
Aaron – herb kapituły krakowskiej i wileńskiej. Herb przedstawia w polu błękitnym trzy złote korony szlacheckie w układzie 2 i 1.

Godłem Stolicy Apostolskiej są dwa klucze św. Piotra przewiązane czerwonym sznurem, skrzyżowane w skos, piórami na zewnątrz i ku górze, gdzie jeden jest srebrny, zaś drugi złoty, ponad którymi tiara srebrna z nałożonymi na nią trzema złotymi diademami. Spod tiary ukazuje się zdobna taśma, rozłożona na boki.

Herb archidiecezji krakowskiej – w polu błękitnym trzy korony złote w układzie 2 i 1. Tarcza zwieńczona infułą srebrną ze złotym obszyciem, dwoma złoto - srebrnymi fanonami z złotymi frędzlami. Pod tarczą skrzyżowane: podwójny krzyż i pastorał złoty. Pod tarczą może być umieszczony napis ARCHIDIECEZJA KRAKOWSKA. Herb archidiecezji jest tożsamy ze średniowiecznym herbem Kapituły Krakowskiej.

Herb archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej − symbol heraldyczny archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, ma tarczę dwudzielną w pas, u dołu dwudzielna w słup. W polu górnym, zielonym, widnieje wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej w barwach naturalnych. W dolnym prawym, błękitnym polu czerwona głowa gryfa ze złotym dziobem w złotej koronie symbol ten występuje także w herbie Szczecina. W dolnym lewym srebrnym polu, umieszczony jest czerwony krzyż, z herbu dawnego biskupstwa kamieńskiego.

Herb diecezji drohiczyńskiej – to znak heraldyczny, którym posługuje się diecezja drohiczyńska.

Herb diecezji elbląskiej – symbol heraldyczny diecezji elbląskiej, ustanowiony dekretem biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego z dnia 14 października 2015.

Herb diecezji toruńskiej – symbol heraldyczny diecezji toruńskiej, zatwierdzony przez biskupa toruńskiego Andrzeja Suskiego dekretem z 30 stycznia 2002 roku.

Herb kapituły katedralnej w Płocku przedstawia na tarczy dzielonej w pas w polu górnym, błękitnym, koronę otwartą złotą, nad którą takaż gwiazda; w polu dolnym, błękitnym, z bordiurą czerwoną, trzy skosy złote.

Herb kardynała Stefana Wyszyńskiego – przedstawia na tarczy kroju francuskiego trójdzielnej w rosochę, w polu pierwszym górnym czerwonym wizerunek Matki Boskiej Jasnogórskiej. W polu drugim błękitnym trzy srebrne lilie. W polu trzecim srebrnym misę z głową św. Jana Chrzciciela. Nad tarczą znajduje się czerwony kapelusz kardynalski, a z boków zwieszają się sznury z 30 węzłami (chwostami) po 15 z obydwu stron. Za tarczą znajduje się podwójny krzyż arcybiskupi. Pod tarczą wstęga z zawołaniem "Soli Deo".

Herb Prymasa Kardynała Józefa Glempa - przedstawia na tarczy trójdzielnej w rosochę na opak, w polu górnym srebrnym złote promieniste słońce w otoczeniu 6 złotych gwiazd. W polu drugim złotym sylwetkę św. Wojciecha, a w polu trzecim czerwonym postać św. Jana Chrzciciela. Nad tarczą czerwony kapelusz kardynalski z 30 chwostami. Za tarczą podwójny krzyż arcybiskupi. Pod tarczą na wstędze zawołanie Caritati in Iustitia.

Herb Watykanu jest oficjalnym symbolem tego państwa. Różni się detalami, od godła Stolicy Apostolskiej, będącej osobnym podmiotem prawa międzynarodowego, a jest powszechnie utożsamiana z państwem Watykan.

Kapelusz kardynalski – szerokoskrzydły kapelusz ozdobiony sznurami z chwostami, oznaka godności kardynalskiej.