
1. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych – jedna z poprawek do amerykańskiej konstytucji, zakazująca ograniczania wolności religii, prasy, słowa, petycji i zgromadzeń, a uchwalona w ramach Karty Praw Stanów Zjednoczonych Ameryki.

2. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych – uchwalona w ramach Karty praw Stanów Zjednoczonych, weszła w życie 15 grudnia 1791 roku po ratyfikacji tej Karty przez stan Wirginia.

3. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych – uchwalona w ramach Karty Praw Stanów Zjednoczonych Ameryki, weszła w życie 15 grudnia 1791 roku.

4. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych – uchwalona w ramach Karty Praw Stanów Zjednoczonych Ameryki, weszła w życie 15 grudnia 1791 roku.

5. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych – uchwalona w ramach Karty Praw Stanów Zjednoczonych Ameryki, weszła w życie 15 grudnia 1791 roku.

6. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych – uchwalona w ramach Karty Praw Stanów Zjednoczonych Ameryki, weszła w życie 15 grudnia 1791 roku

7. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych – uchwalona w ramach Karty Praw Stanów Zjednoczonych Ameryki, weszła w życie 15 grudnia 1791 roku.

8. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych – uchwalona w ramach Karty Praw Stanów Zjednoczonych Ameryki, weszła w życie 15 grudnia 1791 roku.

9. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych – uchwalona w ramach Karty Praw Stanów Zjednoczonych Ameryki, weszła w życie 15 grudnia 1791 roku.

10. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych – uchwalona w ramach Karty Praw Stanów Zjednoczonych Ameryki, weszła w życie 15 grudnia 1791 roku.


Bitwa nad Wabash – starcie zbrojne, które miało miejsce 4 listopada 1791 roku w trakcie długotrwałej wojny z Indianami Północnego Zachodu (1785–1795). Do starcia zwanego także klęską St. Claira doszło w pobliżu Fortu Recovery w obecnym stanie Ohio. Bitwa zakończyła się klęską oddziału Amerykanów pod wodzą generała Arthura St. Claira (1734–1818) weterana amerykańskiej wojny o niepodległość z wojownikami zjednoczonych plemion indiańskich dowodzonych przez Małego Żółwia i Błękitną Kurtkę.

Gazeta Narodowa i Obca – polskie pismo, wydawane w Warszawie w latach 1791-1792

Karta praw Stanów Zjednoczonych – pierwsze dziesięć poprawek do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, które zostały uchwalone 25 września 1789, a weszły w życie 15 grudnia 1791, po dłuższym okresie ratyfikacji przez poszczególne stany.

Konstytucja 1791 – pierwszy akt prawny rangi konstytucyjnej w Królestwie Francji uchwalony 3 września 1791. Przekształcił istniejącą monarchię absolutną w krótkotrwałą monarchię konstytucyjną. Ludwik XVI podpisał akt konstytucji 13 września 1791.

Masakra na Polu Marsowym – wydarzenie z 17 lipca 1791 w Paryżu związane z nieudaną ucieczką Ludwika XVI z Francji. Tłum przeciwników monarchii, zainspirowany w dużej mierze przez radykalne kluby polityczne, zwłaszcza kordelierów, zebrał się na Polu Marsowym w celu podpisania antyrojalistycznej petycji, gdzie został ostrzelany przez oddziały Gwardii Narodowej, uprzednio obrzucone kamieniami przez zgromadzonych.

Kompozytor Wolfgang Amadeus Mozart zmarł 5 grudnia 1791 roku w wieku 35 lat z powodu krótkiej choroby. Okoliczności jego śmierci są przedmiotami wielu badań i spekulacji.

Ustawa o Kanadzie lub Akt konstytucyjny – ustawa uchwalona przez Parlament Brytyjski w 1791 reformująca system administracji w Kanadzie. Ustawa podzieliła Kanadę na dwie prowincje: Górną Kanadę i Dolną Kanadę.

Wybory parlamentarne we Francji w roku 1791 odbyły się na przełomie sierpnia i września. Były to pierwsze wybory parlamentarne do Legislatywy w historii Francji, które odbyły się w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej. W wyborach tych głosować mogli tylko obywatele płacący podatki, i którzy posiadali tzw. "prawa czynne" - tj. mężczyźni w wieku od 25 lat. W wyborach tych zwyciężyli kandydaci niezależni, którzy byli luźno związani zarówno z ugrupowaniami Żyrondystów (Jakobinów), Feuillantów jak i Kordelierów.