
Kotoń – masyw górski w Beskidzie Makowskim, wchodzący w skład Pasma Koskowej Góry. Najwyższym szczytem jest Solnisko (857 m), zwane również Kotoniem. W niektórych opracowaniach masyw Kotonia nazywany jest Kotuniem.

Pasmo Babicy – najdalej na północ wysunięte pasmo wzniesień Beskidu Makowskiego. Najwyższym szczytem jest Babica.

Pasmo Jałowieckie – pasmo górskie, według regionalizacji Polski opracowanej przez Jerzego Kondrackiego stanowiące część Pasma Przedbabiogórskiego i wraz z nim należące do Beskidu Makowskiego. Na mapach i w przewodnikach turystycznych często zaliczane jest do Beskidu Żywieckiego.

Pasmo Koskowej Góry – jedno z pasm górskich w Beskidzie Makowskim. Najwyższym szczytem jest Koskowa Góra, od której pochodzi nazwa pasma.

Pasmo Laskowskie lub Pasmo Łoska – pasmo górskie, które według Jerzego Kondrackiego, autora regionalizacji fizycznogeograficznej Polski należy do Beskidu Makowskiego. Na mapach i w przewodnikach turystycznych często zaliczane jest do Beskidu Żywieckiego.

Pasmo Pewelskie – pasmo szczytów górskich i wzgórz, będące najbardziej na zachód wysuniętą częścią Beskidu Makowskiego. W niektórych przewodnikach i na niektórych mapach nazywane jest czasami Pasmem Pewelsko-Ślemieńskim lub Czeretnikami i zaliczane jest do Beskidu Żywieckiego.

Pasmo Przedbabiogórskie – pasmo górskie, według regionalizacji Polski opracowanej przez Jerzego Kondrackiego należące do Beskidu Makowskiego. Na mapach i w przewodnikach turystycznych często zaliczane jest do Beskidu Żywieckiego i dzielone na trzy części: Grupa Mędralowej, Pasmo Jałowieckie i Pasmo Solnisk.

Pasmo Solnisk – pasmo górskie położone pomiędzy doliną Lachówki a doliną Stryszawki. Na mapach i w przewodnikach turystycznych zwykle zaliczane jest do Beskidu Żywieckiego, jednak według Jerzego Kondrackiego, autora regionalizacji geograficznej Polski pasmo to jest częścią Pasma Przedbabiogórskiego i wraz z nim należy do Beskidu Makowskiego.