
Cornelis van der Aa – holenderski pisarz, historyk i księgarz.

Francesco Bartolozzi – włoski grawer na dworze Jerzego III Hanowerskiego.

Benjamin Smith Barton był amerykańskim botanikiem. Studiował medycynę na uniwersytetach w Filadelfii, Edynburgu i Getyndze. Po ukończeniu studiów w 1789 roku powrócił do Filadelfii i zajął się botaniką i historią naturalną.

Richard Bassett – amerykański prawnik i polityk, weteran rewolucji amerykańskiej, federalista.

Charles Angélique François Huchet de La Bédoyère – francuski hrabia, generał, od 26 marca 1815 r. adiutant Napoleona, zagorzały bonapartysta.

Louis Alexandre Berthier, książę Neuchâtel i Wagram, diuk Valengin, Marszałek Francji, mianowany przez cesarza Napoleona I w roku 1804, jako pierwszy wśród marszałków Cesarstwa. Z wykształcenia kartograf.

Franciszek Ksawery Bianchi – włoski barnabita, święty Kościoła katolickiego.

Ignacy Błeszyński herbu Oksza – poseł na Sejm Księstwa Warszawskiego, starosta brodnicki, organizator insurekcji kościuszkowskiej w województwie sieradzkim.

Guillaume Maria Anna Brune – marszałek Cesarstwa Francuskiego.

John Carroll – amerykański duchowny, pierwszy biskup i arcybiskup Stanów Zjednoczonych. Służył w Archidiecezji Baltimore, założyciel najstarszego katolickiego uniwersytetu Georgetown University.

Matthias Claudius także Asmus – niemiecki poeta. Autor tekstu do kołysanki „Der Mond ist aufgegangen”.

Benjamin Contee – amerykański polityk.

John Singleton Copley – amerykański malarz i rysownik.

Jan Dufresse, fr. Jean Gabriel Taurin Dufresse – misjonarz, biskup, męczennik, święty Kościoła katolickiego.

Emma Lyon, znana jako Emma, Lady Hamilton – angielska tancerka.

Fryderyk Wilhelm – niemiecki książę Brunszwiku-Lüneburga i Oleśnicy z dynastii Welfów. Przejściowo także władca Brunszwiku-Wolfenbüttel.

Robert Fulton – amerykański inżynier i wynalazca, konstruktor pierwszego statku parowego. Studiował malarstwo w Londynie, później zajął się konstruowaniem statków. W latach 1798–1801 zbudował jedne z pierwszych okrętów podwodnych – trzy napędzane ręcznie za pomocą śruby Nautilusy. Według niektórych źródeł Fulton zbudował Nautilusa w oparciu o projekt polskiego lekarza Jakuba Hoffmanna, który chciał użyć łodzi podwodnej w celu uwolnienia Tadeusza Kościuszki z rosyjskiego więzienia. W 1802 pierwszy statek parowy konstrukcji Fultona został przetestowany w Anglii – Clermont. W 1807 zbudował pierwszy parowy statek pasażerski North River Steamboat, a w latach 1812–1814 pierwszy okręt o napędzie parowym. Pochowany na cmentarzu przy Trinity Church w Nowym Jorku.

Joseph Habersham – polityk i przedsiębiorca amerykański.

Baltazar Hacquet de la Motte – austriacki naturalista pochodzenia francuskiego, profesor anatomii, chemii i botaniki, etnolog, uważany za prekursora alpinizmu, pionier badań przyrody Karpat.

Aletta Haniel, wcześniej Aletta Noot – niemiecka przedsiębiorczyni, matka Franza Haniela.

Jakub Icchak Horowic, znany także jako Widzący z Lublina lub Jakub Izaak z Lublina – chasydzki rabin, cadyk, przywódca ruchu chasydzkiego, kabalista i filozof.

Charles Howard – brytyjski arystokrata i polityk, syn Charlesa Howarda, 10. księcia Norfolk i Catherine Brockholes, córki Johna Brockholesa.

Ignacy Jełowicki herbu własnego – ur. 1758 - zm. 18 grudnia 1815 – starosta zawidecki, członek konfederacji targowickiej województwa wołyńskiego w 1792 roku.

Philip Barton Key – amerykański polityk.

Claude Jacques Lecourbe – francuski generał.

Charles Lee – amerykański prawnik i polityk.
Leopold z Gaiche – włoski franciszkanin, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Samuel Liljeblad – szwedzki botanik i mykolog.

Lungtok Gjaco, najwyższy inkarnowany lama szkoły Gelug buddyzmu tybetańskiego, dziewiąty dalajlama.

Helena Apolonia z Massalskich primo voto de Ligne secundo voto Potocka herbu własnego – polska arystokratka i pamiętnikarka.

Giovanni Meli także Giovanni Mèli – włoski poeta i lekarz.

Menachem Mendel z Rymanowa – rabin, pisarz. Syn Józefa, jeszcze w młodym wieku spotkał Dow-Ber z Międzyrzeca. Uczeń Elimelecha z Leżajska i Samuela Szmelke z Mikulova. Rabin we Frysztaku, Rymanowie i Przeworsku. Był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli chasydyzmu. Z kolei jego najwybitniejszymi uczniami byli Naftali z Ropczyc i Cwi Elimelech z Dynowa. Obok Elimelecha z Leżajska był jednym z trzech głównych przywódców ruchu chasydzkiego w Polsce. Znany ze swojego ascetycznego i mistycznego poparcia dla Napoleona, utożsamiał jego walkę z walką między mistycznymi siłami Gog i Magog. Zasłynął jako cudotwórca posiadający dar jasnowidzenia, mający moc leczenie wszelkich chorób. Był również autorytetem dla ludności nieżydowskiej. Chociaż przebywał w Rymanowie i tu znajdował się jego sąd rabinacki, przyciągał wielu uczniów chętnych do wysłuchania jego wykładów i kazań.

Franz Anton Mesmer − niemiecki lekarz, twórca koncepcji magnetyzmu zwierzęcego i systemu leczniczego zwanego „mesmeryzmem”.

José María Morelos y Pavón – meksykański ksiądz katolicki, jeden z głównych przywódców walk o niepodległość Meksyku okresu 1811-1815, proboszcz parafii w Carácuaro.

Joachim Murat, właśc. Joachim-Napoléon Murat – marszałek Francji, Wielki książę Bergu 1806–1808, król Neapolu 1808–1815.

Étienne Marie Antoine Champion de Nansouty – francuski generał okresu I Republiki i I Cesarstwa. Francuski generał kawalerii.

Michel Ney diuk d'Elchingen, książę Moskwy, ur. 10 stycznia 1769 w Saarlouis, zm. 7 grudnia 1815 w Paryżu – marszałek Francji. Walczył w obronie rewolucji francuskiej oraz w wojnach napoleońskich.

Karsten Niebuhr – niemiecki podróżnik. Najważniejsze jego dokonania dotyczą badań dziejów Mezopotamii oraz pisma klinowego.

Christophe-Philippe Oberkampf – francuski przemysłowiec pochodzenia niemieckiego, założyciel manufaktury produkującej tkaniny drukowane w Jouy-en-Josas.

Thomas Picton G.C.B. – oficer British Army pochodzący z Walii. Brał udział w wielu kampaniach po stronie Wielkiej Brytanii, dosługując się stopnia generała broni. Według historyka Alessandra Barbery Pictona „respektowano za odwagę i bano się za porywczy charakter”. Odznaczył się w służbie u księcia Wellingtona podczas wojen w Hiszpanii i Portugalii oraz pod Waterloo, gdzie został śmiertelnie ranny, kiedy jego dywizja zatrzymała natarcie hrabiego d’Erlona.

Francesco Maria Pignatelli – włoski kardynał.

Piotr Aleut – święty prawosławny. Pochodził z Aleutów. Według tradycji został zamordowany przez hiszpańskich księży katolickich w San Francisco.
Jan Potocki herbu Pilawa, ps. i krypt.: Graf***; M. L. C. J.P.; hr Courchamps – polski powieścio- i dramatopisarz, podróżnik, polityk, historyk, publicysta, etnograf, jeden z pierwszych polskich archeologów, badacz starożytności słowiańskich, inżynier, pierwszy polski aeronauta, kawaler maltański zaszczycony Krzyżem Devotionis.

Jan Nepomucen Eryk Potocki herbu Pilawa – hrabia, poseł, brygadier i komendant 4 Brygady Kawalerii Narodowej w latach 1789-1792, starosta brzostowski. Był posłem na sejm 1786 roku z ziemi wiskiej.

Robert Prescott – brytyjski żołnierz i administrator, gubernator generalny Brytyjskiej Kanady w latach 1796-1807.

Friedrich Wilhelm von Reden – niemiecki dyrektor Wyższego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, a później minister w rządzie pruskim, zasłużony dla rozwoju przemysłu, szczególnie na wschodnim terenie Górnego Śląska. W 1786 roku obdarzony przez króla Fryderyka Wilhelma II tytułem hrabiowskim.

Saartjie Baartman, prawdziwe imię Sawtche, zwana hotentocką Wenus, urodzona prawdopodobnie w pobliżu rzeki Gamtoos około 1789 roku. Pochodziła z ludu Khoikhoi (khoisan), najstarszego w południowej części Afryki. Zmarła 29 grudnia 1815 roku w Paryżu.

Philip Stanhope, 5. hrabia Chesterfield był brytyjskim politykiem i dyplomatą.
Hieronim Stroynowski herbu Strzemię, inna forma nazwiska: Strojnowski, – polski duchowny katolicki, pijar, biskup wileński mianowany w 1814 roku, koadiutor biskupa łucko-żytomierskiego w 1804 roku, biskup tytularny Lambaesis mianowany w 1804 roku, ordynowany w 1808 roku, prawnik i ekonomista, mówca, profesor i rektor Uniwersytetu Wileńskiego.

Józef Ignacy Tyszkiewicz herbu Leliwa – polski hrabia, starosta wielatycki, pułkownik wojsk litewskich Kawalerii Narodowej.

Józef Stanisław Wielopolski – współwłaściciel i mieszkaniec miasta Wielkie Oczy, hrabia na Pieskowej Skale i Żywcu od 1813 roku XII ordynat Ordynacji Myszkowskich.

Ignacy Wodziński herbu Jastrzębiec – generał major od 1791, od 1793 generał-lejtnant, komendant Szkoły Rycerskiej w latach 1793-1794, uczestnik insurekcji kościuszkowskiej, wolnomularz. W 1794 odznaczony Orderem Orła Białego, w 1790 został kawalerem Orderu Świętego Stanisława.

Św. Augustyn Zhao Rong – święty Kościoła katolickiego, pierwszy ksiądz pochodzenia chińskiego, który został męczennikiem.