
Kościół św. Aleksandra – kościół rzymskokatolicki znajdujący się na placu Trzech Krzyży w Warszawie.
Kościół św. Andrzeja Boboli w Warszawie – rzymskokatolicka świątynia znajdująca się przy ul. Alfreda Nobla na Saskiej Kępie. Jest kościołem parafialnym parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Kościół św. Anny w Warszawie – świątynia rzymskokatolicka znajdująca się przy Krakowskim Przedmieściu 68 w dzielnicy Śródmieście, główny ośrodek duszpasterstwa akademickiego w Warszawie.

Kolegiata św. Anny – kościół znajdujący się w warszawskiej dzielnicy Wilanów, przy ul. Kolegiackiej 1.

Kościół św. Antoniego z Padwy – kościół parafii św. Bonifacego z Tarsu znajdujący się na Czerniakowie przy ulicy Czerniakowskiej nr 2/4 w Warszawie.

Kościół św. Antoniego Padewskiego w Warszawie – kościół filialny parafii rzymskokatolickiej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie

Kościół św. Antoniego z Padwy – kościół rzymskokatolicki znajdujący się przy ulicy Senatorskiej 31/33 w Warszawie.

Kościół św. Augustyna – kościół znajdujący się przy ul. Nowolipki 18 w Warszawie.

Parafia św. Barbary w Warszawie – mieści się na terenie pomiędzy dzisiejszymi ulicami Emilii Plater, Nowogrodzką, św. Barbary i Wspólną. Kaplica św. Barbary istnieje od 1782 roku. W latach 1883−1886 wzniesiono w jej sąsiedztwie nowy kościół św. Apostołów Piotra i Pawła całkowicie zniszczony w 1944 r. W latach 1946−1957 odbudowano go według zupełnie nowych planów.

Kościół św. Benona (redemptorystów), właśc. kościół rektoralny św. Benona w Warszawie – kościół znajdujący się na warszawskim Nowym Mieście przy ul. Pieszej 1. Przy świątyni mieści się kuria prowincjalna redemptorystów.

Katedra Świętego Ducha – główna świątynia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w Warszawie przy ul. Szwoleżerów 2, u zbiegu tej ulicy z ul. Czerniakowską.

Kościół św. Ducha – kościół na Nowym Mieście w Warszawie przy ulicy Długiej 3.

Kościół Dzieciątka Jezus – zabytkowa świątynia rzymskokatolicka znajdująca się przy ulicy Lindleya 2/4 w warszawskiej dzielnicy Ochota.
Kościół św. Elżbiety – kościół parafialny i jednocześnie Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie, w warszawskiej dzielnicy Wilanów.

Kościół ewangelicko-reformowany w Warszawie – jeden z zabytkowych kościołów Warszawy. Jest siedzibą parafii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. Znajduje się przy al. „Solidarności” 74.

Bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, zwyczajowo katedra św. Floriana – kościół na warszawskiej Pradze-Północ, katedra diecezji warszawsko-praskiej.

Kościół św. Franciszka w Warszawie – kościół pod wezwaniem Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, wchodzący wraz z przylegającym do niego klasztorem w skład zespołu franciszkańskiego na Nowym Mieście w Warszawie.

Kościół św. Jacka – kościół na Nowym Mieście w Warszawie w dzielnicy Śródmieście przy ul. Freta 8/10. Jest częścią zespołu klasztornego dominikanów. Według kościelnego podziału administracyjnego przynależy do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Kościół św. Jakuba – kościół parafialny przy ul. Mehoffera 2 leżący na terenie diecezji warszawsko-praskiej, w dekanacie tarchomińskim. Jest siedzibą parafii św. Jakuba Apostoła.

Kościół św. Jana Bożego – kościół rektorski Zakonu Szpitalnego Ojców Bonifratrów znajdujący się przy ul. Bonifraterskiej 12 w Warszawie.

Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela – katedra archidiecezji warszawskiej znajdująca się na Starym Mieście w Warszawie przy ul. Świętojańskiej 8.

Kościół świętego Józefa Oblubieńca – jeden z zabytkowych kościołów Warszawy. Znajduje się na osiedlu Sielce, w dzielnicy Mokotów, przy ul. Czerniakowskiej 137.

Zespół klasztorny kapucynów w Warszawie – zespół kościelno-klasztorny Braci Mniejszych Kapucynów znajdujący się przy ul. Kapucyńskiej 4 w Warszawie.

Kościół św. Karola Boromeusza na Powązkach – kościół znajdujący się w Warszawie w dzielnicy Wola przy ul. Powązkowskiej 14 w rejonie Powązek.

Kościół św. Karola Boromeusza – kościół znajdujący się przy ul. Chłodnej 21 na warszawskim Mirowie. Wybudowany w latach 1841–1849 w stylu neorenesansowym według projektu Henryka Marconiego.

Kościół św. Katarzyny – kościół rzymskokatolicki znajdujący się w dzielnicy Ursynów w Warszawie, na terenie dawnej wsi Służew.

Kościół Sakramentek pod wezwaniem św. Kazimierza – kościół na Nowym Mieście w Warszawie przy Rynku Nowego Miasta 2.
Bazylika Świętego Krzyża – kościół znajdujący się przy ul. Krakowskie Przedmieście 3, w dzielnicy Śródmieście w Warszawie. Bazylika jest obsługiwana przez Zgromadzenie księży Misjonarzy Wincentego a Paulo.

Kościół św. Marcina – kościół znajdujący się przy ul. Piwnej na Starym Mieście w Warszawie.
Kościół świętej Marii Magdaleny – zabytkowy kościół w Warszawie. Znajduje się na osiedlu Wawrzyszew, w dzielnicy Bielany.

Kościół parafialny Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie – kościół zlokalizowany w warszawskiej dzielnicy Żoliborz na Marymoncie, pierwotnie wzniesiony w XVII wieku jako letnia rezydencja królowej Marii Kazimiery. Obecnie kościół parafialny parafii Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie przy ul. Gdańskiej 6A w Warszawie.

Kościół Matki Bożej Loretańskiej – kościół znajdujący się w Warszawie, w dzielnicy Praga-Północ, przy ul. Ratuszowej 5a.

Kościół Matki Bożej Łaskawej – kościół znajdujący się na Starym Mieście w Warszawie przy ul. Świętojańskiej 10.
Konkatedra Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie – kościół rzymskokatolickiej parafii Bożego Ciała na warszawskim Kamionku znajdujący się przy ulicy Grochowskiej 365.
Kościół św. Michała Archanioła w Warszawie – zabytkowa barokowa świątynia z początku XVIII wieku znajdująca się w warszawskiej dzielnicy Białołęka przy ul. Głębockiej 119.

Sanktuarium św. Faustyny to rzymskokatolicka świątynia zlokalizowana w Warszawie; od roku 1981 jest ona ośrodkiem Parafii pw. Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny. W latach 1863-1944 budynek służył jako wewnętrzna kaplica usytuowana w kompleksie zakonnym Sióstr Miłosierdzia Bożego; zniszczony w czasie powstania warszawskiego, pozostawał ruiną do początków XXI wieku, kiedy to został przebudowany do obecnego stanu. Budynek i jego bezpośrednie okolice zyskały symboliczny status w latach 80. XX wieku; były one ośrodkiem sztuki niezależnej, silnie nasyconej polityczną opozycją do oficjalnego reżimu. Obecnie kościół jest znany przede wszystkim jako związany ze św. Faustyną Kowalską, która została przyjęta do sąsiedniego klasztoru w roku 1925.

Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego – kościół parafialny znajdujący się przy ul. Kawęczyńskiej na Pradze-Północ w Warszawie. Opiekę nad świątynią sprawują salezjanie.

Katedra polowa Wojska Polskiego Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Warszawie – kościół garnizonowy znajdujący się przy ul. Długiej 13/15 w Warszawie.

Stary kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie (Pludy) diecezji warszawsko-prawskiej. Znajduje się w Warszawskiej dzielnicy Białołęka, na osiedlu Płudy. Zwany jest przez parafian kościołem na górce.

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – kościół znajdujący się przy al. „Solidarności” 80 w dzielnicy Śródmieście w Warszawie.

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny – kościół znajdujący się na Nowym Mieście w Warszawie przy ul. Przyrynek 2. Dawny kościół parafialny dla Nowej Warszawy.

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – kościół w Warszawie na placu Narutowicza przy ul. Grójeckiej 38. Został wybudowany według projektu Oskara Sosnowskiego z 1908 roku.

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie zwany Res Sacra Miser – dawny kościół klasztorny karmelitanek bosych, obecnie kościół rektorski w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu. Świątynia mieści się w budynku Centrum Charytatywnego Caritas Archidiecezji Warszawskiej Res Sacra Miser.

Kościół Opatrzności Bożej w Warszawie – kościół parafialny parafii rzymskokatolickiej Opatrzności Bożej znajdujący się przy ul. Piotra Skargi 2 w dzielnicy Wesoła w Warszawie.

Kościół Przemienienia Pańskiego, zwyczajowo kościół kapucynów – barokowy kościół ojców kapucynów znajdujący się przy ulicy Miodowej w Warszawie. Jest częścią zespołu klasztorny kapucynów.
Kościół świętego Rafała Kalinowskiego w Warszawie – zabytkowy kościół przy al. gen. Chruściela „Montera” 103 w dzielnicy Rembertów w Warszawie. Znajduje się na terenie Akademii Sztuki Wojennej. Należy do Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego i jest podporządkowany bezpośrednio wikariuszowi biskupiemu.

Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika, właśc. kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika i św. Wawrzyńca Diakona Męczennika – kościół znajdujący się przy ul. Bema 73/75 w dzielnicy Wola w Warszawie.

Kościół św. Stanisława Biskupa, zwyczajowo kościół św. Wojciecha – kościół znajdujący się w przy ul. Wolskiej 76 w dzielnicy Wola w Warszawie.

Kościół Świętej Trójcy w Warszawie – świątynia rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętej Trójcy znajdująca się przy ul. Solec w Warszawie.

Kościół Św. Trójcy w Warszawie – główny kościół parafii ewangelicko-augsburskiej św. Trójcy znajdujący się na placu Stanisława Małachowskiego 1 w Warszawie.
Kościół św. Wawrzyńca, wł. kościół św. Wawrzyńca Diakona Męczennika – kościół znajdujący się w Warszawie w dzielnicy Wola przy ul. Wolskiej w obrębie Fortu Sowińskiego.

Kościół świętego Wincentego à Paulo – rzymskokatolicki kościół znajdujący się na terenie cmentarza Bródnowskiego w warszawskiej dzielnicy Targówek. Należy do parafii św. Wincentego a Paulo.

Kościół Wizytek w Warszawie, pod wezwaniem Opieki św. Józefa Oblubieńca Niepokalanej Bogurodzicy Maryi – późnobarokowy kościół, wznoszony etapami w 1728–1733 oraz 1754–1762 według projektu Benedykta de Renard, który realizował Karol Bay, a po 1754 roku Jakub Fontana.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w warszawskiej dzielnicy Wawer, na osiedlu Zerzeń. Należy do dekanatu anińskiego diecezji warszawsko-praskiej.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca, zwyczajowo kościół pokarmelicki lub kościół seminaryjny – kościół znajdujący się w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54.

Kościół Wszystkich Świętych – kościół rzymskokatolicki znajdujący się przy placu Grzybowskim 3/5 w Warszawie, siedziba parafii Wszystkich Świętych.

Kościół Najświętszego Zbawiciela – kościół rzymskokatolicki znajdujący się przy placu Zbawiciela w dzielnicy Śródmieście w Warszawie.

Zespół klasztorny kamedułów na Bielanach – zespół obiektów pokamedulskich, w skład którego wchodzą kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, św. Józefa i św. Ambrożego i zabudowania klasztorne. Znajduje się w parafii błogosławionego Edwarda Detkensa spośród 108 męczenników w Warszawie, przy ul. Dewajtis w Lesie Bielańskim, w dzielnicy Bielany.

Kościół Zmartwychwstania Pańskiego – kościół znajdujący się w Warszawie w dzielnicy Targówek przy ul. Księcia Ziemowita 39.