9.25. Przygoda jednej nocyW
9.25. Przygoda jednej nocy

9.25. Przygoda jednej nocy – polski film fabularny z 1929 roku.

Antoś pierwszy raz w WarszawieW
Antoś pierwszy raz w Warszawie

Antoś pierwszy raz w Warszawie – polski film niemy z 1908 roku. Jest to jeden z pierwszych polskich filmów fabularnych, obok m.in. Powrotu birbanta (1902), Przygód dorożkarza (1902) i Pruskiej kultury (1908). Główną rolę zagrał w nim znany polski aktor komediowy tego okresu, Antoni Fertner. Film przedstawia przygodę niezdary, który przybył pierwszy raz do Warszawy i bawi się w towarzystwie prostytutek. Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Bunt krwi i żelazaW
Bunt krwi i żelaza

Bunt krwi i żelaza – polski czarno-biały film fabularny z 1927. Scenariusz na podstawie nowel "Ostatnie dzieło" i "Pociąg" Gustawa Daniłowskiego.

Czerwony błazenW
Czerwony błazen

Czerwony błazen – polski niemy film kryminalny z 1926 roku, zrealizowany na podstawie powieści Aleksandra Błażejowskiego pt. Czerwony Błazen. Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Dzikie polaW
Dzikie pola

Dzikie pola – polski film fabularny z 1932 roku w reżyserii Józefa Lejtesa. Film był przykładem kompendium bieżących możliwości technicznych polskiego kina. Istniały cztery wersje językowe filmu: francuska, niemiecka, polska i angielska.

Gwiaździsta eskadraW
Gwiaździsta eskadra

Gwiaździsta eskadra – polski niemy film batalistyczny w reżyserii Leonarda Buczkowskiego. Film prawdopodobnie nie zachował się do naszych czasów. Była to najdroższa polska superprodukcja filmowa z dwudziestolecia międzywojennego, a także pierwszy polski film o tematyce lotniczej.

Jeden z 36W
Jeden z 36

Jeden z 36 – polski film fabularny z 1925 roku w języku jidysz.

Nad Niemnem (film 1939)W
Nad Niemnem (film 1939)

Nad Niemnem – polski film fabularny z 1939 roku w reżyserii Wandy Jakubowskiej, oparty na powieści Elizy Orzeszkowej o tym samym tytule.

O czym się nie mówi (film 1924)W
O czym się nie mówi (film 1924)

O czym się nie mówi – polski film niemy z 1924 roku, będący ekranizacją powieści Gabrieli Zapolskiej. Film nie zachował się do naszych czasów. Był też znany pod alternatywnym tytułem: O czem się nie mówi.

OrlęW
Orlę

Orlę – polski film niemy z 1927 roku. Film nie zachował się do naszych czasów.

Parada rezerwistówW
Parada rezerwistów

Parada rezerwistów – film fabularny z 1934 roku. Kopia się nie zachowała, zachował się jedynie zwiastun.

Przedwiośnie (film 1928)W
Przedwiośnie (film 1928)

Przedwiośnie – polski film niemy z 1928 roku, będący pierwszą ekranizacją powieści Stefana Żeromskiego pod tym samym tytułem. Film nie zachował się do dzisiaj.

Sto metrów miłościW
Sto metrów miłości

Sto metrów miłości – polski czarno-biały film komediowy z 1932 w reżyserii Michała Waszyńskiego, według scenariusza Konrada Toma. Bohaterem filmu jest Dodek, który dostaje się pod skrzydła mecenasa sportu i rozpoczyna poszukiwanie najlepszej dla siebie dyscypliny sportu. Ostatecznie wygrywa bieg na 100 metrów i zdobywa względy modystki Zosi.

Tajemnica lekarzaW
Tajemnica lekarza

Tajemnica lekarza - film fabularny z 1930 roku na podstawie sztuki J.M. Barrie. Kopia filmu się nie zachowała.

Trędowata (film 1926)W
Trędowata (film 1926)

Trędowata – polski film niemy z 1926 roku, będący pierwszą adaptacją powieści Heleny Mniszkówny pod tym samym tytułem.

Uśmiech losu (film 1927)W
Uśmiech losu (film 1927)

Uśmiech losu – polski film fabularny z 1927 roku. Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Wampiry Warszawy. Tajemnica taksówki nr 1051W
Wampiry Warszawy. Tajemnica taksówki nr 1051

Wampiry Warszawy. Tajemnica taksówki nr 1051 – polski film kryminalny z 1925 roku. Film nie zachował się do naszych czasów.