
Cyklon Agatha - tropikalny cyklon, który przeszedł nad centralną Ameryką w maju 2010.

Cyklon Matthew – trzynasty nazwany sztorm tropikalny w sezonie huraganowym na Atlantyku w 2010 roku. Maksymalny wiatr wyniósł 60 mph.

Eksplozja fajerwerków w Tultepec – która miała miejsce 20 grudnia 2016 na targu San Pablito w Tultepec w Dystrykcie Federalnym w Meksyku.

Seria eksplozji w Guadalajarze, drugim co do wielkości mieście Meksyku, miała miejsce 22 kwietnia 1992 roku. Wskutek przedostania się benzyny do systemów kanalizacyjnych doszło do kilkunastu eksplozji, które zniszczyły osiem kilometrów ulic w ciągu czterech godzin. Według oficjalnych informacji śmierć poniosło 206 osób. Około 500 zostało rannych, 15.000 straciło dach nad głową. Straty pieniężne wyniosły od 300 mln do nawet 1 mld dolarów USA. Strefa rażenia jest dziś rozpoznawalna po znacznie nowszej architekturze niż reszta miasta.

Pożar w żłobku w Hermosillo – katastrofa, do jakiej doszło 6 czerwca 2009, w miejscowości Hermosillo, w Meksyku. Przyczyny pożaru nie są znane. Prawdopodobnie wybuchł w sąsiadującym ze żłobkiem magazynie lub składzie opon, następnie przenosząc się na zakład opiekuńczo-wychowawczy.

Huragan Agnes – pierwszy huragan w porze huraganów atlantyckich w 1972 roku. W jego wyniku śmierć poniosło 130 osób. Ze względu na znaczne straty materialne oraz straty w ludziach, jakie wywołała Agnes, nazwa ta została wycofana z ponownego użycia w nazewnictwie cyklonów tropikalnych nad Atlantykiem.

Huragan Alex – tropikalny huragan 2 kategorii, który nawiedził Amerykę Środkową w dniach 25 czerwca - 2 lipca 2010. Huragan nawiedził obszar państw wyspiarskich Ameryki Północnej, Meksyk oraz Stany Zjednoczone.

Huragan Anita – huragan 5 kategorii, który w 1977 roku nawiedził Meksyk i Stany Zjednoczone. Był to najpotężniejszy cyklon w tamtym sezonie.

Huragan Dean – cyklon tropikalny, czwarty sztorm z nazwą własną i pierwszy huragan na Atlantyku w 2007 roku.

Huragan Emily – huragan, jaki w lipcu 2005 roku nawiedził Karaiby. Osiągnął maksymalnie 5. kategorię w skali Saffira-Simpsona. Wiatr osiągnął stałą prędkość 260 km/h, w porywach do 260 km/h. Ciśnienie spadło maksymalnie do 929 hPa.

Huragan Gert – ósmy nazwany sztorm tropikalny i trzeci huragan w sezonie huraganowym na Atlantyku w 1993 roku. Jego maksymalna prędkość wiatru wyniosła 100 mph

Huragan Harvey – największy od 2005 huragan nad terytorium Stanów Zjednoczonych. To ósmy cyklon tropikalny o nazwie własnej w rejonie Północnego Atlantyku i pierwszy huragan co najmniej 4. kategorii w 2017 roku w tym rejonie. Podczas 4 dni we wschodnim Teksasie, w rejonie miasta Houston, spadło ponad 1000 mm deszczu, co spowodowało olbrzymie powodzie. Szczytowa akumulacja wody na poziomie 1318 mm ustanowiła Harvey najmokrzejszym cyklonem tropikalnym w historii Stanów Zjednoczonych.

Huragan Iris – cyklon tropikalny, dziewiąty sztorm z własną nazwą, piąty huragan i trzeci duży huragan na Atlantyku w 2001.

Huragan Ismael − huragan, który w połowie września 1995 roku nawiedził Meksyk, zabijając, pomimo swej stosunkowo niewielkiej siły ponad 116 osób.

Huragan Linda – cyklon tropikalny, jaki nawiedził w 1997 roku wschodni Pacyfik. Jest uznawany za najsilniejszy w historii huragan, jaki nawiedził ten obszar Oceanu Spokojnego. Najwyższa zanotowana prędkość wiatru wyniosła 296 km/h, a najniższe ciśnienie 902 hPa. Przez cały okres swojego istnienia trzymał się dość daleko od lądu, więc nie spowodował większych zniszczeń.

Huragan Mitch – huragan, który przeszedł w 1998 roku przez państwa Ameryki Środkowej. Był trzynastym sztormem tropikalnym, dziewiątym huraganem i trzecim silnym cyklonem na Oceanie Atlanyckim w sezonie. Osiągnął maksymalnie 5. kategorię w skali Saffira-Simpsona, a najwyższa prędkość wiatru wyniosła 340 km/h. Ciśnienie maksymalnie spadło do 904 hPa.
Huragan Paul (1982) – dziewiętnasty nazwany sztorm tropikalny i dziesiąty huragan w sezonie huraganowym na Pacyfiku w 1982 roku. Maksymalna prędkość wiatru wyniosła 110 mph i był w kategorii 2 skali Saffira-Simpsona. Huragan Paul był jednym z najtragiczniejszych huraganów, jakie nawiedziły Pacyfik.

Huragan Tico – dziewiętnasty nazwany sztorm tropikalny i jedenasty huragan w sezonie huraganowym na Pacyfiku w 1983 roku. Maksymalna prędkość wiatru wyniosła 215 km/h i był w kategorii 4 skali Saffira-Simpsona. Huragan Tico jest jednym z najbardziej niszczycielskich huraganów, jakie nawiedziły Pacyfik.

Huragan Wilma – potężny cyklon tropikalny, 21. sztorm i 12. huragan na Oceanie Atlantyckim w ciągu sześciu miesięcy 2005 roku. Jest również trzecim huraganem w tym sezonie, któremu przypisano najwyższą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Naukowcy z amerykańskiego Narodowego Centrum Huraganów, uznali go za najsilniejsze zanotowane tego typu zjawisko w historii. Stwierdzono również, że dla tego huraganu, należałoby utworzyć kolejną – VI kategorię. Siła huraganu zmalała po przejściu nad meksykańskim stanem Jukatan 22 października 2005 roku, po którym stał się on huraganem 3 kategorii.