
Abdülhamid I – sułtan z dynastii Osmanów od 1774 do 1789 roku. Syn Ahmeda III i następca brata, Mustafy III.

Aleksandra, imię świeckie Agafia Siemionowna Mielgunowa – święta mniszka prawosławna, założycielka monasteru w Diwiejewie.

Andrzej Badurski – polski lekarz, profesor medycyny, naukowiec i praktyk, patolog, magister Szkoły Królewskiej.

Mateusz Michał Bąkowski z Zaborowa herbu Gryf – hrabia austriacki w 1782 roku, stolnik halicki w 1765 roku, podczaszy halicki w 1761 roku, cześnik kołomyjski w 1746 roku, marszałek sejmiku halickiego w 1750 roku, poseł halicki na sejm 1758 roku.

Jakub Bernatowicz herbu Bernatowicz (1712-1789) – burmistrz Lwowa, dyrektor sądów ormiańskich we Lwowie, przedstawiciel zamożnej ormiańskiej rodziny mieszczańskiej mającej wiele związków genealogicznych ze szlachtą polską; zapewne bliski krewny Teodora Jakuba Bernatowicza (1693-1772), znanego z epitafium w katedrze ormiańskiej we Lwowie. Z małżeństwa z Zuzanną Piramowicz miał dwóch synów: Grzegorza (Jerzego) (1721-1799) nobilitowanego w Galicji w 1789 i Gabriela, oraz córkę Annę.

Jacob II Bernoulli – szwajcarski matematyk pochodzący z rodziny Bernoulli.

Antoni Bielski z Olbrachcic herbu Jelita – «pan na Zborowie z przyległościami, Jarczowcach z przyległościami, Pieniakach z przyległościami, Załoścach, Dobrowodach, Kluczowie wyższym, Miastkówce, połowie Utoropia, Szeszorach, Prokurawie, Brusturach, Wierzbiążu wyższym...». 19 listopada 1778 r. otrzymał tytuł hrabiowski austriacki od cesarzowej Marii Teresy. Kawaler orderu Orła Białego (1782), kawaler orderu świętego Stanisława (1781), łowczy nadworny (1750), starosta czerwonogródzki, starosta rabsztyński, sędzia kapturowy ziemi lwowskiej w 1764 roku.

Frances Brooke, z domu Moore – brytyjska pisarka i tłumaczka. Autorka pierwszej powieści, której akcja toczy się w Kanadzie, nazywanej pierwszą kanadyjską powieścią.

Jack Broughton – angielski bokser z okresu walk na gołe pięści.

Petrus (Pieter) Camper – holenderski lekarz, anatom, przyrodnik.

Domenico Caracciolo, markiz di Villamaina – włoski (neapolitański) polityk-reformator, człowiek oświecenia.

Emmanuel-Félicité de Durfort – francuski wojskowy i dyplomata.

Dżafar Chan Zand - szach Persji od 17 lutego 1785 roku aż do swojej śmierci, siódmy i trzeci od końca władca z dynastii Zandów. Przyrodnim bratem jego ojca był Karim Chan, pierwszy i najsilniejszy władca z dynastii. Jego ojciec, Sadegh Chan - nieślubny syn Inagh Chan Zanda - sprawował władzę w latach 1779-1781. Synem Dżafara był z kolei Lotf Ali Chan, panujący w latach 1789-1794.

Paul Egede (1708-1789) – duński biskup, teolog, misjonarz na Grenlandii i badacz języka Inuitów.

Charles-Michel de L’Épée – francuski prezbiter katolicki, nauczyciel, pionier edukacji osób niesłyszących i niedosłyszących, twórca pierwszej szkoły dla niesłyszących w Paryżu i francuskiego języka migowego.
Aleksandra Grabowska – córka Elżbiety i Jana Jerzego Grabowskiego, żona Franciszka Salezego Krasickiego.

Jan Jerzy Grabowski herbu Oksza – generał lejtnant wojsk armii koronnej, generalny inspektor jazdy litewskiej, marszałek utworzonej w 1767 dysydenckiej konfederacji słuckiej.

Pablo Jerónimo Grimaldi y Pallavicini – markiz i książę de Grimaldi – włosko-hiszpański dyplomata i polityk.

John Hawkins – angielski teoretyk i historyk muzyki.

Johann Wilhelm Hertel – niemiecki kompozytor i klawesynista.

Paul Henry Thiry, baron d’Holbach – oświeceniowy filozof francuski, ateista, encyklopedysta Wielkiej Encyklopedii Francuskiej.

Hrabia Anders Johan von Höpken - polityk, ekonomista i prawnik szwedzki z XVIII wieku.

Wilhelm Kaliński, inna forma imienia: Gwilhelm, pseud.: Ksiądz Nikodem Puzyna, kanonik kathedr., offic. gener. wileński, – zakonnik, kaznodzieja i mówca; od 1782 roku profesor Szkoły Głównej Litewskiej w Wilnie, kiedy to objął katedrę teologii moralnej i historii Kościoła. Największym jego wkładem w rozwój kultury polskiej jest prowadzenie dziennika w latach 1787-1788, który stanowi doskonałą ilustrację życia elit wileńskich w epoce oświecenia.

Franciszek Ksawery Kęszycki herbu Nałęcz (1742-1789) – wojewoda gnieźnieński od 1786, kawaler Orderu Orła Białego i Orderu Świętego Stanisława, marszałek Trybunału Głównego Koronnego w Lublinie w 1782 roku, rotmistrz Kawalerii Narodowej, poseł na Sejm Czteroletni.

Jan Kwilecki herbu Szreniawa – kasztelan międzyrzecki w latach 1785-1789, kasztelan rogoziński w latach 1781-1785, kasztelan biechowski w latach 1778-1781, cześnik wschowski w latach 1772-1776.

Maciej Lanckoroński herbu Zadora – wojewoda bracławski w latach 1772-1789, kasztelan kijowski w latach 1762-1772, stolnik kamieniecki w latach 1752-1762, rotmistrz królewski, hrabia, członek Stanów Galicyjskich. W 1783 otrzymał od cesarza Józefa tytuł hrabiowski. Kapitan wojsk francuskich, rotmistrz pancerny.

Karl Georg Lebrecht – książę Anhalt-Köthen z dynastii askańskiej ; generalleutnant armii pruskiej oraz feldmarschalleutnant armii cesarskiej.

Axel Gabriel Leijonhufvud – szwedzki baron, dworzanin, patron sztuk, polityk i wojskowy. Leijonhufvud był kawalerem księcia następcy tronu. Należał do stronników Gustawa III. Pełnił funkcję przewodniczącego szwedzkiego parlamentu stanów (lantmarskalk) od 1771 do 1772 roku.

Jean-Étienne Liotard – malarz i miedziorytnik szwajcarski. Brat bliźniak Jeana Michela Liotarda (1702-1796).

Ludwik Józef Ksawery Franciszek Burbon, fr. Louis Joseph Xavier François de France – książę Bretanii, delfin Francji.

Maria Anna Habsburg, arcyksiężniczka austriacka.

Onufry Morski herbu Topór – szambelan Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1774 roku, kasztelan kamieniecki, rotmistrz chorągwi 1 Brygady Kawalerii Narodowej w 1789 roku.

Józef Mycielski herbu Dołęga – generał lejtnant w 1761 roku, dowódca 1. Dywizji Litewskiej, generał-adiutant Buławy Wielkiej Litewskiej w 1755 roku, wojewoda inowrocławski w latach 1784-1789, starosta koniński w 1756 roku.

Thomas Nelson Jr. – delegat Kongresu Kontynentalnego ze stanu Wirginia, sygnatariusz Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych.

Dominik Orłowski herbu Lubicz, pułkownik polskiej husarii, towarzysz chorągwi pancernej i łowczy dobrzyński.

Domenico Orsini d’Aragona – włoski kardynał.

Thomas Osborne, 4. książę Leeds – brytyjski arystokrata, polityk i sędzia. Od urodzenia do 1729 nazywany hrabią Danby, a od 1729 do 1731 markizem Carmarthen.
Francisco Preciado de la Vega – hiszpański malarz, przedstawiciel szkoły sewilskiej.

Paolo Renier – polityk włoski i 119. doża Wenecji.

Franz Xaver Richter – morawski kompozytor, zaliczany do szkoły mannheimskiej.

Giovanni Maria Riminaldi – włoski kardynał.

Barrimore Matthew St. Leger – pułkownik brytyjski, który poprowadził brytyjskie wojska inwazyjne z Kanady w trakcie kampanii saratogańskiej w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

František Antonín Šebesta – morawski malarz barokowy tworzący głównie na Górnym Śląsku.

Sejd Morad Chan – perski władca, ósmy szach z dynastii Zandów panujący od 23 stycznia do 10 maja 1789. Był członkiem sądu swego poprzednika Dżafara. W 1789 wraz z grupą zwoich zwolenników sprzysiągł się przeciw Dżafarowi i otruł go za pomocą przekupionej niewolnicy. Głowę Dżafara spiskowcy zrzucili z cytadeli. Po jego śmierci Sejd sam został kolejnym szachem, ale po upływie kilku miesięcy stracił władzę, gdy wojsko Lotfa Alego wstąpiło do Szirazu i zdobyło stołicę. Sejd musiał kapitulować i został zamordowany.

Marcin Slaski . Z rodu Slaskich herbu Grzymała. Był synem Adama Slaskiego i Anny Ludwiki z Walewskich herbu Kolumna (1728-1832). Szambelan królewski, poseł na Sejm Czteroletni, odznaczony Orderem Orła Białego.

Luka Sorkočević – kompozytor okresu przełomu baroku i klasycyzmu, pochodzący z Republiki Raguzy.

Michał Jan Stadnicki herbu Szreniawa bez Krzyża – polski szlachcic, pijar, rektor Collegium Nobilium pijarów w Warszawie.

Aleksandr Nikołajewicz Stroganow – generał en chef i generał lejtnant wojsk rosyjskich, rzeczywisty tajny radca, baron.

Jean-Baptiste Vaquette de Gribeauval – generał i inżynier francuski, inspektor i reformator artylerii.

Claude Joseph Vernet – francuski marynista, pejzażysta i miedziorytnik okresu klasycyzmu.

Julia von Voss, właściwie Julie Amalie Elisabeth von Voss, Gräfin von Ingenheim była damą dworu za panowania Fryderyka II i małżonką jego następcy, Fryderyka Wilhelma II.