
All Platinum Records – nieistniejąca grupa wytwórni płytowych, koncentrująca kilka zależnych podmiotów, która założona została w 1968 roku przez piosenkarkę Sylvię Robinson i jej męża, biznesmena Joe Robinsona, który wcześniej pracował w przemyśle muzycznym.

Avid – firma produkująca hamulce rowerowe. Przejęta przez koncern SRAM w marcu 2004 roku. Jeden z największych, obok Hayes, Hope i Shimano, producentów hamulców rowerowych na świecie.
Bell Telephone Company – amerykańskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne z siedzibą w Bostonie. Zostało założone 9 lipca 1877 roku jako spółka akcyjna przez teścia Alexandra Bella, Gardinera Hubbarda. Hubbard wraz z inwestorami z Massachusetts i Rhode Island pomagał także w organizacji siostrzanej firmy – New England Telephone and Telegraph Company. Bell Telephone zorganizowała pierwszą centralę telefoniczną w New Haven w stanie Connecticut.

Burroughs – amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne z wczesnego okresu umaszynowienia przetwarzania informacji.

Coda – dawny amerykański producent elektrycznych samochodów osobowych z siedzibą w Los Angeles działający w latach 2009–2016.

Compaq Computer Corporation – amerykańskie przedsiębiorstwo komputerowe, założone w lutym 1982 przez Roda Caniona, Jima Harrisa i Billa Murto, produkujące głównie komputery osobiste i laptopy.
Continental – dawny amerykański producent samochodów luksusowych z siedzibą w Dearborn działający w latach 1952–1956. Marka należała do amerykańskiego koncernu Ford Motor Company.

Convex Computer Corporation – amerykańskie przedsiębiorstwo komputerowe. Zajmowało się projektowaniem, produkowaniem, marketingiem i serwisowaniem komputerów dla naukowców i użytkowników technicznych. Produkty tej firmy zawierały jedno i wieloprocesorowe systemy wektorowe/skalarne oraz wieloprocesorowe skalowalne systemy przetwarzania równoległego, i powiązane oprogramowanie. Firma została ufundowana we wrześniu 1982 z siedzibą w Richardson, Teksas. Convex zostało kupione przez Hewlett-Packard w 1995.

Duesenberg – amerykańskie przedsiębiorstwo istniejące w latach 1913–1937, produkujące luksusowe samochody osobowe. Pierwsze wprowadziło silniki ośmiocylindrowe rzędowe i hamulce hydrauliczne na koła przednie.

Eagle – dawny amerykański producent samochodów osobowych i sportowych z siedzibą w Auburn Hills działająca w latach 1988–1998. Marka należała do amerykańskiego konceru Chrysler.

Edsel – dawny amerykański producent samochodów luksusowych z siedzibą w Allen Park działający w latach 1957–1959. Marka należała do amerykańskiego koncernu Ford Motor Company.

Enron Corporation – amerykańskie przedsiębiorstwo energetyczne z siedzibą w Houston w Teksasie, które istniało w latach 1985–2001.

H. J. Heinz Company – amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją przetworów spożywczych, działające pod marką Heinz. Siedziba spółki mieści się w Pittsburghu, w stanie Pensylwania.

Hudson Motor Car Company – dawny amerykański producent samochodów osobowych i sportowych z siedzibą w Detroit działający w latach 1909–1954.

Hughes Aircraft Company – dawne amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją samolotów, śmigłowców, pocisków rakietowych, systemów radarowych oraz statków kosmicznych.

Imperial – dawny amerykański producent samochodów luksusowych z siedzibą w Auburn Hills działający w latach 1955–1975 oraz ponownie 1980–1983. Marka należała do amerykańskiego koncernu Chrysler.

J Records – amerykańska wytwórnia muzyczna założona w 2002 roku, należąca do Sony Music Entertainment. Przestała istnieć w 2011 roku, a jej funkcje przejęło RCA Records. Dystrybutorem wytwórni było RCA/Jive Label Group.

Kraft Foods Group, Inc. – była spółka powstała w wyniku podziału globalnego koncernu Kraft Foods w październiku 2012 roku. Przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją i dystrybucją artykułów spożywczych na rynku północnoamerykańskim. Dział produkcji słodyczy i przekąsek należy do Mondelēz International.

Macromedia – amerykańskie przedsiębiorstwo software’owe z siedzibą w San Francisco, tworząca oprogramowanie do tworzenia grafiki i budowy witryn internetowych.

Marriott Corporation – dawne amerykańskie przedsiębiorstwo branży hotelarskiej w latach 1927-1993. Siedziba firmy znajdowała się w mieście Bethesda, w stanie Maryland. Założycielem był John Willard Marriott, który rozpoczął działalność wraz z żoną Alice Marriott pod nazwą Hot Shoppes. Sprzedawali oni w budce piwo korzenne a następnie gorące dania. W roku 1957 firma buduje pierwszy hotel Twin Bridges Motor Hotel w Stanach Zjednoczonych, w hrabstwie Arlington, w stanie Wirginia. Hotel ten został zburzony w 1990.
Merkur – dawna amerykańska marka samochodów osobowych z siedzibą w Dearborn działająca w latach 1985 – 1989. Marka należała do amerykańskiego koncernu Ford Motor Company.

MOS Technology, Inc. - nieistniejąca już amerykańska firma produkująca półprzewodniki, znana także pod nazwą CSG.
New York Shipbuilding Corporation – amerykańskie przedsiębiorstwo przemysłu stoczniowego działające w latach 1899-1967. Założycielem był Henry Morse. W latach 20. i 40. XX wieku, dzięki kontraktom wojskowym, była największą stocznią na świecie. Powstało w niej ponad 670 statków i okrętów, w tym 13 lotniskowców, 25 krążowników, 51 niszczycieli i 3 atomowe okręty podwodne. Ze składników jej majątku powstała South Jersey Port Corporation.

NeXT, Inc. – amerykańskie przedsiębiorstwo komputerowe założone w 1985 roku przez Steve'a Jobsa, producent nowoczesnych stacji roboczych oraz oprogramowania dla nich. W roku 1996 przedsiębiorstwo zostało wykupione przez Apple Computer za 402 mln USD.

Oldsmobile – dawny amerykański producent samochodów osobowych, sportowych, vanów i SUV-ów z siedzibą w Lansing działający w latach 1897–2004. Marka należała do amerykańskiego koncernu General Motors.
Rambler – dawna amerykańska marka samochodów, funkcjonująca w latach 1902–1914 i ponownie w latach 1950–1969. Marka należała do amerykańskiego koncernu American Motors.

Selznick International Pictures − nieistniejąca już wytwórnia filmowa założona przez Davida O. Selznicka. Produkowała filmy w latach 1936-1945.

Sony BMG Music Entertainment, Inc. była spółką joint venture pomiędzy Sony Music Entertainment a BMG Entertainment założoną 5 sierpnia 2004.

SRT – dawny amerykański producent samochodów sportowych z siedzibą w Detroit działający w latach 2012–2014. Marka należała do koncernu Fiat Chrysler Automobiles.

Stutz – dawne amerykańskie przedsiębiorstwo branży motoryzacyjnej zajmujące się produkcją samochodów osobowych, z siedzibą w Indianapolis, w stanie Indiana.

Sun Microsystems Inc. – nieistniejące już amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne, jeden z najważniejszych producentów sprzętu komputerowego, oprogramowania komputerowego i rozwiązań sieciowych. Siedziba główna znajdowała się w Santa Clara w Kalifornii.

Sybase – założone w 1984 w Berkeley przedsiębiorstwo produkujące systemy bazodanowe, narzędzia do modelowania i budowania systemów, rozwiązania mobilne. W 2010 zostało przejęte przez SAP, które w 2014 zrezygnowało z używania nazwy Sybase.

Tucker – dawny amerykański producent samochodów luksusowych z siedzibą w Chicago działający w latach 1947–1948.

Washington Navy Yard – nieaktywna już stocznia i fabryka broni, znajdująca się w południowo-wschodnim Waszyngtonie.