
Alamo – amerykański dramat wojenny z 1960 roku, w reżyserii Johna Wayne’a.

American Beauty – dramat obyczajowy, produkcji USA z 1999 roku, w reżyserii Sama Mendesa.

Babadook − australijsko-kanadyjski film fabularny z 2014 roku, napisany i wyreżyserowany przez Jennifer Kent. Premiera obrazu nastąpiła w styczniu 2014 podczas Sundance Film Festival. Na początku maja 2014 film prezentowany był widzom festiwalu Off Plus Camera 2014 w Krakowie. Komercyjna premiera Babadooka w Polsce odbyła się 30 maja tego samego roku. Projekt zebrał pozytywne recenzje krytyków, otrzymał także szereg nagród filmowych.
Córki dancingu – polski musical filmowy z 2015 w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, zrealizowany na podstawie scenariusza Roberta Bolesty. Autorkami i wykonawczyniami muzyki do filmu są Barbara i Zuzanna Wrońskie tworzące zespół Ballady i Romanse.

Czarownica – amerykańska dramatyczna baśń przygodowa z 2014 w reżyserii Roberta Stromberga z Angeliną Jolie w roli tytułowej. Film zainspirowany Diaboliną – postacią znaną z disneyowskiej Śpiącej królewny z 1959.

Daas – polski film kostiumowy z 2011 roku w reżyserii Adriana Panka. Premiera obrazu odbyła się podczas 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie produkcja brała udział w konkursie głównym. Daas znalazł się także w konkursie 30. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, gdzie zdobył nagrodę za najlepsze zdjęcia, dźwięk, rolę męską oraz odebrał wyróżnienie dziennikarzy.

Dom w głębi lasu – horror produkcji amerykańskiej, który swoją premierę miał w kwietniu 2012 roku.

Dwunastu gniewnych ludzi – amerykański dramat sądowy z 1957 roku, zrealizowany w oparciu o powstałe dwa lata wcześniej teatralne przedstawienie telewizyjne Reginalda Rose’a. Film opowiada historię ławy przysięgłych obradującej po procesie młodego chłopaka oskarżonego o morderstwo. Spośród dwunastu przysięgłych tylko jeden nie jest do końca przekonany o winie oskarżonego.

Dzieciaki – amerykański dramat filmowy z 1995 roku w reżyserii Larry'ego Clarka.

El Mariachi – amerykański film sensacyjny z 1992 roku. Reżyserem, scenarzystą, producentem, operatorem i jednym ze scenografów filmu jest Robert Rodriguez.
Ewa chce spać – polska komedia filmowa z 1957 roku w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego. Film zdobył Złotą Muszlę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastián.

Gangsterzy i filantropi – polska komedia kryminalna w 1962 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego.

Głowa do wycierania – amerykański film z 1977 roku w reżyserii Davida Lyncha. Premiera filmu w Polsce miała miejsce w grudniu roku 1978.

Grave – francusko-belgijsko-włoski film fabularny z 2016 roku, którego reżyserką i scenarzystką jest Julia Ducournau. Jest to pierwszy solowy pełnometrażowy projekt Ducournau; pogranicze dramatu i horroru. Opowiada historię Justine, wegetarianki, która po skosztowaniu surowego mięsa zaczyna przejawiać kanibalistyczne skłonności. Światowa premiera obrazu odbyła się 14 maja 2016 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Po emisjach na festiwalach w Toronto i Sundance film trafił do dystrybucji kinowej w marcu 2017. Grave został pozytywnie oceniony przez krytyków. W Cannes wyróżniono projekt nagrodą Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI).

Hrabia Zarow – film z 1932 roku w reżyserii Irvinga Pichela i Ernesta B. Schoedsacka. Pierwsza adaptacja filmowa opowiadania z o tym samym tytule autorstwa Richarda Connella.

Istota z innego świata – amerykański film grozy z 1951 roku wyreżyserowany przez Christiana Nyby.

Klopsiki i inne zjawiska pogodowe – amerykański film animowany z 2009 roku. Jest to animowana opowieść, opowiadająca o walce z głodem. Pierwszy film w historii wydany na Blu-ray 3D.

Mad Max – australijski film z gatunku science-fiction z 1979 roku w reżyserii George’a Millera. Film ten to opowieść o upadku społeczeństwa, zabójstwie i zemście, którego akcja rozgrywa się w nieokreślonej przyszłości w Australii. Policjant Max Rockatansky zostaje uwikłany w spór z gangiem motocyklistów. Zdjęcia do filmu kręcono w okolicach Melbourne i trwały sześć tygodni.

Marty – amerykański melodramat z 1955 roku w reżyserii Delberta Manna. Obraz nagrodzono Oscarem dla najlepszego filmu roku, a także Złotą Palmą na 8. MFF w Cannes. Obok Straconego weekendu (1945) Billy'ego Wildera i Parasite (2019) Bong Joon-ho jest to jeden z zaledwie trzech filmów, które wyróżniono obydwiema tymi prestiżowymi nagrodami.

Miłość od pierwszego ugryzienia – francuska komedia romantyczna w reżyserii Thomasa Cailleya.

Mistrz kierownicy ucieka – amerykańska komedia sensacyjna z 1977 roku.

Monty Python i Święty Graal – brytyjska surrealistyczna komedia filmowa z roku 1975 w reżyserii Terry’ego Jonesa i Terry’ego Gilliama; pierwszy film fabularny stworzony przez grupę Monty Pythona. Jej członkowie zarówno odgrywają główne role w filmie, jak i są też twórcami scenariusza filmu.

Na przepustce – amerykański kolorowy musical z 1949 roku, wyreżyserowany przez Stanleya Donena i Gene’a Kelly’ego. W rolach głównych wystąpili: Gene Kelly, Frank Sinatra, Jules Munshin i Ann Miller. Film jest adaptacją broadwayowskiego musicalu z 1944 roku, jednak pozbyto się wielu oryginalnych scen i piosenek Bernsteina. Jest to trzeci film duetu Kelly-Sinatra.

Niebezpieczny umysł – amerykański film fabularny powstały na podstawie autobiografii Chucka Barrisa pt. Niebezpieczny umysł.

Obcy 3 – amerykański film fantastyczno-naukowy z 1992 roku w reżyserii Davida Finchera.

Ogród rozkoszy – brytyjsko-niemiecki, niemy film kryminalny z 1925 r. w reżyserii Alfreda Hitchcocka.

Party Girl – francuski film dramatyczny z 2014 roku w reżyserii i według scenariusza tria Marie Amachoukeli, Claire Burger i Samuela Theisa.

π – amerykański thriller psychologiczny z 1998 roku. Główny bohater jest matematykiem badającym liczbę π i doszukującym się w niej klucza do zrozumienia natury świata. Jego odkryciami interesują się maklerzy giełdowi, a także kabaliści.

Pojedynek – brytyjski dramat historyczny w reżyserii Ridleya Scotta z 1977 roku. Film powstał na podstawie opowiadania Josepha Conrada pt. „Pojedynek”.

Pokolenie – polski film wojenny z 1954 w reżyserii Andrzeja Wajdy, zrealizowany według scenariusza Bohdana Czeszki na podstawie powieści tego autora.

Przekładaniec – film z 2004 roku w reżyserii Matthew Vaughna na podstawie powieści J.J. Connolly’ego.

S.W.A.T. – film kryminalny z 2003 roku wyreżyserowany przez Clarka Johnsona. W głównych rolach wystąpili Samuel L. Jackson, Colin Farrell, Michelle Rodriguez i LL Cool J.

Saga o dżudo – dramat produkcji japońskiej z 1943 roku, w reżyserii Akiry Kurosawy. Drugą częścią filmu jest Saga o dżudo II.

Sokół maltański – amerykański film fabularny z 1941 roku z Humphreyem Bogartem i Mary Astor w rolach głównych. Film jest debiutanckim dziełem reżysera Johna Hustona, który był także autorem scenariusza, napisanego na podstawie powieści Dashiella Hammetta pod tym samym tytułem.

Strach i pożądanie – fabularny debiut Stanleya Kubricka. Film opowiada o grupie żołnierzy osaczonych na terytorium wroga podczas fikcyjnej wojny.
Sztos – polska komedia sensacyjna w reżyserii Olafa Lubaszenki, wyprodukowana w 1997 roku. Część scen kręcona była w plenerach Gdańska i Pułtuska. W 2011 roku powstała kontynuacja filmu pod tytułem Sztos 2.

Śmiertelnie proste – amerykański film neo-noir z 1984 roku. Jest to debiutancka produkcja braci Joela i Ethana Coenów. Tytuł filmu został zaczerpnięty z książki Krwawe żniwa autorstwa Dasheilla Hammetta.

Światła variété – włoski komediodramat z 1950 roku w reżyserii Federico Felliniego i Alberta Lattuady.

Tańczący z wilkami – amerykański western z 1990, wyreżyserowany i wyprodukowany przez Kevina Costnera, który zagrał w nim główną rolę; filmowa adaptacja powieści Tańczący z Wilkami (1988) Michaela Blake’a, opowiadająca o losach oficera United States Army, przybyłego na pogranicze, by obsadzić posterunek, i jego relacjach z grupą Indian z plemienia Dakotów.

Ted – amerykański film komediowy z 2012 roku w reżyserii Setha MacFarlane'a.

Transporter – film koprodukcji francusko-amerykańskiej z roku 2002, wyreżyserowany przez Coreya Yuena.

Tron: Dziedzictwo – amerykański film science fiction w reżyserii Josepha Kosinskiego z 2010 roku. Produkcja jest kontynuacją słynnego filmu Tron z 1982 roku. Reżyser pierwszego filmu, Steven Lisberger, powrócił w najnowszej odsłonie jako producent. Jeff Bridges ponownie wcielił się w rolę Kevina Flynna, Bruce Boxleitner w rolę Alana Bradleya, a Garrett Hedlund zagrał rolę Sama Flynna, teraz jako dorosły syn Kevina. W drugiej części wystąpiła również Olivia Wilde jako Quorra.

Wielka przygoda Pee Wee Hermana – amerykański film fabularny z 1985 roku w reżyserii Tima Burtona.

Wolny strzelec − amerykański film kryminalny (neo-noir) z 2014 w reżyserii i według scenariusza Dana Gilroya.

Zabiłem moją matkę - kanadyjski dramat biograficzny z 2009 roku, będący debiutem reżyserskim Xaviera Dolana. Film został obsypany nagrodami. Wyświetlany był na najważniejszych festiwalach. Został zgłoszony przez Kanadę jako oficjalny kandydat do Oscara. Zachodnia prasa okrzyknęła Xaviera Dolana cudownym dzieckiem kina.