
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Manili – polska misja dyplomatyczna w stolicy Filipin.

Poniższy artykuł opisuje międzynarodowe reakcje na katastrofę polskiego Tu-154 w Smoleńsku. Reakcje w Polsce omówiono w artykule reakcje w Polsce na katastrofę polskiego Tu-154 w Smoleńsku, a reakcje w Rosji w artykule reakcje w Rosji na katastrofę polskiego Tu-154 w Smoleńsku. Lista krajów, które ogłosiły żałoby narodowe po katastrofie, znajduje się w haśle żałoby narodowe po katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku.
Państwowy Instytut Eksportowy – polska instytucja promocji eksportu działająca w II RP w latach 1927–1939.

Podróż apostolska papieża Franciszka do Polski odbyła się w dniach 27–31 lipca 2016. Podróż Franciszka do Polski obejmowała trzy miasta: Kraków, Częstochowę i Oświęcim. Celem podróży było w szczególności spotkanie z młodzieżą katolicką z całego świata podczas 31 Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Polska Izba Handlu Zagranicznego – działające w latach 1949–1989, posiadające siedzibę w Polsce, zrzeszenie podmiotów gospodarczych, głównie central handlu zagranicznego.
Polsko-Arabska Izba Gospodarcza – samorządowa organizacja mająca na celu rozwój stosunków gospodarczych pomiędzy Polską a państwami arabskimi - Algierią, Arabią Saudyjską, Bahrajnem, Egiptem, Irakiem, Jemenem, Jordanią, Katarem, Kuwejtem, Libanem, Libią, Marokiem, Mauretanią, Saharą Zachodnią, Omanem, Palestyną, Sudanem, Syrią, Tunezją, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.
Stosunki kambodżańsko-polskie – relacje międzynarodowe łączące Kambodżę i Polskę. Rzeczpospolita Polska i Królestwo Kambodży obchodziły w 2006 roku 50. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych. Przez ten czas obustronna współpraca nigdy nie była intensywna. Do dzisiaj kontakty Polski z Kambodżą pozostają jednymi z najmniej rozwiniętych spośród państw regionu Azji Południowo-Wschodniej.

Stosunki kosowsko-polskie – relacje międzynarodowe łączące Kosowo i Polskę. Polska uznała Republikę Kosowa 26 lutego 2008. Dokonała tego po siedmiodniowej zwłoce, jako osiemnaste państwo świata, trzynasty członek NATO oraz dziesiąty członek UE w kolejności. W Polsce odbyły się niewielkie demonstracje protestacyjne. Obecnie rozważane jest uznawanie paszportu Republiki Kosowa i podjęcie stosunków dyplomatycznych na szczeblu poniżej ambasadorialnego. Prezydent Lech Kaczyński wielokrotnie zapowiadał w mediach, że nie podpisze uprawnienia dla ambasadora. Dotychczas rząd nie wyraził zamiaru ubiegania się o takowego.