
Apollo Sauroktonos – starożytna grecka rzeźba przedstawiająca boga Apollona. Oryginał, wykonany z brązu przez Praksytelesa w IV wieku p.n.e., nie zachował się do czasów współczesnych. Rzeźba znana jest jednak z licznych marmurowych kopii wykonanych w antyku, z których najsłynniejsza znajduje się obecnie w Luwrze. Inne wersje można podziwać m.in. w Muzeach Watykańskich i w Willi Albani.

Apollo z Piombino – brązowa rzeźba w typie kurosa, znajdująca się w zbiorach Luwru.

Ares Borghese – starożytna rzeźba marmurowa, znajdująca się w zbiorach Luwru.

Dama z Auxerre – przedstawiająca postać kobiecą grecka rzeźba z okresu archaicznego, znajdująca się obecnie w zbiorach Luwru.

Diana z Gabii – rzeźba Artemidy odkryta w 1792 w ruinach miasta Gabii, położonego między Rzymem a Praeneste. Obecnie jest przechowywana w Luwrze. W 1884 została zidentyfikowana jako kopia posągu Praksytelesa przeznaczonego dla sanktuarium Artemidy na Akropolu w Atenach. Sanktuarium to nosiło nazwę Artemidy Brauronia i było otaczane czcią przez kobiety ciężarne i położnice, które ofiarowały bóstwu odzież i inne kobiece drobiazgi. Czczony w nim posąg nosił nazwę Chitoniscos. Rzeźba przedstawia stojącą Artemidę ubierającą jedną z ofiarowanych jej szat. Oryginał był po raz pierwszy wzmiankowany w 346-345 r. p.n.e.

Diana z Wersalu znana też jako Diana à la Biche, Diane Chasseresse, Artemida na polowaniu, lub Artemida z jeleniem – marmurowa rzeźba, przedstawia rzymską boginię łowów i przyrody Dianę z jeleniem – odpowiedniczkę greckiej Artemidy. Jest to rzymska kopia datowana na I, lub II wiek n.e. zaginionego dzieła przypisywanego greckiemu rzeźbiarzowi Leocharesowi, wykonanego około 325 r. p.n.e. Znajduje się w zbiorach paryskiego Luwru.

Rzeźby Karola V i Joanny de Burbon – przykłady francuskiej sztuki gotyckiej z XIV wieku. Reprezentują nurt dworski panujący w gotyku w XIV i XV w. Obecnie stanowią część zbiorów sztuki średniowiecznej w paryskim Luwrze.

Madonna z Dzieciątkiem Joanny d’Évreux – gotycka figura przedstawiająca Madonnę z Dzieciątkiem. Ufundowana przez Joanny d’Évreux dla benedyktyńskiego opactwa Saint-Denis pod Paryżem. Cenny przykład rzeźby i złotnictwa XIV wieku oraz sztuki dworskiej. Obecnie znajduje się w paryskim Luwrze.

Maria Magdalena – rzeźba, znana również pod nazwą La Belle Allemande – dzieło Gregora Erharta, przykład późnogotyckiej rzeźby drewnianej. Datowana jest na ok. 1510 rok.

Nike z Samotraki (Samotrake) – marmurowa rzeźba hellenistyczna z III lub II wieku p.n.e.

Poliptyk z Marią i Dzieciątkiem Jezus − gotycki ołtarzyk z kości słoniowej w formie czworobocznej, zamykanej kapliczki. Miejsce powstania jest nieznane; zaliczany jest do grupy dzieł wykonanych na dworze króla Karola IV Pięknego. Do 1882 roku tryptyk znajdował się w kolekcji Timbala. W tym czasie został zakupiony do zbiorów rzemiosła artystycznego w paryskim Luwrze, gdzie znajduje się do dziś.

Psyche budzona przez pocałunek Kupidyna lub Psyche i Kupidyn – pełnoplastyczna rzeźba włoskiego rzeźbiarza doby klasycyzmu Antonia Canovy, po raz pierwszy wykonana w 1787.

Siedzący skryba – pełnoplastyczna rzeźba z wapienia, pokryta polichromią, przedstawiająca skrybę – uczonego w piśmie. Cenny przykład sztuki starożytnego Egiptu. Rzeźba odnaleziona została w roku 1850 w okolicach Sakkary przez Auguste'a Mariette'a; jako dar rządu egipskiego Skryba został przekazany do zbiorów paryskiego Luwru.

Szermierz Borghese – grecka rzeźba marmurowa z okresu hellenistycznego autorstwa Agasiasa z Efezu, znajdująca się obecnie w zbiorach Luwru.

Śpiący Hermafrodyta lub Hermafrodyta Borghese – rzymska rzeźba marmurowa przedstawiająca śpiącego Hermafrodytę, będąca kopią greckiego oryginału z okresu hellenistycznego.

Tryptyk Harbaville – bizantyńskie dzieło plastyki z kości słoniowej, tryptyk datowany na połowę X wieku, z głównym przedstawieniem Deesis i innych świętych; obecnie w zbiorach paryskiego Luwru.

Umierający jeniec – marmurowa rzeźba Michała Anioła, wykonana ok. 1513 roku, znajdująca się obecnie w Luwrze.

Afrodyta z Melos lepiej znana jako Wenus z Milo – marmurowa rzeźba z okresu hellenistycznego z ok. 130–100 r. p.n.e. Jest eksponowana w Luwrze.

Zbuntowany jeniec – marmurowa rzeźba Michała Anioła, wykonana ok. 1513 roku, znajdująca się obecnie w Luwrze.