
Lotnisko Warszawa-Babice, zwyczajowo Lotnisko Bemowo – lotnisko w Warszawie, położone w obszarze dzielnicy Bemowo przy granicy z dzielnicą Bielany.

Centralny Port Komunikacyjny – planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, integrujący transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu, w odległości około 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze około 30 km² ma zostać wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w ramach pierwszego etapu ma być w stanie obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie. W skład CPK mają wejść też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godziny. Inwestycja powinna umożliwić stworzenie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy. W rejonie CPK ma powstać także Airport City, w skład którego wejdą m.in. obiekty targowo-kongresowe, konferencyjne i biurowe.

Lotnisko Gocław – nieistniejące obecnie lotnisko w Warszawie.
Lądowisko Góraszka – lądowisko w Góraszce, położone w gminie Wiązowna, ok. 15 km od Warszawy. Lądowisko należy do firmy General Aviation Sp. z o.o.

Lotnisko bielańskie, znane też jako Lotnisko Bielany – lotnisko wojskowe, istniejące od końca lat 30. do początku lat 50. XX wieku w warszawskiej dzielnicy Bielany.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin – międzynarodowy port lotniczy w Nowym Dworze Mazowieckim, drugi dla aglomeracji warszawskiej, zlokalizowany około 35 km na północny zachód od granicy śródmieścia Warszawy. Lotnisko obsługuje loty rejsowe krótkiego i średniego zasięgu tanich linii lotniczych do miast europejskich, loty krajowe i rejsy czarterowe. Obecnie na lotnisku operuje jedna linia lotnicza – Ryanair, realizująca regularne połączenia do 49 europejskich miast. Lotnisko od V 2014 roku posiada drugą kategorię systemu nawigacji ILS.

Lotnisko mokotowskie – lotnisko funkcjonujące w latach 1910–1947 na terenie Pola Mokotowskiego na granicy obecnych dzielnic Mokotów, Ochota i Śródmieście.

Lotnisko Chopina w Warszawie – międzynarodowy port lotniczy znajdujący się w Warszawie. Został otwarty w 1934. Obsługuje loty rozkładowe, czarterowe i cargo.

Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku – cywilny port lotniczy w Radomiu, położony ok. 4 km od jego centrum.