Ion AntonescuW
Ion Antonescu

Ion Antonescu – rumuński polityk, marszałek i faszystowski dyktator Rumunii w latach 1940–1944.

Gheorghe ArgeșanuW
Gheorghe Argeșanu

Gheorghe Argeșanu – rumuński generał kawalerii i polityk.

Alexandru AverescuW
Alexandru Averescu

Alexandru Averescu – rumuński generał, polityk, premier Rumunii w latach 1920-1921 i 1926-1927. Otrzymał Order Orła Białego w 1921.

Henryk CihoskiW
Henryk Cihoski

Henryk Cihoski – generał i polityk rumuński, pochodzenia polskiego.

Nicolae CiucăW
Nicolae Ciucă

Nicolae Ionel Ciucă – rumuński wojskowy, generał, w latach 2015–2019 szef sztabu generalnego, od 2019 minister obrony narodowej.

Constantin CoandăW
Constantin Coandă

Constantin Coandă – rumuński żołnierz i polityk, generał armii rumuńskiej i profesor matematyki w Narodowej Szkole Mostów i Dróg w Bukareszcie. Jednym z jego (siedmiorga) dzieci był Henri Coandă, wynalazca pierwszego silnika odrzutowego.

Ion DragalinaW
Ion Dragalina

Ion Dragalina – generał armii rumuńskiej.

Petre DumitrescuW
Petre Dumitrescu

Petre Dumitrescu – rumuński generał podczas drugiej wojny światowej. Dowodził 3. Armią rumuńską walczącą na froncie wschodnim.

Ion Emanuel FlorescuW
Ion Emanuel Florescu

Ion Emanuel Florescu – był rumuńskim generałem, który zajmował stanowisko premiera Rumunii przez krótki czas w 1876 roku, jak również w 1891 roku, ponadto pełnił funkcję ministra obrony i spraw wewnętrznych.

Mihail LascărW
Mihail Lascăr

Mihail Lascăr – generał armii rumuńskiej, minister obrony w latach 1946–1947.

Gheorghe ManuW
Gheorghe Manu

Gheorghe Manu – rumuński generał i polityk. W okresie od 5 listopada 1899 do 15 lutego 1891 premier Rumunii, wielokrotny minister wojny z ramienia Partii Konserwatywnej. Przewodniczący Izby Deputowanych w okresie od 26 lutego 1892 do 24 października 1895. Uczestnik wojny rosyjsko-tureckiej (1877-1878).

Vasile MileaW
Vasile Milea

Vasile Milea – minister obrony Rumunii w latach 1985–1989, generał.

Gabriel OpreaW
Gabriel Oprea

Gabriel Oprea – rumuński wojskowy, polityk oraz prawnik, parlamentarzysta obu izb rumuńskiego parlamentu, minister, przewodniczący Narodowego Związku na rzecz Rozwoju Rumunii (UNPR), w 2015 dwukrotnie pełniący obowiązki premiera Rumunii.

Ion PacepaW
Ion Pacepa

Ion Mihai Pacepa – były dwugwiazdkowy generał w komunistycznej Rumunii, najwyższy rangą oficer wywiadu bloku wschodniego i urzędnik reżimu komunistycznego, który zdecydował się przejść na stronę Zachodu. Po zatwierdzeniu jego wniosku o azyl polityczny przez prezydenta USA Jimmy'ego Cartera 27 lipca 1978 przeszedł na stronę Zachodu. Pacepa był wtedy doradcą prezydenta Nicolae Ceaușescu, pełnił obowiązki szefa wywiadu zagranicznego Rumunii i sekretarza stanu Rumuńskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Dumitru PrunariuW
Dumitru Prunariu

Dumitru Dorin Prunariu – rumuński kosmonauta, generał-major lotnictwa, pierwszy Rumun w kosmosie.

Ioan Mihail RacovițăW
Ioan Mihail Racoviță

Ioan Mihail Racoviță – rumuński generał, minister obrony od 23 sierpnia 1944 do 5 listopada 1944 roku w rządzie generała Constantina Sănătescu.

Nicolae RădescuW
Nicolae Rădescu

Nicolae Rădescu – rumuński wojskowy i polityk, premier Rumunii między 7 grudnia 1944, a 1 marca 1945 roku.

Constantin SănătescuW
Constantin Sănătescu

Constantin Sănătescu – rumuński generał, premier Rumunii między 7 sierpnia a 2 grudnia 1944 roku, po zamachu stanu, w wyniku którego Rumunia opuściła obóz państw Osi i dołączyła do aliantów.

Victor StănculescuW
Victor Stănculescu

Victor Atanasie Stănculescu – rumuński generał, minister obrony i przemysłu w rządzie Petre Romana.

Christian TellW
Christian Tell

Christian Tell – rumuński polityk i generał.

Artur VăitoianuW
Artur Văitoianu

Artur lub Arthur Văitoianu – rumuński generał, który pełnił funkcję premiera przez trzy miesiące w 1919 roku. W tym czasie odbyły się pierwsze wybory na terenie tzw. Wielkiej Rumunii.