
Epidemia cholery – epidemia, która wybuchła na obszarze Haiti kilka miesięcy po trzęsieniu ziemi, które spustoszyło wyspę 12 stycznia 2010 roku. W wyniku rozprzestrzeniania się choroby zmarło 9403 osób, a na Haiti wprowadzono stan wyjątkowy 22 października 2010 roku. Cholera dostała się z Haiti na Florydę, Wenezuelę, Meksyk, Kubę i Dominikanę.

Haiti na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2015 – reprezentacja Haiti podczas Mistrzostw Świata w Pekinie liczyła 1 zawodnika, który nie zdobył medalu.

Huragan Dean – cyklon tropikalny, czwarty sztorm z nazwą własną i pierwszy huragan na Atlantyku w 2007 roku.

Huragan Dennis – czwarty nazwany sztorm tropikalny i drugi huragan, oraz pierwszy główny huragan w sezonie huraganowym na Atlantyku w 2005 roku. Maksymalny wiatr wyniósł 150 mph i był w kategorii 4 skali Saffira-Simpsona.

Huragan Gustav – potężny cyklon tropikalny, który na przełomie sierpnia i września 2008 zagroził wybrzeżu amerykańskich stanów Luizjana, Missisipi i Alabama, po uderzeniu w Kubę i Haiti. W jego wyniku śmierć poniosły 153 osoby.

Huragan Hanna – cyklon tropikalny, który nad ranem 6 września 2008 zagroził atlantyckiemu wybrzeżu amerykańskich stanów Karolina Południowa, Karolina Północna, Wirginia, po uderzeniu w Haiti.

Huragan Ike – potężny cyklon tropikalny, który w pierwszym i drugim tygodniu września 2008 zagroził wybrzeżu amerykańskiego stanu Floryda, a w następnej kolejności Teksasu jako huragan II kategorii, po uderzeniu w Kubę, Haiti, Bahamy i Turks i Caicos.

Huragan Isaac – cyklon tropikalny, który zagroził Florydzie, archipelagowi Florida Keys, oraz Zatoce Meksykańskiej, a także Alabamie, Missisipi i wschodniej Luizjanie. Uformował się 21 sierpnia 2012 roku, przy wybrzeżu Małych Antyli, będąc dziewiątym cyklonem i dziewiątą burzą tropikalną w 2012 roku. 24 sierpnia 2012 roku przeszedł on przez Haiti. Docierając do wybrzeża Stanów Zjednoczonych miał stać się huraganem kategorii trzeciej i uderzyć 28 bądź 29 sierpnia, w siódmą rocznicę przejścia huraganu Katrina. Cyklon okazał się jednak o wiele słabszy i uderzył w wybrzeże Luizjany w okolicach Nowego Orleanu jako huragan 1 kategorii. Miejscami zalane zostały przybrzeżne dzielnice miasta. Łącznie w wyniku działalności huraganu zginęły 44 osoby.

Huragan Jeanne – dziesiąty nazwany sztorm tropikalny i siódmy huragan, oraz piąty, główny huragan w sezonie huraganowym na Atlantyku w 2004 roku. Maksymalny wiatr wyniósł 120 mph i był w kategorii 3 skali Saffira-Simpsona.

Huragan Sandy, nazywany także Frankenstorm – osiemnasty nazwany sztorm tropikalny i dziesiąty huragan w sezonie huraganowym na Atlantyku w 2012 roku.

Huragan Tomas – dziewiętnasty nazwany sztorm tropikalny i dwunasty huragan, oraz piąty główny huragan w sezonie huraganowym na Atlantyku w 2010 roku. Maksymalny wiatr wyniósł 100 mph i był w kategorii 2 skali Saffira-Simpsona.

Huragan Wilma – potężny cyklon tropikalny, 21. sztorm i 12. huragan na Oceanie Atlantyckim w ciągu sześciu miesięcy 2005 roku. Jest również trzecim huraganem w tym sezonie, któremu przypisano najwyższą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Naukowcy z amerykańskiego Narodowego Centrum Huraganów, uznali go za najsilniejsze zanotowane tego typu zjawisko w historii. Stwierdzono również, że dla tego huraganu, należałoby utworzyć kolejną – VI kategorię. Siła huraganu zmalała po przejściu nad meksykańskim stanem Jukatan 22 października 2005 roku, po którym stał się on huraganem 3 kategorii.

Protesty na Haiti w 2004 objęły swoim zasięgiem całe terytorium państwa, głównym postulatem było obalenie prezydenta Haiti Jean-Bertrand Aristida. 29 lutego 2004 zrezygnował on ze sprawowanej funkcji, a pełniącym obowiązki prezydenta, do maja 2006, został Boniface Alexandre. Destabilizacja wewnętrzna spowodowana tym wydarzeniem była bezpośrednią przyczyną wysłania na Haiti misji stabilizacyjnej ONZ w czerwcu 2004.

Protesty na Haiti w 2019 wybuchały w różnych miastach kraju od 7 lutego 2019. Głównym postulatem protestujących była dymisja prezydenta Jovenela Moïse. Opozycja pod przewodnictwem Jeana-Charlesa Moïse domagała się również utworzenia rządu przejściowego oraz ukarania urzędników podejrzewanych o korupcję.

Trzęsienie ziemi w Haiti (2010) – trzęsienie ziemi o magnitudzie 7 w skali Richtera, którego epicentrum znajdowało się w odległości ok. 25 km od Port-au-Prince w Haiti. Główny wstrząs nastąpił 12 stycznia 2010 o godz. 16.53 czasu lokalnego. Zarejestrowano wiele wstrząsów wtórnych, z których dziesięć przekraczało magnitudę 5 w skali Richtera. Wstrząsy odczuwalne były także w Dominikanie, na Kubie, Jamajce, Bahamach oraz na Turks i Caicos, jednak nie spowodowały tam większych zniszczeń.