Cerkiew Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w KrynkachW
Cerkiew Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krynkach

Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy – prawosławna cerkiew parafialna w Krynkach. Należy do dekanatu Sokółka diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Cmentarz żydowski w KrynkachW
Cmentarz żydowski w Krynkach

Cmentarz żydowski w Krynkach – został założony w 1662 roku i zajmuje powierzchnię 2,3 ha, na której zachowało się około 3100 nagrobków, z których najstarszy pochodzi z 1750 roku.

Kaplica św. Antoniego Wielkiego w KrynkachW
Kaplica św. Antoniego Wielkiego w Krynkach

Kaplica pod wezwaniem św. Antoniego Wielkiego – prawosławna kaplica cmentarna w Krynkach. Należy do parafii Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Krynkach, w dekanacie Sokółka diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Kościół św. Anny w KrynkachW
Kościół św. Anny w Krynkach

Kościół Świętej Anny w Krynkach – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Krynki, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Krynki archidiecezji białostockiej.

Synagoga chasydów ze Słonima w KrynkachW
Synagoga chasydów ze Słonima w Krynkach

Synagoga chasydów ze Słonima – synagoga znajdująca się przy ulicy Czystej 10 w Krynkach.

Synagoga Kaukaska w KrynkachW
Synagoga Kaukaska w Krynkach

Synagoga Kaukaska w Krynkach – synagoga znajdująca się w Krynkach przy ulicy Józefa Piłsudskiego 5, w pobliżu rynku.

Wielka Synagoga w KrynkachW
Wielka Synagoga w Krynkach

Wielka Synagoga w Krynkach – zbudowana w XIX wieku na miejscu starej synagogi przy ulicy Garbarskiej 5. Podczas II wojny światowej, w 1944 roku hitlerowcy spalili synagogę. Po wojnie budynek synagogi przetrwał, tylko bez dachu. W 1971 roku ówczesne władze podjęły decyzję o wysadzeniu synagogi w powietrze. Obecnie zachowały się ściany sali głównej.