarzem generalnym tej partii. W okresie libańskiej wojny domowej używał pseudonimu Abu Anis. Należał do kierownictwa lewicowego Libańskiego Ruchu Narodowego pod przywództwem Kamala Dżumblatta, a następnie współtworzył Libański Narodowy Front Oporu. W 2000 roku opuścił partię komunistyczną, przeciwny kontynuowaniu przez nią prosyryjskiej działalności. Został zabity 21 czerwca 2005 roku w zamachu bombowym.

Philippe Honoré – francuski karykaturzysta i dziennikarz. Zginął podczas zamachu na redakcję Charlie Hebdo.

Krzysztof Tadeusz Kaśkos ps. Kaśka – polski żołnierz i kontraktor. Porucznik Wojska Polskiego pochodzący z Wrocławia.

Orlando Letelier del Solar – polityk chilijski, minister spraw zagranicznych, członek Socjalistycznej Partii Chile.

Ernest Lluch – kataloński biznesmen i polityk.

Bernard Maris – francuski ekonomista i dziennikarz. Zginął podczas zamachu na siedzibę Charlie Hebdo.

William McKinley – amerykański polityk, dwudziesty piąty prezydent USA (1897-1901).

René Moawad – libański polityk, prezydent Libanu od 5 listopada do 22 listopada 1989 roku, maronita. Przez pięć kadencji był deputowanym Zgromadzenia Narodowego. Zginął w zamachu bombowym.

Aldo Moro – włoski polityk, prawnik, nauczyciel akademicki i działacz katolicki, jeden z liderów Chrześcijańskiej Demokracji i jej sekretarz w latach 1959–1964, długoletni deputowany, minister w różnych resortach, w latach 1963–1968 i 1974–1976 premier Włoch stojący na czele pięciu gabinetów. W 1978 porwany, więziony i następnie zamordowany przez terrorystów z Czerwonych Brygad.

Morteza Motahhari (ur. 3 lutego 1920 – zm. 2 maja 1979 w Teheranie) – ajatollah, irański teolog, profesor i polityk.

Louis Francis Albert Victor Nicholas George Mountbatten, 1 hrabia Mounbatten of Burma KG, GCB, OM, GCSI, GCIE, GCVO, DSO, PC – brytyjski polityk i wojskowy, admirał floty, ostatni wicekról Indii i przedostatni gubernator generalny Indii.

Kalin Georgiew Najdenow − bułgarski wojskowy, generał porucznik, minister wojny w latach 1915−1918.

Stefan Michajłow Nerezow – bułgarski wojskowy, generał piechoty, szef Sztabu Generalnego.

Michael Harold Ollis – sierżant sztabowy 10. Dywizji Górskiej Armii Stanów Zjednoczonych. Uratował w Afganistanie życie polskiego oficera porucznika Karola Cierpicę, osłaniając go własnym ciałem przed zamachowcem, zginął na miejscu.

Małgorzata Potocka z domu Antoszewska – polska tancerka, reżyser, choreograf i pedagog baletu. Twórczyni teatru kabaretowo-rewiowego Sabat.
Carlos Prats González – chilijski wojskowy, generał, głównodowodzący armii, minister i wiceprezydent w rządzie Salvadora Allende. Został zamordowany w ramach Operacji Kondor, w wybuchu samochodu-pułapki w Buenos Aires w Argentynie, w 1974 roku. Zamach został zlecony przez szefa chilijskich służb bezpieczeństwa (DINA) Manuela Contrerasa, a wykonany przez francuskich najemników wywodzących się z OAS.

Walther Rathenau – niemiecki przemysłowiec, pisarz, polityk.

Jean-Noël Rey – szwajcarski polityk, deputowany do Rady Narodu Szwajcarii, działacz Socjaldemokratycznej Partii Szwajcarii.

Izz ad-Din Salim, dawne nazwisko Abd az-Zahra Usman Muhammad – iracki działacz polityczny, pisarz i filozof.

Wazgen Sarkisjan, orm. Վազգեն Սարգսյան – armeński polityk, wojskowy i pisarz, minister obrony w 1992 i w latach 1995–1999 z ramienia Partii Republikańskiej, premier Armenii od czerwca 1999 aż do tragicznej śmierci w tym samym roku, kiedy to został zastrzelony w trakcie ataku terrorystów na parlament razem z przewodniczącym parlamentu Karenem Demirczianem i kilkoma innymi politykami.

Hanns Martin Schleyer – niemiecki menedżer i przemysłowiec, członek partii CDU i prezydent Niemieckiego Związku Pracodawców. Był dalekim kuzynem Johanna Martina Schleyera.

J. Christopher Stevens, właśc. John Christopher Stevens – amerykański prawnik i dyplomata, od maja do września 2012 ambasador Stanów Zjednoczonych w Libii. Zginął w czasie ataku partyzantów na konsulat USA w Bengazi, jako pierwszy od 33 lat szef amerykańskiej misji dyplomatycznej zabity w czasie pełnienia obowiązków.

Grigorij Sudiejkin ros. Георгий Порфирьевич Судейкин – rosyjski podpułkownik Ochrany, ofiara zamachu terrorystycznego.

Tignous, właśc. Bernard Verlhac – francuski karykaturzysta i rysownik prasowy. Zginął podczas zamachu na siedzibę Charlie Hebdo.

George Tiller – ginekolog amerykański.

Dżubran Ghassan Tueni, arab.: جبران تويني, ang.: Gebran Tueni – polityk libański, dziennikarz.

Sérgio Vieira de Mello – dyplomata brazylijski. Posiadał dwa doktoraty nauk humanistycznych Sorbony; władał 6 językami. 34 lata pracował w systemie ONZ. Z najważniejszych jego funkcji należy wymienić urząd: Specjalnego Przedstawiciela Sekretarza Generalnego ONZ w Kosowie, Administratora Narodów Zjednoczonych dla Timoru Wschodniego (1999-2002), urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (2002-2003) i urząd Specjalnego Wysłannika Sekretarza Generalnego ONZ ds. Iraku. Podczas pełnienia tej funkcji został zabity w zamachu bombowym na siedzibę placówki ONZ.

Thomas Campbell Wasson był amerykańskim politykiem i dyplomatą, który był członkiem Komisji Rozejmu ONZ w Palestynie. Został zamordowany podczas swojej służby jako Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych w Jerozolimie, Mandat Palestyny.
Georges Wolinski – francuski rysownik satyryczny.

Rechawam Ze’ewi, pseud. Ghandi – izraelski generał, polityk i historyk, który powołał do życia prawicową partię Moledet. Zginął, zabity przez Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny w czasie tzw. intifady Al-Aksa.