Klasztor Bernardynów w DruiW
Klasztor Bernardynów w Drui

Klasztor Bernardynów w Drui – zabytkowy barokowy rzymskokatolicki zespół klasztorny w Drui, użytkowany przez zakon bernardynów od 1643 do 1852. Od 1852 kościół klasztorny był siedzibą parafii, w XX wieku przekazany marianom. Kościół klasztorny Trójcy Przenajświętszej jest równocześnie siedzibą parafii należącej do diecezji witebskiej.

Kościół św. Jana Chrzciciela i klasztor Franciszkanów w HolszanachW
Kościół św. Jana Chrzciciela i klasztor Franciszkanów w Holszanach

Kościół św. Jana Chrzciciela i klasztor Franciszkanów – rzymskokatolicki kompleks kościelno-klasztorny w Holszanach, wzniesiony w I poł. XVII w.

Kościół Świętego Ducha w KodniuW
Kościół Świętego Ducha w Kodniu

Kościół Świętego Ducha w Kodniu – gotycka cerkiew zamkowa w Kodniu, obecnie rzymskokatolicki kościół filialny parafii św. Anny w Kodniu.

Kościół św. Kazimierza w LublinieW
Kościół św. Kazimierza w Lublinie

Kościół św. Kazimierza w Lublinie – barokowy kościół klasztorny reformatów w Lublinie. Świątynia znajdowała się przy dzisiejszej ul. Bernardyńskiej.

Kościół Św. Trójcy w RóżanieW
Kościół Św. Trójcy w Różanie

Kaplica Św. Trójcy w Różanie – rzymskokatolicka świątynia wzniesiona w Różanie w I połowie XVII wieku z fundacji Lwa Sapiehy.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w SiemiatyczachW
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach – zabytkowy rzymskokatolicki kościół położony w diecezji drohiczyńskiej w Siemiatyczach przy ul. 3 Maja 2.

Sobór Przemienienia Pańskiego w SłonimieW
Sobór Przemienienia Pańskiego w Słonimie

Sobór Przemienienia Pańskiego, Sobór Przeobrażeński, Sobór Preobrażenskij – konkatedralny sobór prawosławny w Słonimie na Białorusi, w eparchii nowogródzkiej Egzarchatu Białoruskiego Patriarchatu Moskiewskiego.

Kościół św. Michała i klasztor bernardynek w WilnieW
Kościół św. Michała i klasztor bernardynek w Wilnie

Kościół św. Michała Archanioła i klasztor bernardynek w Wilnie – była świątynia rzymskokatolicka, jedyny renesansowy kościół miasta. Obecnie siedziba Muzeum Dziedzictwa Sakralnego Litwy.