
Stanisław Witold Aronson ps. „Rysiek” – polski Żyd, oficer Armii Krajowej w stopniu podporucznika, członek elitarnej jednostki Kedywu „Kolegium A” Okręgu Warszawskiego AK, uczestnik powstania warszawskiego; podpułkownik Wojska Polskiego i Sił Obronnych Izraela, uczestnik izraelskiej wojny o niepodległość, wojny Jom Kipur w 1973 oraz wojny w Libanie w 1982. Posiada podwójne obywatelstwo: Rzeczypospolitej Polskiej i Państwa Izrael.

Stanisław Bolesław Likiernik ps. „Staszek”, „Stach” – podpułkownik Wojska Polskiego, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik powstania warszawskiego, politolog pochodzenia żydowskiego. Posiadał podwójne obywatelstwo: polskie i francuskie.

Antoni Macierewicz – polski polityk, historyk, nauczyciel akademicki, publicysta.
Czesław Mroczek – polski polityk, prawnik, samorządowiec. Poseł na Sejm V, VI, VII, VIII i IX kadencji, w latach 2011–2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Mirosław Zdzisław Rozmus – generał dywizji Wojska Polskiego, komendant główny Żandarmerii Wojskowej w latach 2010–2015.
Tomasz Siemoniak – polski polityk i ekonomista. W latach 2000–2002 wiceprezydent Warszawy, w latach 2006–2007 wicemarszałek województwa mazowieckiego, w latach 2007–2011 sekretarz stanu w MSWiA, w latach 2011–2015 minister obrony narodowej w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz, w latach 2014–2015 wiceprezes Rady Ministrów w rządzie Ewy Kopacz, od 2015 poseł na Sejm VIII i IX kadencji, jeden z liderów Platformy Obywatelskiej i od 2016 wiceprzewodniczący tego ugrupowania.
Zbigniew Wawer – doktor habilitowany, profesor Politechniki Koszalińskiej, historyk specjalizujący się w dziedzinie historii Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w okresie II wojny światowej i producent filmowy, varsavianista. Jest autorem książek, artykułów i filmów dokumentalnych. Od 1 października 2011 jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Polityki Społecznej i Stosunków Międzynarodowych Politechniki Koszalińskiej.