
Cmentarz wojenny z II wojny światowej w Banachach – zabytkowy cmentarz wojenny żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, znajdujący się w Banachach w gminie Harasiuki. Cmentarz usytuowany jest poza miejscowością w lesie przy drodze od Banach do Huty Krzeszowskiej.

Cmentarz rzymskokatolicki w Bielinach – zabytkowy cmentarz założony w 1810 roku, znajdujący się w gminie Ulanów, powiat niżański, usytuowany jest w północnej części miejscowości, w odległości około kilometra od kościoła.

Cmentarz wojenny w Bukowinie – zabytkowy cmentarz założony w 1914 roku, znajdujący się w gminie Ulanów, powiat niżański, usytuowany jest w północno-wschodniej części miejscowości.

Cmentarz wojenny z II wojny światowej w Banachach – zabytkowy cmentarz wojenny żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, znajdujący się w Banachach w gminie Harasiuki. Cmentarz usytuowany jest poza miejscowością na skraju lasu przy drodze od Biłgoraj do Huty Krzeszowskiej.

Cmentarz wojenny z I i II wojny światowej w Dukli – cmentarz z I i II wojny światowej położony na terenie miejscowości Dukla, w gminie Dukla, w powiecie krośnieńskim, w województwie podkarpackim.

Cmentarz wojenny z I i II wojny światowej w Harasiukach – zabytkowy cmentarz wojenny z okresu I i II wojny światowej, znajduje się w gminie Harasiuki, powiat niżańskim, usytuowany jest na skraju lasu przy drodze wiodącej do Lipin, około 100 metrów od skrzyżowania z drogą Krzeszów-Biłgoraj.

Cmentarz wojenny z II wojny światowej w Hucie Krzeszowskiej – zabytkowy cmentarz z okresu II wojny światowej, znajduje się w gminie Harasiuki, powiat niżańskim, usytuowany jest poza miejscowością, na brzegu lasu, przy skrzyżowaniu dróg z Huty Nowej i Huty Krzeszowskiej do Banachów. Znajduje się w sąsiedztwie cmentarza parafialnego. Cmentarz założony jest na podstawie wycinku koła, otoczony niewielkim murkiem z pomnikiem w części centralnej. Pochowania na nim są polscy żołnierze polegli w czasie walk we wrześniu 1939 roku oraz w 1944.

Zbiorowa mogiła wojenna w Harasiukach – zabytkowa mogiła zbiorowa z okresu II wojny światowej, znajdująca się w Harasiukach. Usytuowana poza miejscowością, kilkadziesiąt metrów na północ od drogi Harasiuki – Gózd Lipiński.

Cmentarz rzymskokatolicki w Hucie Krzeszowskiej – zabytkowy cmentarz parafialny, znajduje się w gminie Harasiuki, powiat niżańskim, usytuowany jest poza miejscowością, na brzegu lasu, przy skrzyżowaniu dróg z Huty Nowej i Huty Krzeszowskiej do Banachów. Zarządcą cmentarza jest Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hucie Krzeszowskiej. Znajduje się w sąsiedztwie cmentarza z II wojny światowej.

Cmentarz żydowski w Jarocinie – zbiorowa mogiła Żydów rozstrzelanych przez Niemców w latach 1942-1943. Mieści się przy szosie Jarocin – Nalepy, z lewej strony naprzeciwko nekropolii rzymskokatolickiej. Na miejscu znajduje się pomnik upamiętniający ofiary.

Cmentarz Pobitno – nekropolia w Rzeszowie, w dzielnicy Pobitno na prawobrzeżu Wisłoka, we wschodniej części miasta. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie powstającej obwodnicy północnej Rzeszowa i ulicy Lwowskiej, przy Rondzie Pobitno. Cmentarz posiada status prawny zabytku.

Cmentarz Centralny w Sanoku – cmentarz komunalny położony w Sanoku. Nekropolia jest złożona z kilku części. Jako pierwsza została założona część przy ulicy Jana Matejki, następnie powstał zaprojektowany obszar przy ulicy Rymanowskiej, zaś obie wymienione części zostały wpisane do rejestru zabytków Sanoka. W późniejszym czasie teren cmentarza ulegał poszerzeniu o okoliczny areał, w rezultacie tworząc całość obecnej nekropolii.

Cmentarz jeńców radzieckich w Sanoku–Olchowcach – cmentarz w Sanoku.

Cmentarz wojenny w Tarnobrzegu – nekropolia założona w 1915. Znajduje się przy ulicy Targowej.

Cmentarz wojenny z I i II wojny światowej w Wólce – zabytkowy cmentarz z okresu I i II wojny światowej, znajduje się w gminie Harasiuki, powiat niżańskim, usytuowany jest poza miejscowością, na brzegu lasu, przy drodze z Krzeszowa do Biłgoraju. Zarządcą cmentarza jest Urząd Gminy w Harasiukach. Cmentarz ma kształt zbliżony do kwadratu. Otoczony jest metalowym płotkiem, a na jego terenie znajduje się kilka mogił symbolicznych, oraz w centralnej części pomnik kamienny z tablicą z błędnym napisem: CMENTARZ POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY w 1917 i 1944 R.. W 1917 roku na okolicznych terenach nie były prowadzone walki.