
Jarosław – miasto w Polsce, w województwie podkarpackim, siedziba powiatu jarosławskiego, położone nad Sanem, na pograniczu dwóch krain geograficznych: Doliny Dolnego Sanu i Podgórza Rzeszowskiego. W średniowieczu miasto na styku wschodniej Małopolski i Rusi Halickiej.

Garbarze – zasańska część miasta Jarosławia, w południowo-wschodniej Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie jarosławskim przy drodze wojewódzkiej nr 865. Garbarze wchodzą w skład dzielnicy I.

Herb Jarosławia – jeden z symboli miejskich Jarosławia, ustalony dekretem cesarskim w 1845 r. Nawiązuje do historycznych pieczęci używanych w minionych wiekach.

Kruhel Pawłosiowski – dawniej wieś, obecnie część miasta Jarosławia, w południowo-wschodniej Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie jarosławskim.

Kruhel Pełkiński – część miasta Jarosławia, położona w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim, w powiecie jarosławskim. Kruhel Pełkiński jest położony przy drodze krajowej nr 77.

Łazy Kostkowskie – część miasta Jarosławia, w południowo-wschodniej Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie jarosławskim, nad Sanem i graniczy z Kostkowem i Pełkiniami.

Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia – założone w Jarosławiu stowarzyszenie grupujące osoby zainteresowane historią i rozwojem miasta.