
Kąty Rybackie – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Sztutowo na Mierzei Wiślanej i niewielkim fragmencie Żuław Wiślanych przy drodze wojewódzkiej nr 501, w Parku Krajobrazowym "Mierzeja Wiślana".

Kąty Rybackie – zlikwidowany wąskotorowy przystanek osobowy znajdujący się we wsi Kąty Rybackie w gminie Sztutowo, w powiecie nowodworskim, w województwie pomorskim. Położony jest na linii kolejowej z Stegny Gdańskiej do Piasków. Odcinek tej linii ze Sztutowa do Piasków otwarto w 1944 roku, jednak po 1945 roku został on rozebrany.
Ławeczka Rybaka w Kątach Rybackich – ławka pomnikowa zlokalizowana w pobliżu portu rybackiego w Kątach Rybackich nad Zalewem Wiślanym, z rzeźbą rybaka.

Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich – to jeden z oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Muzeum na swoich wystawach prezentuje historię szkutnictwa i rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym. Wśród eksponatów muzeum jest oryginalny, w pełni wyposażony warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów z miejscowości Łaszka k. Sztutowa oraz barkas - jednostka o napędzie żaglowym wykorzystywana do połowów jeszcze w latach 60. XX wieku.

Parafia św. Marka Ewangelisty w Kątach Rybackich - parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 8 grudnia 1988 roku przez biskupa diecezji gdańskiej ks. Tadeusza Gocłowskiego.

Port morski Kąty Rybackie – mały port morski nad Zalewem Wiślanym, w północnej Polsce w południowo-zachodniej części Mierzei Wiślanej, położony w woj. pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Sztutowo.
Rezerwat przyrody „Kąty Rybackie” – rezerwat przyrody faunistyczny ptaków na Mierzei Wiślanej, na terenie gminy Sztutowo. Został utworzony w 1957 roku i początkowo zajmował powierzchnię 10,79 ha; w 2000 roku rozszerzono go do 102,54 ha oraz utworzono otulinę o powierzchni 62,86 ha. Rezerwat leży w granicach Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” i obszaru Natura 2000 Zalew Wiślany i Mierzeja Wiślana PLH280007.