Ulica 2 Lutego – jedna z głównych ulic w centrum Skwierzyny. Od strony wschodniej łączy się z ul. Stefana Batorego, a na zachodzie przechodzi w ul. Gorzowską.
Ulica Bolesława Chrobrego – ulica w centrum Skwierzyny. Większość jej starej zabudowy została zniszczona w czasie II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu. Pozostało przy niej kilka starych, parterowych budynków oraz kilka kamienic. Reszta zabudowy to budownictwo powojenne, z ostatnich kilkudziesięciu lat.

Plac Kościuszki – niewielki plac w południowej części Skwierzyny, zlokalizowany pomiędzy ulicami Grunwaldzką (Löns-Straße), Kopernika i Żeromskiego na tzw. "Zatorzu". Jego wschodnia i zachodnia strona zabudowane są małymi szeregowymi domkami z początku XX wieku, prawdopodobnie około roku 1936.
Ulica Marszałka Piłsudskiego – główna ulica w centrum Skwierzyny prowadząca bezpośrednio do Rynku, potocznie zwana ”deptakiem”. Przy ulicy zachowało się najwięcej zabytkowych kamienic, większość z nich pochodzi jednak z lat 20–30 XIX wieku, poprzednia zabudowa spłonęła w wielkim pożarze w 1821 roku, w którym zniszczona została południowa i wschodnia część miasta.

Ulica Powstańców Wielkopolskich – ulica w centrum Skwierzyny, szerokim łukiem omijająca Rynek od strony wschodniej. Jej zwarta zabudowa to kilkanaście parterowych domów, wymagających remontu elewacji oraz nowe budownictwo ostatnich lat.

Ulica Władysława Jagiełły – ulica w centrum Skwierzyny, łukiem omijająca Rynek od strony wschodniej, na całej długości biegnie równolegle do ulicy Powstańców Wielkopolskich.
Rondo Wojska Polskiego – rondo w centrum Skwierzyny, oddane do użytku w roku 2002.