
Jean-Toussaint Arrighi de Casanova, książę Padwy, – francuski generał i polityk.

Joseph Barbanègre – francuski generał brygady (piechota), bohater wielu bitew wojen napoleońskich. Wsławił się bohaterską obroną twierdz w Szczecinie u ujścia Odry i w Huningue nad Renem pod Bazyleą. Kawaler Legii Honorowej i baron Cesarstwa.

Berek Joselewicz – polski żyd, kupiec, pułkownik wojska polskiego, oficer Legionów Polskich we Włoszech.

Henri Gatien Bertrand – francuski generał, adiutant Napoleona Bonaparte, wielki marszałek dworu cesarskiego (1813–1815), towarzyszący Napoleonowi aż do śmierci cesarza na Wyspie Świętej Heleny (1821).

Napoléon Bonaparte – francuski mąż stanu, dowódca wojskowy i przywódca polityczny, jako Napoleon I cesarz Francuzów i głowa I Cesarstwa Francuskiego w latach 1804–1814 oraz w roku 1815, wcześniej Pierwszy Konsul Republiki Francuskiej 1799–1804, prezydent (1802–1805), a następnie król Włoch (1805–1814), protektor Związku Reńskiego (1806–1813), a przez to faktyczny zwierzchnik Księstwa Warszawskiego. Uważany za najwybitniejszego dowódcę wojskowego w historii, a także za jedną z najważniejszych postaci w historii Francji i świata. Okres wojen napoleońskich wywarł wpływ niemal w całej Europie.

Thomas Robert Bugeaud markiz de la Piconnerie, książę d'Isly francuski generał i marszałek Francji.

Louis Friant – hrabia cesarstwa, generał z czasów wojen rewolucyjnych i wojen napoleońskich.

Étienne Maurice Gérard – francuski generał i polityk, par Francji i marszałek Francji.
Jan Paweł Jerzmanowski herbu Dołęga – polski wojskowy, generał, baron w Królestwie Kongresowym w 1820 roku.

Jean-Andoche Junot, książę d’Abrantès – francuski generał w okresie od Rewolucji po wojny napoleońskie.

Jean Lannes – marszałek cesarstwa od 1804, książę Montebello. Był jednym z najbardziej odważnych dowódców Napoleona, który sam powiedział o nim „znalazłem go pigmejem, a zostawiłem gigantem”. Przyjaciel cesarza, mógł się do niego zwracać „Ty”.

Louis Vincent Joseph Le Blond de Saint-Hilaire – francuski generał w czasie rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich.

Pierre-Charles Lochet, – francuski generał podczas Rewolucji i I Cesarstwa francuskiego, komandor Legii Honorowej, uwieczniony na Łuku Triumfalnym w Paryżu.

Charles Antoine Louis Alexis Morand – hrabia cesarstwa francuskiego, generał z czasów rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich. Walczył w wielu najważniejszych bitwach swoich czasów, m.in. w bitwach pod Austerlitz, Borodino i Waterloo.

Joachim Murat, właśc. Joachim-Napoléon Murat – marszałek Francji, Wielki książę Bergu 1806–1808, król Neapolu 1808–1815.

Filip Antoni d’Ornano, fr. Philippe-Antoine d’Ornano, Comte de l'Empire – marszałek i par Francji, drugi mąż Marii Walewskiej.

Franciszek Maksymilian Paszkowski – generał brygady armii Księstwa Warszawskiego, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Virtuti Militari.

Jean Rapp – francuski generał epoki napoleońskiej.

Anne Jean Marie René Savary – francuski generał, książę Rovigo, minister policji Francji w latach 1810–1814, jeden z najbardziej zaufanych ludzi Napoleona Bonaparte.

Nicolas Jean de Dieu Soult, książę Dalmacji – marszałek napoleoński, najwyższy marszałek Francji, polityk francuski.

Louis Gabriel Suchet, książę D'Albufera da Valencia, francuski wojskowy, marszałek napoleoński.

Dominique-Joseph René Vandamme, hrabia d’Unsebourg – generał armii napoleońskiej, znany z niesubordynacji, porywczości i skłonności do rabunków na podbitych terenach.